Бритни Спирс = анти феминизам и слични ствари во музиката

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Бритни Спирс познатата американска поп пејачка која кариерата ја започна со хитот Baby One More Time се претпоставува дека била/е купена од женомрзечката муслиманска група од Атлана САД и работела/работи за нивни сврхи.

Љубениците на заговор нудат повеќе причини. една од поголемите се и самите стихови на песните особено на првиот хит ...Baby one more time.

Да разгледаме.
When I'm not with you I lose my mind
give me a sign,
hit me baby one more time
Очигледна пропаганда на насилство кон жените. Ништо ново, но во модерната лулка на демократијата САД женско да го изговори ова на популарниот канал МТВ било и е нечуено.
Наводно ЦИА била вклучена во барање на вистинскио автор на песната и текстот, по што следниот голем хит Ooops I did it again прави 180 степени во својата порака и збори за свесна женска која не-сакајќи прави момче да се вљуби во нејзе.

Следниот голем хит I'm a slave 4 U е радикално враќање на корените. Почнувајќи од насловот, песната збори за женска која го наоѓа своето вистинско место под сонцето -- пред камшикот на мажјакот.
I'm a slave for you. I cannot hold it; I cannot control it.
I'm a slave for you. I won't deny it; I'm not trying to hide it.
I'm a slave for you. (Take that) I cannot hold it; I cannot control it.
I'm a slave (It just feels right) for you. (It just feels good)
I won't deny it; I'm not trying to hide it. (Baby)
Жената признава дека едноставно 'feels right' и 'feels good'. Зар не е избор на робот да остане роб? Длабоки стихови.

Во подоцнежниот хит Toxic, покрај тоа што спотот покажува girl power тип на ликови, стигховите кажуваат друга приказна.
Too high
Can’t come down
Losing my head
Spinning ‘round and ‘round
Do you feel me now
Очигледно се зборува за користење на токсични дроги користени при силување. Повторно не би било толку настрано доколку машко го пее, но стиговите се изустени од женска поп ѕвезда која очигледно сака да биде чувствувана кога е под дејство.

За да муслиманите конечно го уништат темелот на рисјанскиот модел на живеење -- бракот, тие направија лажен, трагично смешен брак на Бритни Спирс. Две деца подоцна двојката се раздели, а Бритни се избричи и полуде. Разводот се финализираше пред некој ден чин кој Арапите го прославија плаќајќи ги Русите да опнат знаме на тлото на Северен Пол за да се осигура доливот на пари од нафта. Сите ќе си купат големи мерцедеси, а Бритни ќе умре од предозирање или во некој freak accident. Барем така викаат експертите.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Бада, пер, најозбилно, ти озбилен си?


what the hell is this?

ffs, ме насмеа :pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
На Бада му е досадно. Ништо ново.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Бада ис Д МЕН јеа:) ми ловз бада, нау ми хорни саки саки фајф далаз:pos::pos::pos:
Бада фактиве за Бритни се лудница
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Bada заборави на еден факт... Кога Britney изигруваше Clara Zetkin... во Stronger

There’s nothing you can do or say, baby
I’ve had enough
I’m not your property as from today, baby
You might think that I won't make it on my own
But now I’m…
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
А онаа како одеше...
Sometimes i run,sometimes i hide,sometimes I'm scared of you,but all i really want is to hold you tight...
Овде сум за вас,мажи!Па како да ги сфатиш жените после ова?
Јас би рекла дека и тогаш Бритни била малку налудничава:)
П(ост).С(криптум).темава повеќе ми е за сеир.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Од извори блиски до аФторот на темава имам информации дека постојат нови докази кои само ќе ги поткрепат горенаведените факти. Но поради аферите со прислушкување, сеуште нема маж кој тие факти ќе ги изнесе во јавноста.

Можеби во некои подобри времиња кога ќе функционира правната држава

П.С. Дефинитивно Чек Дис Аут
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Чудно но вистинито:pos2:
Добро што се сконцентрира само на лириките...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Прво и основно Hit me baby не е песна од бритни.
Сексот се продава сите го знаете тоа затоа мислам дека овој муабет не држи вода.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Ова ме потсети на една интерпретација на цртанот ,,Том и Џери,,. Наводно Џери ги симболизира САД, како една интелигентна и економски супериорна земја, а Том (смотаниот, и не толку лукав мачор) се сите останати држави. Па белким не е се поврзано со политика и заговори! Теоријата за Бритни е подеднакво интересна.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Coming Soon:


Бритни е директен потомок на Распутин?

Евреите го финансираат Мајкл Џексон?

Елвис Присли имал налепени зулуфи?
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
хаха лудица еј :pos2::pos2::pos2: немам коментар за сето ова навистина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom