Бриџ

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
За хант знам да објаснам..а бриџ потешко, иако мислам дека се работи за истата игра.
Епа, се делат 14 карти, на првиот на рака му се делат 15 карти. Влечиш, фрлаш, во зависност дали ти треба картата. Се берат карти 1, 2, 3, 4 ист знак(на пример купа), или 4 кеца или 4 чупи...И доколку збирот на сите карти ти изнесува 51 или појќе, можиш да се отвориш..
Има уште, ама основата би било то..
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
За хант знам да објаснам..а бриџ потешко, иако мислам дека се работи за истата игра.
Епа, се делат 14 карти, на првиот на рака му се делат 15 карти. Влечиш, фрлаш, во зависност дали ти треба картата. Се берат карти 1, 2, 3, 4 ист знак(на пример купа), или 4 кеца или 4 чупи...И доколку збирот на сите карти ти изнесува 51 или појќе, можиш да се отвориш..
Има уште, ама основата би било то..
ама никој не побара да се објасни хант дека хант сите знаат да играат. Работата е бриџ да ја објасните а не цело време некој да излегуе со пост како "јас ги знам двете и различни се!"
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
2
да да закон е посебно коа имаш добри другарици околу тебе и играте у соблакање =))))))))))
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Aj i ja da se pofalam ama mislam deka pogolemiot del od lugeto na forumov znaat da igraat Najboji igra so karti posebno koa ke sednam so pisuvanje so drugari do 2 - 3 sedime i igrame
nemoj da shirish dezinformacii deka e najbolja igra so karti posho najbolja e TABLONET !!!!!!!!!:pos2:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Што се праи летно време у најголемите вруќини ?? Се игра бриџ со другари у подрум :vozbud:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Летно време у најтоплото(12-16часот) секој со другари плескаме бриџ:) Ги праам партал.. Имам многу голема среќа у тоа картите :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Од дудук правам шампион во брич..Ако има заинтересирани нека пишат.. Има многу сведоци :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Хант или Бриџ е истата игра.
Порано ја играв ама оваа година ич срам да ми е!!!!!
 

Buli Buli

CroCop '92
Член од
20 февруари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Najjaka igra so karti e nema sto!!Kako mal igrav mnogu so sestra mi i tatko mi i parce praev:) koja tenzija bese toa samo ejjj se tepavme koj pobrzo da zatvori :pos2:Inace gazam bridj :vozbud: ako saka nekoj da se isprobame, povelete, pisete edna poraka i ke se dogovorime :helou:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184

Kajgana Shop

На врв Bottom