Брука во КАМ маркетите

Член од
14 август 2006
Мислења
42.447
Поени од реакции
75.994
IMO, Mama's беше најдобар, но не беше толку подобар од другите, колку што беше поскап. Не вредеше за толку да биде поскап од конкуренција.
Денес, не знам каков е. Сум чул - го расипале, што е стандардно за македонски производи.

Мене најдобар ајвар, во контекст на цена-квалитет, ми беше од една велешка фирма.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.105
Поени од реакции
31.756
Пробај прво ти дали го бива мезе, па пиши...
Ај врати се тука и препрочитај:
Кога сме кај ајварот: сум ги пробал речиси сите ајвари што се продаваат кај нас, ама на овој (Mezze), дефинитивно му нема рамен! Мислам дека не се продава по маркети, мораш да си го порачаш, доставуваат до дома, пакетчиња со 6 теглички (само во мали тегли го има што е супер за мене), и е по вкус ист ко домашниот ајвар што си го правиме по дома. https://mezze.mk/
-------
можеби и ке го пробам.
Значи не си го пробала и тој, ама важно знаеш дека не чини. ОК, ај, ќе ти веруваме тебе. :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.904
Поени од реакции
41.850
Сакам да е домашно, ако нема не јадам друго. Знам како е направено и по вкус.

Инаку овие ги фалат вршат достава и до Италија, Австрија, Германија, Швајцарија, Шведска....


Screenshot_20230110_163411.jpg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.423
Поени од реакции
19.772
Зашто мамаЗ? Дека ти личи на мамаЗаеф?

Јас мислев мамас е.
Најреално е Мамлаз да се вика. Инаку кога знаете дека ниеден домашен ајвар не вреди пробајте српски, хрватски, бугарски. Додуше за бугарскиот одамна немам ни чуено ни видено дали го има. Инаку беа 3-4 производи од таа фирма
( Аивар, Лјутеница, Пинджур и некои туршии).
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.098
Поени од реакции
9.068
Зашто мамаЗ? Дека ти личи на мамаЗаеф?

Јас мислев мамас е.
Толку знам и јас како се вика:pos::pos:ниту го видела, ниту го пробала, но јако ти е ова на мама заеф :pos::pos::pos::pos:
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
562

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.045
Поени од реакции
6.658
Колку сакаш..пример:
Овој ајвар, врска нема со тој ајвар за што зборуваме. Ова во Македонија го нарекуваат лутеница, а бугарската лутеница е нешто сосема трето.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.688
Поени од реакции
6.570
IMG_20230112_224207.jpg
Не е така гадно, као шо изгледа: Цела, несомелена рачка од пиперка во денешната Лутеница. Ама, не е ни пријатно
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.045
Поени од реакции
6.658
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.688
Поени од реакции
6.570
И во најелитниот ресторант ќе најдеш влакна во храната. Тешко се наоѓа добар готвач.
Така е! Само не ми е јасно какви им се ситата, кога ова проаѓа. И, што сѐ може да пројде...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom