Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Мене ми се смени денес:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Бр. 79**/2015
So sreka! So sto dokumenti si ? Intervju si negde dekemvri 2015 ?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
397
Поени од реакции
360
mene edno ne mie jasno.Cekam dve i pol godini od evropska drzava vo koja sum podnel nekakvo baranje za dobivanje drzavjanstvo bugarija i konecno mi odobruvaat i sega povece od eden mesec cekam cekam nekoj gospoda potpis da stavi???Pa picka li mu materina gospod potpis da mu stavi da dade gospod ova e igranje so nervi i psiha i pamet.Totalno ludilo.
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
89
Поени од реакции
135
Денеска разбрав дека кога се пријавуваш за сликање требало да се носи пак македонски извод оригинал и преведен на бугарски исто така. Тоа било последниве 15 -20 дена. Искуство на од некој од вас. да не фрлам бадијала пари
ne treba vcera proveriv so posrednikot[DOUBLEPOST=1474454206][/DOUBLEPOST]
пак не работи страната таман да резервирам датум
znaes li da mi kazes kako se rezervira za podiganje drzavjanstvo
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
89
Поени од реакции
135
Odkoga ke go vpises brojot i ke ti izleze statusot deka ukazot e potpisan gore imate kopce ZAPISVANE.
Pritisnete na nego,napisete gi site generalii kako i kopija od pasos vo elektronski format. Srekno
Blagodaram mnogu, celo vreme mi bilo pred nos.:aplauz:
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Od 25.11.2015 bese vlezen vo sistem ?

Мене ми се смени денес:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Бр. 79**/2015
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
397
Поени од реакции
360
Мене ми се смени денес:
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Бр. 79**/2015
Ne ti se smeni dennes samo tebe sigurno.pred edna nedela ti se ima smeneto ne si proveril
 
Член од
5 април 2015
Мислења
7
Поени од реакции
29
Ајде и јас да се пофалам од денес на финална, 79** број (вујко документи и интервју кон крајот на ноември). Да се надеваме на позитивен исход. За наредна промена ќе ве известам пак. Поздрав.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
Ovoa veke e cudno.od 2014 april minav intervjuto i 3 pati podnesov potklo od tetka...prva bratuceda i seuste nema promeni vo statusot...amn veke od niv...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom