Бугарско државјанство (Архива на документи и процедури)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 23 мај 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Нuкола

  Нuкола Алберт Ајнштајноски

  Член од:
  24 мај 2005
  Мислења:
  4.556
  Допаѓања:
  11.388
  Почитувани,

  На оваа тема ќе бидат архивирани сите потребни документи и процедури кои произлегуваат од официјалните институции во контекст на апликантите за БГ пасош.
  Истите ќе се јавно достапни и отворени за преземање.

  Сепак, темава ќе биде од затворен тип.

  Доколку постојат (официјални/потврдени) измени на процедурите, апдејт на истите, нови закони или законски модификации, слободно контактирајте го @Walkman со приватна порака, за навремено да се едитира темава со свежи информации.  ЛИСТА НА ДОКУМЕНТИ:
   

  Прикачени податотеки:

  Последно уредено: 25 мај 2016
  WarDaddy, redbox87, NIK10 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Нuкола

  Нuкола Алберт Ајнштајноски

  Член од:
  24 мај 2005
  Мислења:
  4.556
  Допаѓања:
  11.388
  Електронско пребарување на активни апликации:

  Внес на пин и број на преписка.jpg
   
  На Walkman му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: