Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
397
Поени од реакции
360
Нема ништо сеуште ... Не ми се верува за еден потпис повеќе од месец време чекаме .... срамота
Јас ќе ги тужам затоа што по закон указ треба да се потпише од три до 40дена а не два месеца чекам Нека идат у п.м господ да ги потпише
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
996
Поени од реакции
855
Јас ќе ги тужам затоа што по закон указ треба да се потпише од три до 40дена а не два месеца чекам Нека идат у п.м господ да ги потпише
So tvoive postovi deluvas kako malo dete. Ako si nemas druga zanimacija togas ne ja polni temava so tvoi izlivi na nezrelost.
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Drugari da ne ima nekoj iskustvo za kolku dena izdavaat viza D vo ambasada vo Skopje, znam deka zakonskiot rok e 30 rabotni dena, ama me interesira vo realnost kolku e? Pozdrav
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Zdravo dali nekoj znaj broj od vasko od ohrid ima agencija vo bg ako znajs nekojnneka pisi blagodaram odnapred
 
Член од
25 јануари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
54
Какви ти се мислите, таков ти е животот !
Малце позитивно ' ;-)
Кога тогаш потписот ќе биде и сите ние од 2013 да се собереме и прославиме .
и тие што добија и ние малце што останавме .
Поздрав од едно 21 годишно момче македонче :) xD :свиркам::свиркам::свиркам:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
ПРИЈАТЕЛИ ИМА ЛИ НЕКОЈА НОВОСТ ЗА ПРЕЗАКАЖУВАЊАТА НА ИНТЕРВЈУАТА ?
 
Член од
7 ноември 2015
Мислења
40
Поени од реакции
27
Drugari ima li nekoj sto pominal samo so potvrda dosega nikoj ne se javi ako ima nekoj neka kaaze pominal nepominal, jas sum na finalna mesec dena samo so potvrda od Petar Kolev broj 122xx 2013 godina
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Нема којзнае колку да се објаснува нажалост. Тоа е една намерно заборавена и контроверзна работа, но сепак законска и од денешен аспект. Треба голем интерес и публицитет за да се истера. За разлика од нас просечните апликанти, кои аплицираме за државјанства и се криеме ко глувци во дупка заради некакви наметнати "срамови" од јавно декларирање како Бугари.
работата ми е дане прекинат со издавање пас.така јас го разбрав тоа,мислиш дека ке биде полошо во иднина???[DOUBLEPOST=1475277422][/DOUBLEPOST]
Какви ти се мислите, таков ти е животот !
Малце позитивно ' ;-)
Кога тогаш потписот ќе биде и сите ние од 2013 да се собереме и прославиме .
и тие што добија и ние малце што останавме .
Поздрав од едно 21 годишно момче македонче :) xD :свиркам::свиркам::свиркам:
малу ова пишаново ти е ЧУДНО,,се пишуваш македонче а се ијаснуваш като балгарче и трсиш паспорт!!!!!!но како и да е (без навреда) сепак си 21 год.момче..поз..
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Dvajca luge sto dobro se upateni vo rabotava(od koj eden sto mi gi spremi dokumentite za vo ambasada) me posovetuvaa obavezno da se podigne ukazot od sofija. Vo ambasada ke cekas da pristigne diplomatskata posta(stiga 2 pati godisno - prolet I esen) - taka da moze da se propusti prvata posta. Potoa imalo uste eden - dva meseca cekanje za maticen broj ako prodolzuvas so procedurata vo ambasada. Taka da planiram da prodolzam vo sofija. Si go pobarav pin-ot preku mail I mi go pratija(za da mozes da zakazes termin koa ke ti iskoci).

na koja email adresa im napisa za da go dobies pinot ??I jas sakam da go podignam ukazot vo Sofija
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
397
Поени од реакции
360
Drugari da ne ima nekoj iskustvo za kolku dena izdavaat viza D vo ambasada vo Skopje, znam deka zakonskiot rok e 30 rabotni dena, ama me interesira vo realnost kolku e? Pozdrav
Па и за виза изгледа за закажување.можеби неколку месеци да чекаш а после уште пак неколку месеци за да добиеш абе какви 30дена све е у п.м веќе јас се разочарав мислев дека е европа ама не се почитуват закони.Уште неможам да се изначудам јас чекав 14месеци за подавање документи во дабч.ееее лудница ова у свет го нема никаде
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
27
Dvajca luge sto dobro se upateni vo rabotava(od koj eden sto mi gi spremi dokumentite za vo ambasada) me posovetuvaa obavezno da se podigne ukazot od sofija. Vo ambasada ke cekas da pristigne diplomatskata posta(stiga 2 pati godisno - prolet I esen) - taka da moze da se propusti prvata posta. Potoa imalo uste eden - dva meseca cekanje za maticen broj ako prodolzuvas so procedurata vo ambasada. Taka da planiram da prodolzam vo sofija. Si go pobarav pin-ot preku mail I mi go pratija(za da mozes da zakazes termin koa ke ti iskoci).

na koja email adresa im napisa za da go dobies pinot ??I jas sakam da go podignam ukazot vo Sofija
bgcitizen@justice.government.bg
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.012
Поени од реакции
1.574
Па и за виза изгледа за закажување.можеби неколку месеци да чекаш а после уште пак неколку месеци за да добиеш абе какви 30дена све е у п.м веќе јас се разочарав мислев дека е европа ама не се почитуват закони.Уште неможам да се изначудам јас чекав 14месеци за подавање документи во дабч.ееее лудница ова у свет го нема никаде
Какво подавање документи во ДАБЧ? Да поднесеш документи за происход 14 месеци си чекал?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom