Бугарија испорача три услови на Македонија

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.751
Поени од реакции
22.195
Неколку слики од денешниот протест.Прегледај го приврзокот 266608
Да се задржиме на ова само. ЕУ се солидаризира со позициите на Бугарија, позициите на Бугарија се Гоце да се прикаже по нивното гледање, логично се наметнува прашањето; што мислат овие луѓе и каде им иде паметот со овој собир.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
31.700
Поени од реакции
19.672
,,,kako shto grcite si go isteraaa nivnoto taka i bugarire so sesrdna pomosh na tie shto odnadvor pomognaa da se smeni se shto e Makedonsko ke go isteraat nivnoto,,,
,,,ednostavno e oti imaat nivni nacionalni strategii,,,
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.112
Поени од реакции
2.927
Автоматски споено мислење:

,,,kako shto grcite si go isteraaa nivnoto taka i bugarire so sesrdna pomosh na tie shto odnadvor pomognaa da se smeni se shto e Makedonsko ke go isteraat nivnoto,,,
,,,ednostavno e oti imaat nivni nacionalni strategii,,,
Бугарите сакаат Грчка шема. Нешто се спремни Северџаните да дадат нешто не. Ќе видиме колку ќе им упали а колку не.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
2.270
МВнР на Бугариja извика времено управуваштиот на амбасадата на РС Македаниja заради продолжуваштата антибугарска кампаниja во РС Македониja и поспециално заради случаja со Гарванлиев.
МВнР на Бугариja е известило сите мегународните и регионални организации, както и сите амбасади на државите членки на ЕС и партнерите на Бугариja.

 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.908
Поени од реакции
5.673
МВнР на Бугариja извика времено управуваштиот на амбасадата на РС Македаниja заради продолжуваштата антибугарска кампаниja во РС Македониja и поспециално заради случаja со Гарванлиев.
МВнР на Бугариja е известило сите мегународните и регионални организации, както и сите амбасади на државите членки на ЕС и партнерите на Бугариja.

Ме заболе .... Ајт ...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.416
Поени од реакции
9.575

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
256
Поени од реакции
772
they "stole" them или подбро кажано they were handed over to them?
Гарант удриле захариева и каракачанов тандем со руските шпуини шо као демек сега тие ги апсат - ние вам тајни од ЕУ и НАТО, вие нас Македонија и Грција - сан стефанска бугарана.
Јуда од нација.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.908
Поени од реакции
5.673
Е овие се во НАТО и ЕУ. :facepalm:

Зошто Борисов ми изглеа као балкански српски шифоњер од генгстер од рани 90ти со синџир и питбул у видеово :LOL::ROFLMAO:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.751
Поени од реакции
22.195
Иии побратимон Џамабски хејтање , крвца му ебам . Со курчење со закани со сите нишани. :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.455
Поени од реакции
5.859
Неофицијално околу 500 луѓе во Македонија со бг пасош гласале на изборите во Бугарија, ете им ги силните бројки на Бугарите во Македонија :facepalm: баш да видам дежурните бугарофили како @zmej gorjanin ќе кажат на темава, да не имаше вооружени лица пред гласачките места кои ве спречуваа да гласате ?
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.009
Поени од реакции
304
Неофицијално околу 500 луѓе во Македонија со бг пасош гласале на изборите во Бугарија, ете им ги силните бројки на Бугарите во Македонија :facepalm: баш да видам дежурните бугарофили како @zmej gorjanin ќе кажат на темава, да не имаше вооружени лица пред гласачките места кои ве спречуваа да гласате ?
Луѓето се плашат да гласаат. За едно државјанство, вие сакавте да линчувате учесник на Евровизија, што останува да гласа на бугарските избори за бугарски парламент...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.604
Поени од реакции
11.849
Луѓето се плашат да гласаат. За едно државјанство, вие сакавте да линчувате учесник на Евровизија, што останува да гласа на бугарските избори за бугарски парламент...
Како не, е пред амбасада седеа луѓе и водеа евиденција кој отишол да гласа и со сукало ги тепале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom