Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јуни 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Па имаше еден дечко кој уште пред две недели пишуваше за оваа што денес го видов во протоколите. Мислам дека беше Филкомак имаше корисни информации ама за жал некои паметни на форумот го избркаа.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Па имаше еден дечко кој уште пред две недели пишуваше за оваа што денес го видов во протоколите. Мислам дека беше Филкомак имаше корисни информации ама за жал некои паметни на форумот го избркаа.
Добро дечки, ако мислиш дека не знаеме дека си еден ист со 5-6 профила, и уште 2-3 нови што во процес на отварање, знаеме не се секирај... :pos:
 
Член од
11 јуни 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Од такви с
Добро дечки, ако мислиш дека не знаеме дека си еден ист со 5-6 профила, и уште 2-3 нови што во процес на отварање, знаеме не се секирај... :pos:
Да јас имам 50-60 профила и уште 200-300 нови во отварање. Бидејки сум далеку од пасошот на интервју бев во Октомври 2013 а седев со скрстени раце на форумот и немав друга работа една германска фирма случајно седејки на компјутерот и отварајки фејсбук профили ми прати оригинал договор за работа кој за два три дена треба да ми стигне и да поднесам во Гер. амбасада за работна виза и здравје нека е за 4-6 недели колку трае рокот ке добијам работна дозвола и од Германија ке имам повеке време да се допишувам со самиот себеси како мистер Бин кој си прака божикни честитки. А ти што за се имамаш одговор потруди се да си најдеш одговор за твојот пасош ако воопшто си поднел за пасош. Ке имаме прилика здравје кога ке бидам во Германија да си пишуваме и стварно ке ми биде мило да ти помогнам кога ке земеш пасош да најдеш работа сега зависи од професијата што ја имаш бидејки германскиот перфект го зборувам.
 
Член од
2 март 2014
Мислења
44
Поени од реакции
19
Како ме нервирет што ги бришет коментариве поубо нека е затворит темава и да немат веќе тема за ова. Пошо не смеело коментари во врска со политика или нешто поврзано со истото. Е ај нека кажит главниот тука како да си поможиме со кажвење приказни? Со чаршиски муабети? Нека кажит со што? Па нека разберит дека баш сегашнава ситоација е се поврзана со политиката на БГ. Страшно ме нервират
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
Како ме нервирет што ги бришет коментариве поубо нека е затворит темава и да немат веќе тема за ова. Пошо не смеело коментари во врска со политика или нешто поврзано со истото. Е ај нека кажит главниот тука како да си поможиме со кажвење приказни? Со чаршиски муабети? Нека кажит со што? Па нека разберит дека баш сегашнава ситоација е се поврзана со политиката на БГ. Страшно ме нервират
Ako nemase bukva T vo nasava azbuka,ke nemozes da go napises komentarov:)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
396
Поени од реакции
212
момци на кој линк можам да барам податоци за мој прадедо(на дедоми чичкому кој што служел војска во бугарија) единствено што знам е името презимето и година на рагање постои ли некоја архива бугарска кај што ги пишува сите тие работи кој дека служел војска и разни работи ако знае некој нека постира линкови
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Јас слушнав (неофицијално) дека за една недела ќе профункционирале бугарските здруженија и ќе давале петврди, дабч ќе овластела некое здруженије , мислам на едно од срумица
Нека пиши некој што имам ваква или слична информација
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
67
Поени од реакции
12
Јас слушнав (неофицијално) дека за една недела ќе профункционирале бугарските здруженија и ќе давале петврди, дабч ќе овластела некое здруженије , мислам на едно од срумица
Нека пиши некој што имам ваква или слична информација
I jas imam slusnato za toa deka imalo nekoj klub vo strumica so ke bil i ovlasten ama kolku ke pomogni toa ne znam
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
момци на кој линк можам да барам податоци за мој прадедо(на дедоми чичкому кој што служел војска во бугарија) единствено што знам е името презимето и година на рагање постои ли некоја архива бугарска кај што ги пишува сите тие работи кој дека служел војска и разни работи ако знае некој нека постира линкови
има само за балканска војна 1912-1913 на нет ,сите други се во архивата во Велико Трново се надевам и за првата и втората светска да стават но е многу информации близина милион луѓе се и многу бавно станува!
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
67
Поени од реакции
12
има само за балканска војна 1912-1913 на нет ,сите други се во архивата во Велико Трново се надевам и за првата и втората светска да стават но е многу информации близина милион луѓе се и многу бавно станува!
a tie od balkanskata vojna kade mozat da se najdat na net, ima nekoj link ?
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
92
Aj ke molam nekoj upaten so ovie raboti za bg pasos...ako odnesam izvod od dedo mi i tatko mi,makedonski se razbira,pa tamu da gi prevedat na bg so site tie raboti.ima sansi da se zeme drzavjanstvo pobrzo ili i toa ne e sigurno.inaku brojceto mi e od 2012,veke 2 godini pomina od koga bev na intervju,a skoro 10 meseci sum na dopolnitelna proverka...drustvo pomos :D pozz do site i ne se karajte za gluposti
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Aj ke molam nekoj upaten so ovie raboti za bg pasos...ako odnesam izvod od dedo mi i tatko mi,makedonski se razbira,pa tamu da gi prevedat na bg so site tie raboti.ima sansi da se zeme drzavjanstvo pobrzo ili i toa ne e sigurno.inaku brojceto mi e od 2012,veke 2 godini pomina od koga bev na intervju,a skoro 10 meseci sum na dopolnitelna proverka...drustvo pomos :D pozz do site i ne se karajte za gluposti
Само ке ти .биде некој си мал плус но не е никаков докас тоа. Ке чекаш како и сите останати.
Најбитното нешто да имаш документ издаден од бугарски орган . Но однеси си ги тие што ги имаш ништо негубиш само 50€ шизик на ризик
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom