Бугарија ја избрка Македонија

Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
тоа и јас го викам. Ни се правите добри соседи и ни ветувате помош за да во моменти кога ни требате да ни помогнете вие си го покажувате вистинското лице.
Јас не сум личност сто мрази,но не можам да останам рамнодушна на вашите дела т.е. злодела како и на грчките и албанскитено затоа ве замолувам ОСТАВЕТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА НА МИРА! Ништо не ви згрешила. Не бидете дволични.
Kazi koi sa?
1.
2.
3.
.
.
n
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Освен хистеричната омраза кој сега владее во Бугарија кон се што е македонско, факт кој јас го прифаќам, сепак треба секој да има во вид дека Бугарија не е независна држава., како што не беше ни порано.
Сега инструкциите ги добиваат од Америка, преку регионалниот шеф, Грција. Тие им ја креираат и внатрешната и надворешната политика, како што им одговара на цигано-атињаните.
Ова е само надворешна манифестација која случајно нас не засега. Па тие на секој чекор веќе од поодамна не нарекуваат ФиРом...внимавајте, не ФИРОМ ами ФиРом, демек циогани од ФИРОМ. Тоа што не признале први како Македонија е веќе изцрпено, сега вреди вољата на цигано-атињаните, и тоа е појако дури и од нивните сопствени изјави дека ние сме биле бугари.
Инаку, еве неколку други, кои ги засегаат само бугарите..
Во грчка фирма во Бугарија, цигано-атињанот зема плата 2-4,000 евра а татар може да догура само до 400, Обичен работник, татар, околу 200-250 евра (на месец, се разбира)..
Ако се степаат циган и татар во Бугарија, циганот е прав а татарот е крив..
Ако татар патува во Грција, циганот на граница може по лична процена да не го пушти да влезе, без образложение..
Татарот на граница не смее да се изживува со цигано-атињан..
За атрактивни бизниси, циганот има предност пред татарот. Ако двајцата аплицираат за истиот бизнис, тогаш циганот има предност...
Тоа се реалностите, и тоа (покрај многу други услови), прифати царчето Симеончо и кловнот Калфин, пред да им потпишат цигано-атињаните дека може да дојдат во ЕУ..
Цената беше таа и сега ја плаќаат...
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
31
zosto da se baniraat bugarite ili bugarski ip?

zosto ne shiptarskite i srpskite? zosto ne americkite i germanskite?

a?

borg, i nekolku moderatori, zasramete se...

narocito ta em luda em zaljubena, ama se cini izgubena, so fakulteti nebroeni... (krejzi in lav)

da vi se mocam vo diplomite na site, gledame kolku ste ja naucile profesijata, ni cveta drzavata, uste krilja i kapaci, i letecki tendjerinja ke stanite!
vaka, za zal, samo obicni tendjerinaj ste!

kako ne vi e sram be? pa procitajte si gi toa sranjata koga ke se osvestite, ako nekogas se osvestite!

ne sum ekspert po megjunarodno pravo, taka da ne mozam da sudam dali imalo ili ne moznost da se ignoriraat baranjata na ludite grci da se pre-etiketiraat tablite so FYROM kade sto stoelo R. Makedonija... ama znam sho e ebanje...

NEKOJ POVEKJETO OD VAS VE EBA VO UMOT... i to MASKI, do kocanka...

vo red raspravija so nekoj bukar za nekoe sranje shto ke go kaze ili napise, ama se nafrlivte tuka ko zbesnati "banirajte gi bugarite" za nesto sto se slucilo vo nivna drzava, i toa najverojatno zato sho KIRO, kogo VIE ili VASHITE roditeli go glasaa, potpisa da sme FYROM i javno izjavuvase "nie nemame nisto so Antickite Makedonci"

dodeka istovremeno nekoj drugi gomnari na istata tema vi zboruvaat za "albanski drzavi"... ima edna Albanska drzava, dodeka sekoe pravenje "mnozina" od toa direktno gi zagrozuav i bezbednosta i teritorijalniot suverenitet i integritet na R.Makedonija.

i pak da se vratam na dimplomite, DA VI VRATAT PARITE I SIRENJETO to "profesorite", posto NISTO ne ve naucile...

Kiro i LjuBco zivi se, ne se bunite da se pokrenat obvinenija za vele-predavstvo.

Branko, eden od najgolemite Makedonski Neprijateli, go stavivte za pretsedatel.

arno rece onaj shiptaro, shizofrenija me fakja, neznam dali da se smejam ili da placam...

mi se smee i mi se placi, sho dojde denot so bukarski tendjerinja da se SLOZAM...

...deka nie sme si SAMI najgolemite dushmani...

glupa tema, so cel za shirenje na i taka razshirenata netrpelivost i omraza kon bugarite...

srami se borg...
 
B

Borg_Drone

Гостин
За информациа можехме да ви делиме со СР и ГР и да сме заборавили за МК,па како виде парви ви признавме и така сопрехме СР и ГР да ви делат.Па да сакахме добре относи и затова не ви турихме ембарго,па можевме.Извини па 100 тенка Т55 и 150 митралези доjдоха ва МК секи тенк со 2 комплекта снарjaди.Бранихте се па после ги притопивте,ок ваше право,па и за старо желjaза да са били(во кое не верувам-стари като модел само) некоj да ви даде 100 тенка?Некоj да ви даде 150 митралези? И все това без едеин денар да сме посакали.Тиа тенкове и митралези са платени со труда на бугарите.Шо сакате уште?Па видете шо може да сте направили со тенковете,знаеме ние дали сите са нарезани. http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&mater=MTAyMzsxOA==
Много е лесно да речеш тиа сакат да ни делат,тиа сакат и мислат лошото ни,па фактите са други.
Тоа беше се тактика...
Да они ќе не делеа и тоа е ептен лошо, ама Бугарија изигра тактички тука...затоа не се согласија на поделба, мислеа дека со тек на време преку нивните луѓе ќе ја бугаризираат Македонија....
Некои пак се обидоа да ја србизираат.....тоа е тоа.......
Значи не сте цвеќе за мирисање и едните и Другите..
П.С.
И еве и толку тенка да сте ни дале и сега?????
Тоа ви дава право да доаѓате овдека и да плукате по нас како што ви душа сака???
Кажи ми според тебе дали мислиш дека тоа ви дава право да доаѓате овдека да плукате по нас?????

@Challenger

А да не ме цитираш копито едно бугарско може???????


zosto da se baniraat bugarite ili bugarski ip?

zosto ne shiptarskite i srpskite? zosto ne americkite i germanskite?

a?

borg, i nekolku moderatori, zasramete se...

Абе Сердар а да не тупиш може?????
Оди види насловот кој бил избркан од саемот за туризам во БУГАРИЈА...Не во Албанија или пак во Србија туку во Бугарија..
И тркни до историја види кој цело време најмногу плука.....по нас....
Не дека и албанците не плукаат или пак србите ама колку што видов македонците не биле избркани од саем во Албанија или од Србија......
Кога ќе бидат избркани и од таму(од тие две земји) и тогаш ќе го барам ова не бери гајле....
И не ме мешај со Киро Глигоров.....го мрзам тој човек....
Ти засрами се зошто ги браниш блгарите, или пак помила ти е Маика Блгарија од Македонија???
А ако ги прочиташ моите постови поубаво ќе видиш што пишува во нив.
Сите мои соседи ги мразам не само бугарите
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
zosto da se baniraat bugarite ili bugarski ip?zosto ne shiptarskite i srpskite? zosto ne americkite i germanskite?
Сердар, алал да ти е името!

Доста чудна работа. Русија не признава како Македонија, а воглавно непријателски коментари на форумиве за нивната политика. Кина не призна како Македонија, и Тупурко веднаш потрча во Тајван, да го признае како вистинска престолнина на Кина.

Од друга страна, за НАТО и земјите од ЕЗ сме ФАЈРОМ, ништо повеќе, ништо помалку. Е, за нив, има колку што сакаш вљубеници. Николче вели “ние си го сакаме НАТО“!

Koj e ефектот кај оние што со респект ја признаваат Македонија, додека го гледаат овој мазохизам? Едноставно, сакале или не, и кај нив се будат садистичките пориви. Еден ден, порано или подоцна ќе им светне: штом овие толку се палат и сакаат да им го дудлаат на оние што ги нарекуваат ФАЈРОМ, зошто и ние да не им го дадеме тоа што си го сакаат?

Kiro i LjuBco zivi se, ne se bunite da se pokrenat obvinenija za vele-predavstvo.Branko, eden od najgolemite Makedonski Neprijateli, go stavivte za pretsedatel.
Плукањето по Бугарија му доаѓа како замена за неизживеаните фрустрации...
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Еј немој да ги банирате тоа татариве НИКАКО види што убај пораки ми стигвет:
денес, 07:36 romulan vbmenu_register("postmenu_", true);
Почетник

Регистриран: Feb 2008
Мислења: 0poracka
abe mrasen enicar imam samo edin vapros kam tebe,ste mi dadesh li adresa na ebanata ti maika obestavam ti da ia shibam iako,ste ti se rodiat bratceta ymni bulgarceta ne rezani enicari-pomiari kato tebe.


MAKEDONIA E BULGARSKA !!!
 
B

Borg_Drone

Гостин
Мене вчера 10 такви пораки ми стигнаа
Цепки се туркомонголите нема што:vozbud::pos2:
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Bugarive ne sakaat,ama kako makedonski bolgari...i jazikot ni go priznavaat ama kako bugarski dialekt..e sea zaklucete kolku "golemi" prijateli ni se
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Повеќе од јасно е дека Бугарија му даваше команди.....

Сите работи што ги направи он ги направи за интересите на Маика Блгарија
Типичен пример ти е неговата нова книга за Гоце Делчев....оди види што има напишано....татар
А за протестите мислам дека ти кажав..
Народот не знаеше кој е и што е Љубчо во тоа време, наседна беше изманипулиран размисли малце....??
Ne deka temava nema smisla ushte od pochetokot, tuku prerasnuva vo pole za natprevar vo gluposta i detski prepukuvanja. Uprava, sekoja chest.

A kako vrv, od site bugarski podlosti, se fativte za Georgievski i 'izmanipuliraniot narod' ( VMRO-vskite simpatizeri, da bideme po konkretni) koi izleguva, ne ja poznavaa pozadinata na sopstveniot lider. Za toa Bugarite, Borg, najmalku ti se krivi.
Samo, imame srekja shto od site 'neprijateli', sekogash najvekje sila se pokazuva na tie shto se 'naj daleku'.
Ako seushte ste vo zabluda, preprochitajte go Serdarot, i razmislete kolku vakva 'tema' treba da prodolzi.:toe:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ne deka temava nema smisla ushte od pochetokot, tuku prerasnuva vo pole za natprevar vo gluposta i detski prepukuvanja. Uprava, sekoja chest.

A kako vrv, od site bugarski podlosti, se fativte za Georgievski i 'izmanipuliraniot narod' ( VMRO-vskite simpatizeri, da bideme po konkretni) koi izleguva, ne ja poznavaa pozadinata na sopstveniot lider. Za toa Bugarite, Borg, najmalku ti se krivi.

Па види додуша јас си разговарав со ФМИ.....за тоа, он ми спомна подршка од Бугарија, јас му објаснив нешто друго....
Тоа што го стави во наводници се прашувам дали сакаш да кажеш дека нашиот народ не беше изманипулиран или???
И Бугарите се криви откако почнаа да се мешаат во нашата политика заедно со србите...а само едно ќе речам, за некои работи и ние сме криви...зошто многу ќутиме....
И види сите, не само Љубчо сите, беа пиони на некои држави....
Од Љубчо до Глигоров.....
Па сега ти види....што да ти кажам друго....:toe:


Инаку темава знаеш зошто ја отворив...
Зошто читам некои бугари од тука за тоа како сакале да бидат пријатели со нас и незнам си што,ама испаѓа (по којзнае кој пат) дека македонците се во право.. ова е колку да се заќутат....тие....што го зборат тоа....
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Инаку темава знаеш зошто ја отворив...
Зошто читам некои бугари од тука за тоа како сакале да бидат пријатели со нас и незнам си што,ама испаѓа (по којзнае кој пат) дека македонците се во право.. ова е колку да се заќутат....тие....што го зборат тоа....
Pa da beshe izostaven delot so 'baniranje', i glupostite shto taa rechenica gi povleche so sebe, mozebi 'diskusijata' ke beshe i po konstruktivna.
Barem na mene, sega mi se chini deka e kasno neshto da se popravi.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom