Бронхитис кај мало дете - искуства и совети

Член од
9 август 2017
Мислења
51
Поени од реакции
43
Zdravo bi sakal da dobijam nekoj sovet, kerkami e 1na godinka, veke 4ti pat lezi vo kozle od bronhiti a voedno uste 3 bronhiti imavme koi ne gi lezevme, pri najmala nastinka ona spusta na pluka i dobiva pneumonicni napadi so oteznato disenje, dokolku nekoj ima nekakov sovet bas ni e dobredojden FALA
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Zdravo bi sakal da dobijam nekoj sovet, kerkami e 1na godinka, veke 4ti pat lezi vo kozle od bronhiti a voedno uste 3 bronhiti imavme koi ne gi lezevme, pri najmala nastinka ona spusta na pluka i dobiva pneumonicni napadi so oteznato disenje, dokolku nekoj ima nekakov sovet bas ni e dobredojden FALA
Јас друже го имав истиот проблем,до 7 години блоницата у Козле ми беше втор дом,повеќе бев таму одколку дома,уште имам лузни од инфузиите!
Ептен ви е тешко знам,дур да порасне и окрепне.Ќе тргате маки!
Се сеќавам мене моите ме носеа у бачило да спијам со т.е да дишам од овците,3-4 пати по неколку дена.Моите викаат дека тоа мене ми помогнало да окрепнам!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Колку време и во која доза детето примаше витамин D3?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Zdravo bi sakal da dobijam nekoj sovet, kerkami e 1na godinka, veke 4ti pat lezi vo kozle od bronhiti a voedno uste 3 bronhiti imavme koi ne gi lezevme, pri najmala nastinka ona spusta na pluka i dobiva pneumonicni napadi so oteznato disenje, dokolku nekoj ima nekakov sovet bas ni e dobredojden FALA
Јас како дете имав ваков проблем се до некое 6-то одделение. Една настинка и одма зацрвенувам во образите, силна кашлица, се спушта на плуќа, одма ме испраќаат во Козле и таму дијагностицираат бронхопневмонија со терапија од околу недела со лекови, инфузии и такви работи.

Убаво е да ја носите на планина или некаде крај вода каде што има алги. Бар мене тоа ми го препорачуваа докторите од Козле.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Ако добро памтам, фрката со бронхит е што тешко се лечи. Мислиш си се излечил и пак као да те фаќа. Мислам треба храна некоја да развие природен отпор према болеста.

Не знам за бебеце каква храна може, ама јас би пиел вода со капки лимон секој ден, Секој ден праска, сеа ќе почнат јаболчиња.

Може и чај од шипка. А ако сакате нешто појако, зелен или чај од ѓумбир.

Иначе, да не давам погрешни информации ама не е лошо да проверите да не има бронхиална астма или алергија на полен. Само да предложам.
 
Член од
9 август 2017
Мислења
51
Поени од реакции
43
Dada sega toa ke bide sledno cim iskoci od bolnica.. podetalni pregledi i pregled kaj nekoj pedijatar privaten
 

Kajgana Shop

На врв Bottom