Брзо чистење на вашиот дом

Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Е сега вака мене ме интересира со кои сретства помагала го чистите вашата куќа, стан...
Уствари мене ме интересира како најбрзо ја чистите прашината од ламинатот, пархетот брзо површинско чистење на плочките во кујната, купатилото односно со кои сретства, препарати и тнт. Сакам да кажам ви се најавуваат гости за пет мин. а ламинатот плочките не се во добро издание ... Тоа ме интересира бидејки пред извесно време се преселивме во новата куќа а според мене направивме кардинална грешка стилот го направивме во бело и едноставно и мала точка се позна у пм. мора секогаш да ти биде топ (да се разбереме не прашувам за традиционалното есенско, пролетно чистење инаку добро ке дојде и некој совет и за него)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ламинатот со средство за ламинат


Плочки со универзално средство кое се раствора + 1 шоља алкохолен оцет

Прашина oд стаклени површини со

а за дрвени површини


Toaлетот (WC школката) со


а лавабото, чешмите со


и после тоа обавезно ги поминувам со алкохолен оцет за да светнат :)[DOUBLEPOST=1417698474][/DOUBLEPOST]
Уствари мене ме интересира како најбрзо ја чистите прашината од ламинатот, пархетот брзо површинско чистење на плочките во кујната, купатилото односно со кои сретства, препарати и тнт. Сакам да кажам ви се најавуваат гости за пет мин. а ламинатот плочките не се во добро издание ...
Кога ти се најавуваат гости за 5 минути помини со џогер плочки и ламинат, па и прашина забриши. Но доколку редовно си одржаваш чисто, мислам дека нема многу да се усрамиш :pipi:
Тоа ме интересира бидејки пред извесно време се преселивме во новата куќа а според мене направивме кардинална грешка стилот го направивме во бело и едноставно и мала точка се позна у пм. мора секогаш да ти биде топ (да се разбереме не прашувам за традиционалното есенско, пролетно чистење инаку добро ке дојде и некој совет и за него)
Белото бара многу чистење, така да на секои 2-3 дена ќе си џогираш и чистиш :свиркам:
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
За ламинатот најдобро ти е да користиш Пронто, а за брзо чистење земи џогерот, брцни го во вода, истискај и помини, без разлика дали станува збор за паркет, ламинат или плочки.
А ако има нешто прљаво на тепихот, земам четче и поминувам....... најбрзо, а сепак чисто:)
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Лесно и професионално чистење со џогер и средство за чистење. Џогер со алуминиумска рачка лесно се маневрира, крпи за џогери- кои не оставаат влакна и средтва за универзално чистење ( концентрати) кои траат дури и повеќе од една година - нормално чистење во едно домакинство.

http://vaslin.mk/rachen-alat/vermop/

Контактирајте ги луѓето за повеќе информации. Јас лично сум презадоволна од производите, вредат за секоја пара.
Поздрав :)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Земи си правосмукалка шарк и со неа ке добиеш еден додаток како џокер кој работи на пареа - закон е за ламинат, паркет, плочки. Не се расправаш со средства, кофи, едноставен е за употреба, брз, бргу се суши површината која ја чистиш, баш како што сакаш за пет минути да ги светнеш подовите од ламинат и плочки.... Незнам ама сигурно таква направа има и од некоја друга фирма каде што може би се продава посебно без да мораш да купиш и правосмукалка и не верувам дека ке чини многу скапо, сигурно од 1000 до 2000 денари...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас за чистење дома користам правосмукалка и џогер на пареа.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Море викни си Kirby и плати едно 500 Денари,се ќе ти се очисти...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Само солна киселина му е мајката, нема друг лек за скопскиов бигор.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Да не отварам за ова тема посебна.

Деновиве често ми се појавуваше на Инстаграм реклама. Два -три пати отворив и видов видеа различни средства од истата фирма има за чистење, рерни, машини за перење алишта, тенџериња, тави, флеки на алишта, мебел и што се не друго
Јас како машко дома сигурно не чистам се (освен усисување и чистење ламинат, плочки и ретко бришење прашина), туку го видов и чисто ме интересира да прашам некој користел ова за чистење нешто? Искуство задоволни има некој? Или е само рекламирање, магла продавање што се вика.

Денес ми се појави пак реклама дека го имало во DM и Cosmo.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom