Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јули 2011
Мислења
31
Поени од реакции
31
Јас после толку време чекање и влечење од тие дипломатски пошти од амасадата, вчера конечно ги земав пасошот и личната карта во рака! Чисто да имате ориентација тие што чекате дипломатска пошта да биде пратена од амбасадата, јас бев во август да поднесам за адреса во амбасада, пасошот ми излезе на 26 ти ноември. Значи држи место дека се праќа во октомври дипломатската пошта, па додека да стигне, да ги разгледаат сите дека се повеќе. Ви посакувам среќа на сите што побрзо да добиете.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
Sirota 2014 sto sme na dopolnitelna nema nikakvi promeni ne e seuste cepnata.neznam koga ke vlezeme vi finale.
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
89
Поени од реакции
135

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Епа, ајде сега нека мрднат малку и со интервјуата нанапред и да им се среди законскиот рок, па во макс 1 година си добиеме државјанство. Ај, можеби ќе ја имам и таа среќа (обично ја немам...хахах)...
 
Член од
18 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
11
Ali dok je bila ta direktorka (u poslednje vreme) sve je i bilo u redu, menjali su statuse celu jesen dosta brzo. Ljudima su odobravani ukazi bez dopunskih dokumenata, svi su bili zadovoljni. Ovde spominje neke nepravilnosti, nemoj sad da se opet razgledaju ti predmeti...Iz mog iskustva, promena je uveg na gore, tako da jbm li ga o_O
 
D

Drexel

Гостин
Ovaa Katja nekolku pati se pojavuva vo negativna konotacija niz artiklite kade sto ja ima, fala bogu e otstraneta, ako ekaterina se somneva vo nea, zena koja dojde vo makedonija da razgovara so bugarskive klubovi za nas,togas mislam deka e pravilna odluka, duri i vo posleden moment ja otstrani kako minister vo zaminuvanje.

https://goo.gl/qPhqOX

„Б'лгарско гражданство” в Министерството на правос'дието Катја Матева, којато саботирала даването на гражданство на б'лгари от Македонија.

I se mislite zosto se vi izgleda sporo...eve
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Нели летово исто така разрешија еден директор/ка на дирекција гражданство??? До отприлика почеток на летово имаше застој, не пуштаа со братучеди, истиот период кога БККС пратија писмо до премиерот, после тоа па до ден денешен си течеше работава, пуштаа со братучеди, тетки, стрини...или грешам??? Се си мислам дека имаше пред извесно време промена на директор, ме буни оваа повторн а промена!!!
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Нели летово исто така разрешија еден директор/ка на дирекција гражданство??? До отприлика почеток на летово имаше застој, не пуштаа со братучеди, истиот период кога БККС пратија писмо до премиерот, после тоа па до ден денешен си течеше работава, пуштаа со братучеди, тетки, стрини...или грешам??? Се си мислам дека имаше пред извесно време промена на директор, ме буни оваа повторн а промена!!!
Pa istata osoba se raboti e sega ministerkata dade otcet pred kotrolata
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
aha znaci sega ke odi postapkata pobrzo,jas dremam na zadolzitelna 8 meseci,znaci sega od koga ja razresija taa ke bide polesno aj daj boze
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom