Бугарија vs. Грција

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Како што кажува насловот, Бугарија или Грција за летен одмор ?

Ко шо слушав моабети, Бугарија било за журки, а Грција за лабав одмор, конкретно зборам за Златни Песоци/Сончев брег и Закинтос.

Ако има некој искуство со овие места нека сподели молим вас :)
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Ја би пре за Бугаристан :)...луди забави до бесвст пронижани уз некоја Украинка ;)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Закинтос е топ.....
Ја си ги поминав најдобрите 7-8 дена во животот таму :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
sigurno si "kutnal" nesto..... :icon_lol: kolku pari potrosi od prilika ?
:icon_mrgr:
А што ја знам......накај 300 евра се на се,преку сила 350 нека се(пат,смештај,трошење пари таму).Бев на крај на јуни почеток на јули.29ти јуни мислам дека ми беше турата.
Лаганас - топ си пројдов ;):cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Беда е Бугарија, иди Грција.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Минатото лето за во Бугарија беше 120 евра превоз +10 дневен. Која мизерија за 120 евра одмор на златните песоци/сончев брег и тоа од 1-10 август.:LOL:
Закинтос евентуално Крф ако се предомислиш иста цена е 220-350 евра.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Грција.
Сакаш мир - има мир.
Сакаш забава - има забава.
Сакаш плажа - плажа преубава.
Сакаш море - најубаво.

Мојот глас во случајов оди за Грција - но да бидам попрецизна - Егејско море.
--- надополнето: 5 мај 2013 во 02:48 ---
Не е точно тоа, принцезо од Велс ,,,,:),,,,
Точно е, ептен е точно.
Сум била и таму и таму и лесно ми е да споредам.
Сељачизмот во Бугаристан ечи од секое ќоше.
Нема местенце кое е нормално... знаеш, забава не е фрлање танга на шанк.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Грција.
Сакаш мир - има мир.
Сакаш забава - има забава.
Сакаш плажа - плажа преубава.
Сакаш море - најубаво.

Мојот глас во случајов оди за Грција - но да бидам попрецизна - Егејско море.
--- надополнето: 5 мај 2013 во 02:48 ---

Точно е, ептен е точно.
Сум била и таму и таму и лесно ми е да споредам.
Сељачизмот во Бугаристан ечи од секое ќоше.
Нема местенце кое е нормално... знаеш, забава не е фрлање танга на шанк.
А што е забава ?
Играње танго на плажа ..
Па и јас сум бил и знам како сум поминал ...и зависи на кои места ќе отидеш у Бг така исто важи и за Гр.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
А што е забава ?
Играње танго на плажа ..
Па и јас сум бил и знам како сум поминал ...и зависи на кои места ќе отидеш у Бг така исто важи и за Гр.
Не може бе сељачизам забава да биде.
Со првата реченица се ми потврди :facepalm:
Изгледа не си бил на журка во Грција, вистина, нема чкљ шабани да слушаш, ама не може да се спореди одморот меѓу овие две земји.
Просветли ме те молам, бидејќи и најпопуларната (и демек најкултурната) дискотека на Златни Песоци беше срање, ама тешко срање, со многу сељачишта и деца што прв пат виделе алкохол изгледа.
И да, одвратна до смрт музика.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Бугарија е топ.Ко прво не врие Срби ко у Грчка,ко второ е поефтино,имаш украинки,русинки,скандинавки колку ти душа сака.И плус бугарките се многу дружељубиви :D.И фала богу не им го грлиш газот на факинг грчките цигани што шкртаат регистрации,кршат коли и не те сметаат за човек.
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Како што кажува насловот, Бугарија или Грција за летен одмор ?

Ко шо слушав моабети, Бугарија било за журки, а Грција за лабав одмор, конкретно зборам за Златни Песоци/Сончев брег и Закинтос.

Ако има некој искуство со овие места нека сподели молим вас :)
Зависи каква забава сакаш. Сум бил во Закинтос, Тасос.. и одлично си поминав. Во дискотеките се пушта House/Trance/Techno музика, има многу странци од цел свет (не за џабе Грција е секое лето во ТОП 5 светски туристички дестинации). Додека, не сум бил на море во Бугарија, али сум бил во Софија, и навечер насекаде ечат тоа бугарските турбо фолк "пеачки", што кај мене ужасно влијаеше на ушите, така што од тоа не можев да забележам ништо убаво, и едвај чекав да си заминам. Па, не верувам дека е различно во остатокот на бугарија. Значи, во Грција е некако во европски стил, и не верувам дека е многу поразлично од, да речеме, Ибица. Ако си за забава, иди на Закинтос или Миконос. (y)
 
F

FARANG

Гостин
Значи, во Грција е некако во европски стил, и не верувам дека е многу поразлично од, да речеме, Ибица. Ако си за забава, иди на Закинтос или Миконос. (y)
Очигледно не си бил во Ибица
--- надополнето: 5 мај 2013 во 07:47 ---
Изборот ти е сељак во грција каде што ќе треба да се стискаш и нема да присуствуваш на подобрите журки зашто ќе ти биде скапо или да идеш и да истераш нормален одмор во земја каде ќе те иритираат ситници. Се на се грчка е подобра опција ако имаш пари ама касниш едно 30-40 години од кога било топ бар за нас. Може котеќ да јадеш и колата гратис кабриолет да ти ја направат така да покрај пари за одмор бонус интезивна него е исто возможно. Бугарија тој проблем ќе го немаш ама затоа морето не им е ко бело море. И на двете места смештајот е ОК за балканци и на двете места има забава на едното ќе ти биде полесна и поевтина на другото ем ќе те дерат ем ќе те мрзат
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.230
Поени од реакции
7.039
Bulgaria definitivno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom