Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Slucajno doznav deka imam nekoja rodnina sto e roden vo Bg, od kade moze da najda takov izvod, roden e vo Blagoevgrad, dali vo Blagoev grad ili nekoj spomna vo Veliko trnovo deka mozelo nesto da se najde! Ako znae nekoj neka pisa!
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
82
Поени од реакции
21
Finta nema jas najdov vo starata kuka takvi dokumenti edinstvena nadez e sega novava vlada da go promeni postoeckiot zakon I da donese nov zakon vo koj nema da se baraat tie dokumenti sto mislam deka ke go napravi.
Eve jas da prasam za eden drugar koj sto ceka ,sto dokumenti odnese ako ne tajna, te prasaa vekje ednas ama ne odgovori? Ti ke da si prv sto odnel dokumenti i mu se promenil statusot za 2 nedeli. Ima eden kup lugje sto odnele i uste im stoi poradi sovetot za grazdanstvo koj ne e formiran.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Eve jas da prasam za eden drugar koj sto ceka ,sto dokumenti odnese ako ne tajna, te prasaa vekje ednas ama ne odgovori? Ti ke da si prv sto odnel dokumenti i mu se promenil statusot za 2 nedeli. Ima eden kup lugje sto odnele i uste im stoi poradi sovetot za grazdanstvo koj ne e formiran.
Tocno taka eve jas 5-6 nedeli cekam nema promena
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
23
јас имам и документ од БККС и документ од чичко ми носев и лична карта и пасош и сеуште нема ништо и тетка ми и чичко ми и братучеди шо имаат бугарски пасоши и нема векје 2 месеци ништо
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Здраво на сите,
дали некој знае што е:
Акт на раждане *:

и
Отбили ли сте наборна военна служба?
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Здраво на сите,
дали некој знае што е:
Акт на раждане *:

и
Отбили ли сте наборна военна служба?
А од каде се овие прашања,кој ги имаш видено или дали некој ти ги има поставено.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Јас бев пред некое време во Софија, и како што на сите ни е јасно закочена е сега работата, но од лично видување согледав дека ќе има надеж и за останатите кои немаат доп. документи во моментов. Само тоа би било тек после февруари, така ми укажа посредникот и со останатите со кои успеав да направам муабет. Дека за православни македонци, ќе биде мн побрзо отколку што беше/
И јас имам информација од посредник дека февруари ќе се отплеткува клопчето....само не кажа дали на добро или лошо.Јас се надевам на добро и стискам палци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom