Брисел

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.364
Поени од реакции
193
Здраво, ако може некој што веќе бил во Брисел да каже искуство? Што да се види, цени на градски превоз и најбитно, како најевтино да се стаса од Charleroi Airport до Брисел?
Инаку ќе одам со wizzair, па ме интересира како е со цени во градот, смештај каде да барам(убава и евтина локација :icon_lol:), цени за превоз итн..
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
937
Здраво, ако може некој што веќе бил во Брисел да каже искуство? Што да се види, цени на градски превоз и најбитно, како најевтино да се стаса од Charleroi Airport до Брисел?
Инаку ќе одам со wizzair, па ме интересира како е со цени во градот, смештај каде да барам(убава и евтина локација :icon_lol:), цени за превоз итн..
isto, planirav, brisel, i po eden den vo luksembrg i vo holandija, za poslednive dve so voz ili avtobus, dobro bi dosla bilo kakva informacija za smestaj i ceni za javen prevoz
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.983
Поени од реакции
35.346
Јас бев летово. Спиев во Jacques Brel Youth Hostel, мислам дека имаше ептен пристојна цена а беше сосема океј. Полн беше кога стигнавме, млади у главно, си седат доле у дворот и во лобито, доручек имаше онака како и секаде, корнфлекс, јајца, путер, кашаквал, сувомеснато, лепче, џем и слично..

На 15тина до 20 минути беше пешки од ценатрот, пешадија одевме цело време, само тоа Mini Europe паркот мислам дека беше малце подалеку, ама искрено таму и не отидовме пошто и онака немавме време.


Шарлероа аеродромот е некои си 5-60 километри надвор од градот, па ако не се лажам околу 30 и кусур евра плативме за автобус од и до него. Имате опција и онлајн да купите карта, поефтино беше малце мислам, само не ми текнува како се викаа автобусите.


Океј и убаво место иначе, ептен гужва имаше само во периодот кога бевме ние, плус беше многу жешко. (почеток на Јули) Што знам, друго не ми текнува. xD
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.949
Поени од реакции
9.704
Јас бев летово. Спиев во Jacques Brel Youth Hostel, мислам дека имаше ептен пристојна цена а беше сосема океј. Полн беше кога стигнавме, млади у главно, си седат доле у дворот и во лобито, доручек имаше онака како и секаде, корнфлекс, јајца, путер, кашаквал, сувомеснато, лепче, џем и слично..

На 15тина до 20 минути беше пешки од ценатрот, пешадија одевме цело време, само тоа Mini Europe паркот мислам дека беше малце подалеку, ама искрено таму и не отидовме пошто и онака немавме време.


Шарлероа аеродромот е некои си 5-60 километри надвор од градот, па ако не се лажам околу 30 и кусур евра плативме за автобус од и до него. Имате опција и онлајн да купите карта, поефтино беше малце мислам, само не ми текнува како се викаа автобусите.


Океј и убаво место иначе, ептен гужва имаше само во периодот кога бевме ние, плус беше многу жешко. (почеток на Јули) Што знам, друго не ми текнува. xD
Ова делот со аеродромот на 60 километри ме збуни малку, дека знам Белгија мала земја е, еве прогуглав и гледам на 12 километри е од центарот, ако збориме за аеродромот на локација Leopoldlaan, 1930 Zaventem, Belgium. Ама ако од овој земале 30 и кусур евра повратна за со бус, ептен солено делува.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.983
Поени од реакции
35.346
Ова делот со аеродромот на 60 километри ме збуни малку, дека знам Белгија мала земја е, еве прогуглав и гледам на 12 километри е од центарот, ако збориме за аеродромот на локација Leopoldlaan, 1930 Zaventem, Belgium. Ама ако од овој земале 30 и кусур евра повратна за со бус, ептен солено делува.
Визер лета на Шарлероа аеродромот. :) Пиши Charleroi airport, како и да се чита ова на француско-фламанскиот им јазик. xD
 
На врв Bottom