Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
i kaj mene stoi
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
od sea kolku vreme da ocekuvam?
intervju projdov fevruari 2016
јас сум 10***/2015 со интервју во март 2016 година. Значи за месец дена треба да се смени и кај мене.

Edba informacija da spodelam sto ja doznav denes bidejki sum licno zasegnat .
Denes doznav site sto se so proishod so potpist na boris vangelov ke dobieme drzavjanstva taka sve ke znaci kako se ponasavme na intervjuto so sreka na site inaku sum so prv bratuced so intervju na 28.01.2016 i sum na ekspertizam pred da bidam pred sovetot za graganstvo
фала за информацијата. Сега имам почиста слика кога би се сменило и кај мене.
 
Член од
25 август 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Може ли потврдата за неосудуван да ми е постара од 6 месеци?
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2016
Мислења
35
Поени од реакции
42
Дали од дабч при земање на происходот ги враќаат и оригинал документите што биле поднесени? На пр. изводи? Знае некој?
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
7
Поени од реакции
4
Денеска добив произход во амбасада. Што ми предлагате а продолжам преку амбасада или софија?
 
Член од
8 септември 2016
Мислења
35
Поени од реакции
7
zdravo druvstvo kako sto nosi redot da pisam deka i jas konecno sum na finalna
so brojce1381. od famoznata 2013
bideki go znam redot ke napisam detalji znaci odnesov onaa bugarska licna karta od pradedo (1912)
a kako dopolnitelen dokument relativno docna ja najdov i dostaviv lani vo noemvri iako sum od 2013.
e sega prasanje iako nikoj to ne go znae tocno od 2013 sto sme stara garda kolku vreme da spodeli nekoj iskustvo bil na finalna i sto potoa bideki ne znam bas fala
i so sreka na siteeeee.
Od denes li si na finalna
I jas sum tuka nekade 141**/2013
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
koga nosese dopolnitelni dokumenti drgar ako ne ti e tesko pisi moeto brojce se nekolku brojcinja razlika jas vo noemvri lani nosev dop.dokumenti.
Jas na 6ti april, posleden rok. Inace se smeni i kaj sestra mi vo finalen. Ona e so broj 1381x/2013[DOUBLEPOST=1476374780][/DOUBLEPOST]Od finalen, kolku cekate od prilika? Se nadevam nema da ne tegnat uste edna godina :)
 

Jam

Член од
12 јануари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
40
Знае ли некој до кој датум се дојдени со давање происходи во ДАБЧ ?
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
da li kod registracije u opstini kod formular постојанен адрес и адресна карта за настојашт адрес пишемо бугарску адресу где се пријављујемо или у настојашт адрес адресу где живимо ( македонија, србија,,,)
Gde zivis....
 
Член од
19 ноември 2015
Мислења
8
Поени од реакции
5
Денеска добив произход во амбасада. Што ми предлагате а продолжам преку амбасада или софија?
[DOUBLEPOST=1476385184][/DOUBLEPOST]A koga podnese za proishod preku ambasada i kolku vreme cekase? Objasni podetalno pozdrav!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom