Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Сите што вадат вулгарски пашапорти се издајници. Нека си одат во Вулгарија. Државата Македонија треба да им смисли начин како да ги оданочува.
Ќе биде со статус „вратен на дополнителна проверка“ се додека не се одлучи комплет со сите што ќе се прави.

Sto ce pravat ce poceka malku i ce go pustat
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
297
Поени од реакции
396
Не ми се верува дека на форумов по незз колку време уште дискутирате морал. Епа луѓе не живеете у морален свет, wake the fuck up.

Инаку линкот за проверување на статус/бројче ќе може ли некој да го пише? Нонстоп го менуваат и преку такво ми се :D
Барав назад по форумов али заради глупи морални дискусии, корисни информации речиси да нема.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Не ми се верува дека на форумов по незз колку време уште дискутирате морал. Епа луѓе не живеете у морален свет, wake the fuck up.

Инаку линкот за проверување на статус/бројче ќе може ли некој да го пише? Нонстоп го менуваат и преку такво ми се :D
Барав назад по форумов али заради глупи морални дискусии, корисни информации речиси да нема.
https://mjs.bg/emsg/
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Корисна информација никој не може да даде. Прочитајте го Законот за државјанство прво. Без дополнителни документи потешко се добива пасош.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
986
Поени од реакции
845
Корисна информација никој не може да даде. Прочитајте го Законот за државјанство прво. Без дополнителни документи потешко се добива пасош.
Samo kaj tebe da se obratat i ti ke im dades,ne bugarsko tuku germansko,svedsko,dansko:) kaj tebe doma vo podrum sekakvo drzavjanstvo se stanca:)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Во протокол 12 има одобрено 77 броја од 2012 https://mjs.bg/25/1282/ и 107 броја од 2012 во 12А https://mjs.bg/25/1283/.
Тројца се одбиени.

Знае ли некој дали сите се со однесен бугарски документ?
Најголем дел се одамна одобрени, а сега се објавени во протокол. Има и 2-3 кои биле вратени на дополнителна.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Цел протокол 12А се што биле вратени на дополнителна,како и сите протоколи со А.
Да, проверив, со А се со вратени на дополнителна. Битно е дали донеле некој документ и каков, или почнале да даваат со гласање во советот.
Некој што добил да се јави ?!
 
S

simpleman

Гостин
Да, проверив, со А се со вратени на дополнителна. Битно е дали донеле некој документ и каков, или почнале да даваат со гласање во советот.
Некој што добил да се јави ?!
Прилично сум сигурен со оглед на тоа колку е строго,дека сите одобрени во изминативе месеци се со документ за бг потекло.А тоа со гласањето,тоа е формално правниот,процедурален дел кој е задолжителен за секој кандидат,но не е до тоа,туку се гледа дека работата има политичка позадина,така да кога ќе ја олеснат постапката(ако ја олеснат),гласањето ќе си оди лесно.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Што стана со документите издадени од Друштва за пријателство, лиценцирани од ДАБЧ? Требаше да биде готово до први Мај?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
986
Поени од реакции
845
Што стана со документите издадени од Друштва за пријателство, лиценцирани од ДАБЧ? Требаше да биде готово до први Мај?
Eden forumdzija taka napisa tuka ama go nema:) da ne znaes nesto poveke za toa daj postiraj...
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
дали некој има информации зошто се стопирани и происходите од ДАБЧ...??-имам информација само со дополнителни бг документи можи да се извади происход :(
 
Член од
3 април 2014
Мислења
64
Поени од реакции
41
Decki posrednikot izvadi dokument go podnel I sega ostanuva da se poceka okolu 2 do 2 I pol meseci
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom