Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
за такви како тебе не пасоши туку црн печат,

да нема потоа прашања поради какви луѓе е забавена постапката на сите!
:) што ти згрешив па тебе па :)... прашувам, разменувам мислења и сл. што ти смета ?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Гледам денес ми го прескокнале бројот, и не е ставен на дополнителна. Тоа добро или лошо е?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Тоа не се тези , тоа е вистина . Вера излезе ли протокол 17а, на Деан_кав му излегло бројчето а не е во протокол Ке излезе и протокол16а . Јас напишав дека се одобрени околу 800 од доп.проверка и тоа е точно. А јас во понеделник навистина одам во Благоевград на сликање. Поздрав.
Pred tri dena rece deka i ti si smrtnik koj ceka bg pasos,za popladneto da napises deka veke si go zel,a deneska vikas deka treba da odis da se slikas:)
 
S

simpleman

Гостин
Гледам денес ми го прескокнале бројот, и не е ставен на дополнителна. Тоа добро или лошо е?
Види пред да го објават соопштението,може да си во процедура а другите околу тебе на доп. вратени.Тоа се случува редовно,но во наредните соопштенија ќе те објават т.е ќе бидеш вратен на доп.,освен ако немаш однесено предвреме некој документ.
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
66
Поени од реакции
17
Pred tri dena rece deka i ti si smrtnik koj ceka bg pasos,za popladneto da napises deka veke si go zel,a deneska vikas deka treba da odis da se slikas:)[/quo
Освен глупави реплики дали знаеш нешто друго. За жал утре ке има многу вратени на доп. проверка од 2013. и денес има 10-тина што им се одобрени државјанствата од 2013
[DOUBLEPOST=1401985162][/DOUBLEPOST]Овие страшно ја забрзаа постапката за вракање на дополнителна проверка:Како што некни напишав дојдоа до 3000 број од 2013. И што е пострашно многу мал број имаат одобрени. Еве некои одобрени денес од 2013 2806/13 2681/13 2748/13 2764/13 ако некој од форумот има некој од броевите нека му е со срека
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
[DOUBLEPOST=1401985162][/DOUBLEPOST]Овие страшно ја забрзаа постапката за вракање на дополнителна проверка:Како што некни напишав дојдоа до 3000 број од 2013. И што е пострашно многу мал број имаат одобрени. Еве некои одобрени денес од 2013 2806/13 2681/13 2748/13 2764/13 ако некој од форумот има некој од броевите нека му е со срека
Од овие четворица, тројца се одбиени. На четвртиот нека му е со среќа.
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
92
Jas sum od 2012 i seuste nema nikakva informacija sto ke se sluci....ajde da se nadevame deka barem so 2012 ke se rascisti rabotata.
 
Член од
12 април 2014
Мислења
23
Поени од реакции
6
Дали знај некој која е разликата помеѓу "С'вет'т по гражданството не е уважил молбата" и "Молбата Ви е отхв'рлена" гледам на некој бројчина го пиши едното, а на некој другото
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
[quote="filkomak010, Овие страшно ја забрзаа постапката за вракање на дополнителна проверка:Како што некни напишав дојдоа до 3000 број од 2013. И што е пострашно многу мал број имаат одобрени. Еве некои одобрени денес од 2013 2806/13 2681/13 2748/13 2764/13 ако некој од форумот има некој од броевите нека му е со срека[/quote]

za ova filkomak010 si vo pravo..bravo ja zboruvas vistinata..vcera drugar moj so brojce od 2500 i neso proveril nemalo nikavo pomestuvanje na brojceto, pa sega koga go vidov tvojot post mu se javiv da vidi pak i smenat mu e statusto na brojceto na dolopnitelna proverka
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
veke 4 meseci sum na dopolnitelna.Pred 3 meseci dostaviv dokumenti i takvi od bugarska egzarhija no nema nikakva promena na statusot.Dali nekoj znae sto tocno se slucuva i tie sto go dobile ukazot kako go dobile.
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
66
Поени од реакции
17
Дали знај некој која е разликата помеѓу "С'вет'т по гражданството не е уважил молбата" и "Молбата Ви е отхв'рлена" гледам на некој бројчина го пиши едното, а на некој другото
Тоа е исто првото е филтер во мин за правосудие а второто комисијата на председателот на Бугарија. За отфрлање на документите најчести причини се уверенијата за неосудуваност посебно за осудени лица кој не поднеле барање казната да им биде избришана од судот, фалсификуфани докумети повреда на безвизниот режим и во оваа година доста што биле на интервју а не успеале да докажат дека се Бугари. Посебно е ова важно за новите апликанти кој допрва треба да одат на интервју да обрнат внимание бидејки сега е доста строго и интервјата траат по 15-20 мин бидејки имав прилика да го видам тоа кога бев да го земам државјанството пред некое време
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Тоа е исто првото е филтер во мин за правосудие а второто комисијата на председателот на Бугарија. За отфрлање на документите најчести причини се уверенијата за неосудуваност посебно за осудени лица кој не поднеле барање казната да им биде избришана од судот, фалсификуфани докумети повреда на безвизниот режим и во оваа година доста што биле на интервју а не успеале да докажат дека се Бугари. Посебно е ова важно за новите апликанти кој допрва треба да одат на интервју да обрнат внимание бидејки сега е доста строго и интервјата траат по 15-20 мин бидејки имав прилика да го видам тоа кога бев да го земам државјанството пред некое време
Да ја лежев робја 20 години за убиство, и после поднесов барање до судот и ми ја избришаа казната и после земав уверение дека никад не сум бил осудуван... топ работа е тоа да поднесеш "барање до судот да ти го избришат досието".... чиста работа :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom