Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Можеби има ваква тема или прашање, можно е дека и не сум ја поставила на соодветно место, бришете ја ако сум утка, но сакам помош...Дали има некој искуство со овие брзи кредити, навистина ли за 15 минути ти легнуваат пари на сметка, колку се флексибилни, какви критериуми имаат, се крие ли некоја позадина на таа позајмица....да не се заглавува лесно па потоа глава да ми чури????
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
256
Поени од реакции
238
никогаш не би позајмил пари од вакви типови на лихвари... не сум запознаен со критериумите што нудат што барат ама би ти предложил што подалеку од нив да не заглавиш... за кредити најдобра опција би ти било дозволен минус од банка која примаш плата... А вакви типови на кредити као што ги рекламира Џамбазов не не и илјада пати не ...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.096
Поени од реакции
10.847
па искуство сум немал али гледам дека доста јаки камати имаат у однос на рокот шо го имаш за да ги вратш парите
е сеа ако не ги вратиш навремено незнам какви пенали ти маваат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Богами, страв ми е да помислам веќе..и була, нема да има дружба, а тек кога ќе ми опнат тужба..кој ли ги знае колку им се каматите огромни, ги кријат ко змија нозе.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Богами, страв ми е да помислам веќе..и була, нема да има дружба, а тек кога ќе ми опнат тужба..кој ли ги знае колку им се каматите огромни, ги кријат ко змија нозе.
Обавезно зимај кредит од Форца и останатите Паторски фирми кои наеднаш изникнаа за да го исперат црниот кеш н Групмне, секако тие функционираат од фиктивни позајмици но има и такви како тебе ''патриоти'' кои си ја сакаат Македонија, па зашто бе да не им дадеш плус 3600 денари за 7 дена позајмени пари, се у служба на државата и патриотизмот. Ич да не се мислиш зимај и заглавувај, некој ќе си ги испере парите.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Онлајн калкуларорот си кажува се'.
Ако ти одговара за 12.000 денари да вратиш 15.579 (и тоа за 30 дена) - тогаш земај.

Не се вика „брз кредит“ само затоа што брзо се издава. Туку и затоа што брзо треба да го вратиш (или ќе те пеналат).
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.136
Pa dobro nikoj so sila ne te tera da zemas ako ne su siguren deka kje gi vratis na vreme, odnapred gi ima prilozeno uslovite ako zakasnis kolku treba da platis oni sami informiraat, e sea drzavava sto e sranje i na nekoj nacin si primoran da se zadolzis toa e druga tema...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Можеби има ваква тема или прашање, можно е дека и не сум ја поставила на соодветно место, бришете ја ако сум утка, но сакам помош...Дали има некој искуство со овие брзи кредити, навистина ли за 15 минути ти легнуваат пари на сметка, колку се флексибилни, какви критериуми имаат, се крие ли некоја позадина на таа позајмица....да не се заглавува лесно па потоа глава да ми чури????
Мој пријателски совет е да се држиш на страна од ваквите лихварски сајтови.
3500ден. да им дадеш гратис за 1 месец е малце..:confused:(зборувам за сума од 200 евра).

+ Пенали ако не го вратиш на време.

Сепак изборот е твој, и истиот зависи од тоа колку многу ти се потребни парите во моментот. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Кредит ко кредит, можеш само повеќе да заглавиш со него:coffee:
Абе од кредит до кредит има разлика и смешно е да кажеш дека по дифолт ќе заглавиш. Некогаш се неопходни и обично условите кај банките се реални - ако не си способен да го вратиш без да се оптеретиш, нема да ти го дадат... Кај брзиве кредити е мааалку поинаку. Не е исто да враќаш по 3.000 месечно за сума од 2.000 евра и да вратиш 15.000 денари за сума од 200 евра.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
На Манимакс пишува 0 камата ама трошоци (она СВТ) се многу големи, 720 денари. На форца, за 30 (максимум) денови треба да вратиш 30% повеќе. Не да не е исплатливо. Ако кредитот е макс месец, 30% е она што го нарекуваме камата ама месечно. За споредба револвинг се 10-12 годишно.
Гледај ја стапката на вкупни трошоци (свт 362%). Има и други банки и штедилници со брзи кредити и помали суми за враќање од овие новоникнати.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.096
Поени од реакции
10.847
На Манимакс пишува 0 камата ама трошоци (она СВТ) се многу големи, 720 денари. На форца, за 30 (максимум) денови треба да вратиш 30% повеќе. Не да не е исплатливо. Ако кредитот е макс месец, 30% е она што го нарекуваме камата ама месечно. За споредба револвинг се 10-12 годишно.
Гледај ја стапката на вкупни трошоци (свт 362%). Има и други банки и штедилници со брзи кредити и помали суми за враќање од овие новоникнати.
а види им човече на овие само камата на потрошувачки кредит http://snfinansii.mk/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 август 2015
Мислења
242
Поени од реакции
346
а види им човече на овие само камата на потрошувачки кредит http://snfinansii.mk/


Sent from my iPhone using Tapatalk
стентонот си го шири бизнисот покрај поклонетите паркинзи од "Двојче" да го ебам во уста, па сега и банкар стана :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom