Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
Zdravo na site , dojde vreme i jas da prasam nesto ...
Znaci me vratija na dopolnitelna proverka sega , i sakam da gi prasam o ie koi veke dostavija dokumenti dali dostavuva jeto odi licno ili preku posrednik i dali sluckata na dostava ima forma na nekoe povtorno intervju ili salterski se prilouva dokumentot.
I dokolku nemam nikakvi bg koreni t.e rodnini so bg dokumeti sto bi mozel da iskoritam za dokaz?
Pozdrav i molam za pomos koj e zapoznaen.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 166 от 2014 година.
после цели 2 години :cuc:
Ajde koj ceka doceka so sreka neka ti e i se najubavo i najdobro. Pa da se videme nekade po Evropa kafe da pieme.:bravobe:
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
597
Поени од реакции
605
za na notar tamu ne znam, a nema ni sto da zaveruvam tamu na notar bidejki dokumentot od bugarska egzarhija ke go dadam original,(potoa gi vrakale, barem taka slusnav) ke napravam od nego kopii i ako mi pritreba nekogas samo ke go zaveram na notar vo sofija
Зависи колку страни е документот ја пример имам платено и 3,60 лева и 5 лева што мислам дека и не е многу колку у македонија е !!
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
dali nekoj znae dali se izlezeni nekoi proizhodi od 11-ti mesec ako nekoj ima dostaveno togas ..i dali bi trebebalo da izlezat za brzo ke ve molam ???
 

dummy

AaaaaaAaaaaaA
Член од
16 јуни 2009
Мислења
43
Поени од реакции
8
Pozdrav do site na temata ..Gledame deka site aplikanti sea gi vrakjaat na dopolnitelni dokumenti, pa i jas ko site drugi pocnav da spremam takva opcija za sekoj slucaj. Dedo mi , od strana na majka mi, ima sestra (sega pocinata) koja se omazila vo Slivnica i normalno ima Bugarsko drzavjanstvo. Ja mislev da ja baram nejzinata kjerka koja e prva bratucedka na majka mi i e bugarka od ragjanje da bide kako dokaz za moite bugarski koreni. Mislite deka ova bi mozelo da mi sredi situacijata ?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Pozdrav do site na temata ..Gledame deka site aplikanti sea gi vrakjaat na dopolnitelni dokumenti, pa i jas ko site drugi pocnav da spremam takva opcija za sekoj slucaj. Dedo mi , od strana na majka mi, ima sestra (sega pocinata) koja se omazila vo Slivnica i normalno ima Bugarsko drzavjanstvo. Ja mislev da ja baram nejzinata kjerka koja e prva bratucedka na majka mi i e bugarka od ragjanje da bide kako dokaz za moite bugarski koreni. Mislite deka ova bi mozelo da mi sredi situacijata ?
многу далечна роднина ти е,мислам и ако може да се рече дека ти е роднина воопшто. ако имаш посредник прашај го него што ке те посоветува.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
многу далечна роднина ти е,мислам и ако може да се рече дека ти е роднина воопшто. ако имаш посредник прашај го него што ке те посоветува.
Ako najdes nacin so izvodi da dokazes srodstvo mozebi ke ti go potvrdat
Pozdrav
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
многу далечна роднина ти е,мислам и ако може да се рече дека ти е роднина воопшто. ако имаш посредник прашај го него што ке те посоветува.
Od kade dalecna mislam deka mi u vtora bratuceda na nego taka mu doaga.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Pozdrav do site na temata ..Gledame deka site aplikanti sea gi vrakjaat na dopolnitelni dokumenti, pa i jas ko site drugi pocnav da spremam takva opcija za sekoj slucaj. Dedo mi , od strana na majka mi, ima sestra (sega pocinata) koja se omazila vo Slivnica i normalno ima Bugarsko drzavjanstvo. Ja mislev da ja baram nejzinata kjerka koja e prva bratucedka na majka mi i e bugarka od ragjanje da bide kako dokaz za moite bugarski koreni. Mislite deka ova bi mozelo da mi sredi situacijata ?
Tebe taa zena ti se paga fakticki baba a na majka ti tetka so soodvetni izvodi povrzi se so nea i resen problem.Dokazi deka dedo ti i ona se brat i sestra a posle so izvodi dokazi deka dedo ti ti e dedo.
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Дали некој знае каде се ваде потврда дека една иста личност е со различни презимиња?
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Tebe taa zena ti se paga fakticki baba a na majka ti tetka so soodvetni izvodi povrzi se so nea i resen problem.Dokazi deka dedo ti i ona se brat i sestra a posle so izvodi dokazi deka dedo ti ti e dedo.
Ako taa baba e majka na majkati I fiktivno e kerka na taa ista baba,a dedo ti e tatko na kerka od baba ti...jas neveruvam deka ke ti poveruvaat deka ti fiktivno imas bugarski korenje bidejki fakticki ti si cistokrven Makedonec..obidi se so nesto drugo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom