Британска виза

Член од
12 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да прашам дали има некој што има аплицирано за британска виза и добиено е-маил дека неговиот пасош е испратен, а после тоа нема добиено дополнителен е-маил со број за следење и такви работи ? Или пак колку денови чекал најмногу за да му стигне таков маил, кај мене пораката стигна во петокот, а до сега немам добиено никаков маил.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.221
Поени од реакции
181.409
Здраво, сакам да прашам дали има некој што има аплицирано за британска виза и добиено е-маил дека неговиот пасош е испратен, а после тоа нема добиено дополнителен е-маил со број за следење и такви работи ? Или пак колку денови чекал најмногу за да му стигне таков маил, кај мене пораката стигна во петокот, а до сега немам добиено никаков маил.
Чекај, кај тргна ти, неделава ќе добиеш инфо.
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
277
Поени од реакции
220
Logiraj se na profilot na tls contact, tamu treba da imash info...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.454
Поени од реакции
4.860
Амбасадата на Велика Британија во Варшава е надлежна за МКД, така да тука единствено се земаат биометриски и општи податоци, прелиминарно интервју и по потреба се врши додатно интервју итн, конечната одлука се носи во Варшава. Пасошот ќе ти стигне по DHL, нема потреба од секирации за тоа, битно е да има виза во него :icon_lol:

Имаш точно пресметано време на страната каде аплицираш за виза за ВБ колку долго би траела цела процедура од почеток до крај, и горе долу тоа е точно, +/- ден до два.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
353
Поени од реакции
267
Откако ќе ти направат ревју и ќе ти пишат емаил дека ти е пратен пасошот. 3/4 работни дена и ќе го добиеш во плико.
Разлистај го, ако има виза одлично, ако нема, више срече други пут.
 
На врв Bottom