Брука во КАМ маркетите

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мислам дека сеуште е Тодоровиќ. Излегоа со соопштение дека не е продаден на Вива Фреш.
Во право си, газдата не е сменет. Мислам дека долго време се влечкаа со некој судски спор за лажно сведочење.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.884
Поени од реакции
32.776
Вред, јас земав само една тегла, лут, пред некој ден. Последен пат земам од нив за оваа година. Ајварот муртински ни за упоuла цена не сакам ни да го пробам, овде барем има каде да се купи одличен домашен ајвар. Не се врзав на твојот пост да не мислиш дека нешто контрам.
Лани имав земено од Стокомак Делициа, пробај го не беше лош тогаш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.034
Поени од реакции
31.430
Кога сме кај ајварот: сум ги пробал речиси сите ајвари што се продаваат кај нас, ама на овој (Mezze), дефинитивно му нема рамен! Мислам дека не се продава по маркети, мораш да си го порачаш, доставуваат до дома, пакетчиња со 6 теглички (само во мали тегли го има што е супер за мене), и е по вкус ист ко домашниот ајвар што си го правиме по дома. https://mezze.mk/
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Лани имав земено од Стокомак Делициа, пробај го не беше лош тогаш.
Оваа година е полош.. Некако не е доволно упржен. И греота е некој што прави таков леб да користи второразреден ајвар :)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.688
Поени од реакции
6.569
Башка секоја тура ајвар е Различна на вкус
Токму заради ова не ми се полемизира со нашиве гастербајтери овде. Мојот впечаток беше од пред неколку дена. Не можеме да се усогласиме кога тој го купил пакетот пред некој месец. Јас сум редовен муштерија во КАМ и , моите замерки се дека дел од производите веќе го немаат истиот квалитет. А, цените полека, си отидоа...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.065
Поени од реакции
9.018
Кога сме кај ајварот: сум ги пробал речиси сите ајвари што се продаваат кај нас, ама на овој (Mezze), дефинитивно му нема рамен! Мислам дека не се продава по маркети, мораш да си го порачаш, доставуваат до дома, пакетчиња со 6 теглички (само во мали тегли го има што е супер за мене), и е по вкус ист ко домашниот ајвар што си го правиме по дома. https://mezze.mk/
Ниту еден купечки ајвар не е убав, уствари гадни се...се има, освен пипер црвен...ниту вкусен, само на моркови, прашок кој знае каков и боја вештачка.
Секоја година си правам и тоа чист ајвар, без моркови, без модар патлиџан.
Колешките го фалеа купечкиот ајвар МАМАЗ, но не сум го пробала.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.034
Поени од реакции
31.430
Колешките го фалеа купечкиот ајвар МАМАЗ, но не сум го пробала.
Тогаш зошто мораш во секоја манџа запршка да додаваш? Како можеш да тврдиш дека не е убав кога не си го пробала? Муабетов ти е ко вицот: многу било убаво бурек да се јаде, бате ми кажуваше, гледал кај што јадат. Е заради вакви мислења не ве сфаќаат сериозно и служите за потсмев на форумов. Прај си ајвар таму и ич да не не мислиш нас што јадеме од тој неубавиот, купечкиот... што ти не си го пробала. :pos:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.065
Поени од реакции
9.018
Тогаш зошто мораш во секоја манџа запршка да додаваш? Како можеш да тврдиш дека не е убав кога не си го пробала? Муабетов ти е ко вицот: многу било убаво бурек да се јаде, бате ми кажуваше, гледал кај што јадат. Е заради вакви мислења не ве сфаќаат сериозно и служите за потсмев на форумов. Прај си ајвар таму и ич да не не мислиш нас што јадеме од тој неубавиот, купечкиот... што ти не си го пробала. :pos:
За ајварот на Мамаз пишав дека не сум го пробала, а за бурек јадење воопшто не спомнав, очигледно ти си гладен па имаш потреба од тоа....и ај ке се лажеме дека купечки ајвар бил убав..(цепи се и понатаму од смеење):tapp:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.884
Поени од реакции
32.776
Оваа година е полош.. Некако не е доволно упржен. И греота е некој што прави таков леб да користи второразреден ајвар :)
Е за оваа година не знам :D, лани зедов 2 пати, првиот пат беше подобар од вториот, но во секој случај беа посолидни од конкуренцијата (иста форма на тегла продаваа во Тинекс под некое друго име на В, и исти вкус :D).
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
927
Поени од реакции
420
Мислам дека сеуште е Тодоровиќ. Излегоа со соопштение дека не е продаден на Вива Фреш.
па на времето имаше м уабет дека 51% од фирмата на мијалков ја продал..муабети беа тогаш за денес незнам
Автоматски споено мислење:

Токму заради ова не ми се полемизира со нашиве гастербајтери овде. Мојот впечаток беше од пред неколку дена. Не можеме да се усогласиме кога тој го купил пакетот пред некој месец. Јас сум редовен муштерија во КАМ и , моите замерки се дека дел од производите веќе го немаат истиот квалитет. А, цените полека, си отидоа...
потполнио се слагам
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.057
Поени од реакции
20.879
Mamas popusti so kvalitet ama se naviknavme nekako na vkusot. Gledam od poznati pricini da go izbegnuvam. Nadovr vo Makedonija ima dobra alternativa, Bas Ajvar:

Su jadel razni ajvari dosega, ovoj ne e los i dobro dostapen:

1673347865026.png


Inace poznatiot Standard ima napraveno test na ajvari: https://www.derstandard.de/story/2000106893956/im-test-ajvar
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.034
Поени од реакции
31.430
За ајварот на Мамаз пишав дека не сум го пробала, а за бурек јадење воопшто не спомнав, очигледно ти си гладен па имаш потреба од тоа....и ај ке се лажеме дека купечки ајвар бил убав..(цепи се и понатаму од смеење):tapp:
Мезе си го пробала?
и ај ке се лажеме дека купечки ајвар бил убав..
Ама ти не си го пробала, затоа знаеш. :pos:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.065
Поени од реакции
9.018
Мезе си го пробала?

Ама ти не си го пробала, затоа знаеш. :pos:
Море што си бил вицкаст...:tapp:
Пробај прво ти дали го бива мезе, па пиши...можеби и ке го пробам.:D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.884
Поени од реакции
32.776
Mamas popusti so kvalitet ama se naviknavme nekako na vkusot. Gledam od poznati pricini da go izbegnuvam. Nadovr vo Makedonija ima dobra alternativa, Bas Ajvar:

Su jadel razni ajvari dosega, ovoj ne e los i dobro dostapen:

Прегледај го приврзокот 361769


Inace poznatiot Standard ima napraveno test na ajvari: https://www.derstandard.de/story/2000106893956/im-test-ajvar
Дали озбилно му правиш/си му правел промет на копитото муртинско?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.057
Поени од реакции
20.879
Дали озбилно му правиш/си му правел промет на копитото муртинско?
Retko koj nema kupeno ili probano Mamas, posebno na pocetok koga ne bese uste poznato koja familija stoi zad proizvodot. Vo megjuvreme si najdov odlicni alternativi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom