Був, како милениче?

G

garthok

Гостин
Која сорта на патки е најдобра за чување у двор? Ми дојде идеја 2 да одгледувам, по можност бели и да не прават галама, знам повеќе сорти се. И од каде можам да ги купам.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Која сорта на патки е најдобра за чување у двор? Ми дојде идеја 2 да одгледувам, по можност бели и да не прават галама, знам повеќе сорти се. И од каде можам да ги купам.
Одлична идеја....
Имам еден пријател кој чува во двор две гуски. Многу се убави и му ја чуваат куќата - гагакат ако некој дојде
само им треба вода за да се бањаат и пливаат
тој им направи мало базенче - ископа дупка длабока 20- 30 сантиметри ја обложи со најлон и со камења и ја наполни со вода
Мислам дека исто тоа мора да направиш и за патки

А каде да ги купиш - барај каде има живинарски фарми за патки
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
26.553
Мислам дека не треба да се очекуваат чуда. Она што е сигурно е тоа дека нема да доставува метли за летање. :)
Сум слушнал шпекулации дека е можен исклучок во случај кога името на сопственикот е ист како називот на занаетчија кој произведува и поправа лонци.


;)
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Каде може да се купат бувчиња во Скопје... особено бебе був ^_^ :angel::oops:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
retko koj se odlucuva za ovaa ptica za domasno milenice a i tesko se naogja
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
6.433
Поени од реакции
3.914
Че ти го истајт окото... :ROFLMAO: :D
Му се пушти на пекинезерот кој му се силеше и лаеше по него. Ко рашири крилата, три пати поголем изгледаше. Не знаеше кај да се сокрие пекинезерот.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.036
Поени од реакции
19.573
Шо не ќе ви текни
Oti be, bas e interesno.
Jas si cuvav utka na vremeto. Go najdov padnato od gnezdo i mi padna zal i go zacucav. Ludnici bese vo sekoj slucaj, nisto nalik na papagalce ili kanarinec
Ako najdam sliki ke postiram posto oddamna bese.
Screenshot_20230130-231732_Facebook.jpg
Ova bese ko go najdov, uste perduvite ne mu bea smenati :love:.
Mi e maka sega drugi sliki da baram, od ko podporasna, ko prkna.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
13.864
Поени од реакции
14.693
Oti be, bas e interesno.
Jas si cuvav utka na vremeto. Go najdov padnato od gnezdo i mi padna zal i go zacucav. Ludnici bese vo sekoj slucaj, nisto nalik na papagalce ili kanarinec
Ako najdam sliki ke postiram posto oddamna bese.
Прегледај го приврзокот 364817
Ova bese ko go najdov, uste perduvite ne mu bea smenati :love:.
Mi e maka sega drugi sliki da baram, od ko podporasna, ko prkna.
Добро тоа е друго ама сметам дека живеалиштето на овие птици е на друго место за нивни подобар развој и опстанок.
Имаше еден дечко во мала најде исто вака бувче повредено, го вдоми ама кога закрепна му пребегна.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.036
Поени од реакции
19.573
Добро тоа е друго ама сметам дека живеалиштето на овие птици е на друго место за нивни подобар развој и опстанок.
Имаше еден дечко во мала најде исто вака бувче повредено, го вдоми ама кога закрепна му пребегна.
A na koj ptici zivealisteto mu e vo kavez?
Moeto epten pitomo bese, ona bas pitomo, mozi deka od malo go cuvav.
Interesnoto kaj nego bese sto cel den glas nema da mu slusnis, bukvalno nemase ni da se podmrdni, ni da utni ni nisto. Ko preparirano. E kaj 9 navecer nekade go fakjaja ulajcite i pocnuvase so glupostite :D .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom