Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Aj ke molam nekoj upaten so ovie raboti za bg pasos...ako odnesam izvod od dedo mi i tatko mi,makedonski se razbira,pa tamu da gi prevedat na bg so site tie raboti.ima sansi da se zeme drzavjanstvo pobrzo ili i toa ne e sigurno.inaku brojceto mi e od 2012,veke 2 godini pomina od koga bev na intervju,a skoro 10 meseci sum na dopolnitelna proverka...drustvo pomos :D pozz do site i ne se karajte za gluposti
Ти додека се мислиш ти помина возот... Една од работите кој ги гледаат во министерството се и кој навистина сака државјанство, дека има многу одобрени укази кој стојат со години и некој не ги зима... Секој однесен документ го примаат, што и да однесеш си понапред од фраерите ништо што не однеле...
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Ти додека се мислиш ти помина возот... Една од работите кој ги гледаат во министерството се и кој навистина сака државјанство, дека има многу одобрени укази кој стојат со години и некој не ги зима... Секој однесен документ го примаат, што и да однесеш си понапред од фраерите ништо што не однеле...
veke 3 meseci sum na dopolnitelna gi dostaviv site potrebni dokumenti a intervjuto go pominav noemvri 2012g.
moj vpecatok e deka tamo vo administracija vladee haos i voopsto ne se raboti kako sto treba.nema nikakov red vo dodeluvanjeto na ukazite.dobivaat mnogu malku luge mozebi ne se ni 5 posto od vratenite na dopolnitelna.evo se zemam sebe si za primer moite dokumenti se od 1907g. i seuste nema promena na statusot.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
veke 3 meseci sum na dopolnitelna gi dostaviv site potrebni dokumenti a intervjuto go pominav noemvri 2012g.
moj vpecatok e deka tamo vo administracija vladee haos i voopsto ne se raboti kako sto treba.nema nikakov red vo dodeluvanjeto na ukazite.dobivaat mnogu malku luge mozebi ne se ni 5 posto od vratenite na dopolnitelna.evo se zemam sebe si za primer moite dokumenti se od 1907g. i seuste nema promena na statusot.
Во право си 100%...
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
44
Поени од реакции
28
zdravo na site. go pratev forumot, no sega sum clen, pred nekolku dena statusot na moeto brojce se promeni vika Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. ke moze li nekoj da mi kaze za kolku vreme se dobiva toj potpis. fala vi odnapred
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
zdravo na site. go pratev forumot, no sega sum clen, pred nekolku dena statusot na moeto brojce se promeni vika Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. ke moze li nekoj da mi kaze za kolku vreme se dobiva toj potpis. fala vi odnapred
odnese nesto kako dopolnitelni dokumenti?
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
44
Поени од реакции
28
da odnesov bg krstenica od tatko mi ama sakam da znam kolku vreme se ceka za potpis
 
S

simpleman

Гостин
veke 3 meseci sum na dopolnitelna gi dostaviv site potrebni dokumenti a intervjuto go pominav noemvri 2012g.
moj vpecatok e deka tamo vo administracija vladee haos i voopsto ne se raboti kako sto treba.nema nikakov red vo dodeluvanjeto na ukazite.dobivaat mnogu malku luge mozebi ne se ni 5 posto od vratenite na dopolnitelna.evo se zemam sebe si za primer moite dokumenti se od 1907g. i seuste nema promena na statusot.
Тоа ти е пријателе,не можев ни да замислам дека до олку ќе ја зафркнат целата работа министерката и компанијата.Да се надеваме дека уште малку време ќе биде ова изживување со луѓето.;)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Dobro, ima nekakva vrska sho dopolnitelnite dokumenti ne gi dostaviv vo predvideniot rok(od vaznoto soopstenie vo protokolite) tuku 3-4 meseci podocna?
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
88
Поени од реакции
146
Од кога ја дадов крштеницата до кога пасошот ми беше во рака минаа 6-7 месеца
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
na tebe ti dadoa za mesec ? ili takva e procedurata. se nadevam deka ke bide za mesec dena zasto posle idat godisni odmori
Епа незнам дали само на мене . Но како и да е ке биде брзо зависи незз тоа пошто сега идат одмори може да каснат ама како и да е со среќа
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
44
Поени од реакции
28
t
Епа незнам дали само на мене . Но како и да е ке биде брзо зависи незз тоа пошто сега идат одмори може да каснат ама како и да е со среќа
aplicirase li za l.k i pasos t.e od koj vid pasos od brzite ili sporite i kolku te kostase ako si ljubezen da mi kazes
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
t

aplicirase li za l.k i pasos t.e od koj vid pasos od brzite ili sporite i kolku te kostase ako si ljubezen da mi kazes
да да се сликав се комплет и заедно доага со лк . Ме кошташе некаде 50-60 € незз точно зборам за кустендил. И го земав за 1 месец одприлика . Затоа што дур да ми го донесат .
Иначе Ми испадна подолго затоа што за кустендил треба плус документи . т.е интернационален македонски извод , извод од мајка татко и брат/сестра.
А да ми беше за Софиа ке го завршев 80% побрзо .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom