Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.601
Oвие кредити единствено се исплатливи ако играте фиксови прелаз или 7+ на кладилница, а немате пари моментално :pos:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Супер е ова. Се надевам ќе го намали бројот на просјаци и шиткачи на мобилни пред казина и кладилници.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Онлајн калкуларорот си кажува се'.
Ако ти одговара за 12.000 денари да вратиш 15.579 (и тоа за 30 дена) - тогаш земај.

Не се вика „брз кредит“ само затоа што брзо се издава. Туку и затоа што брзо треба да го вратиш (или ќе те пеналат).
Aко ова што ти го велиш е точно - тогаш тоа е страшно многу
Ако за месец дена, земеш 12000 а вратиш 15579 тоа значи дека си платил камата од 30% ( 15579/12000 =
1,29825). А 30% месечно значи 360% годишно.
Ако ова е точно ова не се дерикожи туку криминалци
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Абе од кредит до кредит има разлика и смешно е да кажеш дека по дифолт ќе заглавиш. Некогаш се неопходни и обично условите кај банките се реални - ако не си способен да го вратиш без да се оптеретиш, нема да ти го дадат... Кај брзиве кредити е мааалку поинаку. Не е исто да враќаш по 3.000 месечно за сума од 2.000 евра и да вратиш 15.000 денари за сума од 200 евра.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Се согласувам, не е по дифолт така, но најчесто е така. Земаат еден кредит кој подоцна ќе го отплаќаат во следните 10 - 20 години, а и самите незнаат еден ден како ќе го вратат и што ќе биде, а згора на се има и такви случаеви каде за да врати еден кредит зема друг кредит. Не викам не, има и совесни луѓе кои плански влегуваат во оваа работа и во најбрзо време го враќаат кредитот. И секако дека е поинаку со банка, се нудат многу подобри услови за разлика од Forza. Можеби стварно ќе ти ги исплатат парите за брзо време, но за такви ситни пари ставаат голема камата со што можеш само да се заглавиш и да бидеш во минус.
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
256
Поени од реакции
238
Се согласувам, не е по дифолт така, но најчесто е така. Земаат еден кредит кој подоцна ќе го отплаќаат во следните 10 - 20 години, а и самите незнаат еден ден како ќе го вратат и што ќе биде, а згора на се има и такви случаеви каде за да врати еден кредит зема друг кредит. Не викам не, има и совесни луѓе кои плански влегуваат во оваа работа и во најбрзо време го враќаат кредитот. И секако дека е поинаку со банка, се нудат многу подобри услови за разлика од Forza. Можеби стварно ќе ти ги исплатат парите за брзо време, но за такви ситни пари ставаат голема камата со што можеш само да се заглавиш и да бидеш во минус.

ти уште не порасна.....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.868
ко печурки почнаа да никнуваат
credissimo.mk
им тргна бизнисот изгледа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Мора легални да ги направат украдените пари. :D


Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
ко печурки почнаа да никнуваат
credissimo.mk
им тргна бизнисот изгледа


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кредисимо е без камата, без жиранти, само со лична карта и што е најинтересно, не мораш да си вработен..незнам само што се се крие позади оваа добра понуда?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.868
Кредисимо е без камата, без жиранти, само со лична карта и што е најинтересно, не мораш да си вработен..незнам само што се се крие позади оваа добра понуда?
како без камата?
ти викаат само првото подигање ти е без камата и тоа ако ги вратиш во рок од 15 дена
а логички некој по не е вработен кои се шансите на време да ги врати?
овие сиромашните ке ги заглават уште бетер, нека почнат со промоција јаже гратис подобро


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 август 2015
Мислења
242
Поени од реакции
346
како без камата?
ти викаат само првото подигање ти е без камата и тоа ако ги вратиш во рок од 15 дена
а логички некој по не е вработен кои се шансите на време да ги врати?
овие сиромашните ке ги заглават уште бетер, нека почнат со промоција јаже гратис подобро


Sent from my iPhone using Tapatalk
и да не ги вратат тука се извршителите пред некој месец читав на некој од скопје за 2.000 евра долг му ја зеле куќата па сега гледај ти дали ќе земиш пари од кредисимо ова ти е легален лихвар
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.868
и да не ги вратат тука се извршителите пред некој месец читав на некој од скопје за 2.000 евра долг му ја зеле куќата па сега гледај ти дали ќе земиш пари од кредисимо ова ти е легален лихвар
абе мн јасно, и да немаш на свое име нешо к'д т'д ке имаш
само работата е шо ке го дозаглават народот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 август 2015
Мислења
242
Поени од реакции
346
абе мн јасно, и да немаш на свое име нешо к'д т'д ке имаш
само работата е шо ке го дозаглават народот


Sent from my iPhone using Tapatalk
нож до коска е дојдена работата, колку поќе народот нема пари толку поќе се отварат казина, кладилници, банки, и уште полесно се дават кредити, извршителите мајче мамино ебаја 12 години се на власт па редно е да се укинат племе нивно да ебам, за долг од 53,840 за казна ми наплатија 87.000 бел ден да не видат.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Ова за коцкарски лузеришта и слични бедотии - кои се повеќе ги има на секој ебан чекор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom