Брендирана облека

Дали носите брендирана облека?

  • Да, јас од глава до пети сум во еден бренд фирма облека

    Гласови: 4 11,4%
  • Не, само гледам да ми е удобно и квалитетно тоа што го носам

    Гласови: 9 25,7%
  • Да носам по некоја брендирана облека и обувка но никогаш не се замарам да ми е се од еден бренд.

    Гласови: 23 65,7%

  • Вкупно гласачи
    35
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Јас носам по некој брендирани парчиња облека но никогаш не патам од тоа да мора да ми е се од глава до пети еден бренд Nike или Adidas или било кој друг бренд. Може пример да ми е мајцата од Waikiki, долниот дел фармерки/тренерки да ми е друг бренд небитен, чорапите од исто небитен бренд, патиките Nike Air Max, Аdidas, или било што само да е удобно и по можнос мој вкус дизајн.

Значи никогаш не ми било битно која марка е во прашање. најбитното ми е да е квалитетно и удобно тоа што го носам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Страхотна тема. Марсело, се имаш изјаснето колку години имаш? Точно е тоа што ти го пишува на профил?
Не дека не бев ја ваков на 18 но...
Јас носам по некој брендирани парчиња облека
1564439361470.png
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
некој чуден тренд владеј,и облека не сега најк адидас во шема, некој луксузни марки версаче гучи disquared кај на сги има сите фејк ,а оргиналисе само боки 13 можи да купи хаха,трендот го сетират новите песни пеачи реља раја ,раста николија анастасија,пример fila до пред некоја година патиките беа многу ефтини,сега некој познат пеач ги имаше у спот и нагло крена цената.као сеа модерно е fila .и некој чудни форми на патики се популарни kako nike monarch ,adiads yeeezy као нешто повиска мода.на фејсбука има групи шо ги продават сте нови модели тренерки патики во тренд фејк роба.

balenciaga патики ова ти е е модерно денес у сфет
некоја ружна мода
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
некој чуден тренд владеј,и облека не сега најк адидас во шема, некој луксузни марки версаче гучи disquared кај на сги има сите фејк ,а оргиналисе само боки 13 можи да купи хаха,трендот го сетират новите песни пеачи реља раја ,раста николија анастасија,пример fila до пред некоја година патиките беа многу ефтини,сега некој познат пеач ги имаше у спот и нагло крена цената.као сеа модерно е fila .и некој чудни форми на патики се популарни kako nike monarch ,adiads yeeezy као нешто повиска мода.на фејсбука има групи шо ги продават сте нови модели тренерки патики во тренд фејк роба.

balenciaga патики ова ти е е модерно денес у сфет
некоја ружна мода
Жити модата овие 800 долара биле јас мислев по 20 долара од шутка застапништво.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Анкетава акцентот повеќе го става на тоа дали носиш еден ист бренд, отколку на тоа дали носиш брендирана облека.
Автоматски споено мислење:

Еве на пример, некој носи брендирана облека од глава до пети, ама не еден те ист бренд и која опција да ја избере?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Анкетава акцентот повеќе го става на тоа дали носиш еден ист бренд, отколку на тоа дали носиш брендирана облека.
Автоматски споено мислење:

Еве на пример, некој носи брендирана облека од глава до пети, ама не еден те ист бренд и која опција да ја избере?
Ако може да се измени анкетата ќе ставам и таква опција за гласање.
Автоматски споено мислење:

Страхотна тема. Марсело, се имаш изјаснето колку години имаш? Точно е тоа што ти го пишува на профил?
Не дека не бев ја ваков на 18 но...

Прегледај го приврзокот 213633
Немам 18 години туку веќе 29. Знам дека грешам ама не сме на час по македонски јазик граматика учење. Пишувам како што и се изразувам кога зборувам не му ја мислам јас многу на граматиката :icon_lol:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Имам некои брендирани ситници,ама не ми се битни марките.Имам облека и чевли и од обични.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Јебала вас брендирана облека. Ко прво под брендирана облека не ги ставам Адидас, Најк, Зара или Ваикики и слични на нив. Овие што ги наведов скоро сите можат да си ги дозволат. Стварно брендирана облека е онаа што ја мкнеше Бокица со која повеќе личеше на кловн. Таа "висока" мода не можам да ја сфатам. Кичерајски парчиња имаат.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Јебала вас брендирана облека. Ко прво под брендирана облека не ги ставам Адидас, Најк, Зара или Ваикики и слични на нив. Овие што ги наведов скоро сите можат да си ги дозволат. Стварно брендирана облека е онаа што ја мкнеше Бокица со која повеќе личеше на кловн. Таа "висока" мода не можам да ја сфатам. Кичерајски парчиња имаат.
Грешиш.Најк,Адидас и Зара се брендови кои не се достапни за многумина.
Не си свесен дека за некој човек и 3 илјади денари за патики или јакна се премногу,а камо ли уште повеќе...
Та,и Ваикики е за некого too expensive...
Не идат луѓето на пазар по фејкови од мерак,туку мораат оти немаат пари за оригинал.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Грешиш.Најк,Адидас и Зара се брендови кои не се достапни за многумина.
Не си свесен дека за некој човек и 3 илјади денари за патики или јакна се премногу,а камо ли уште повеќе...
Та,и Ваикики е за некого too expensive...
Не идат луѓето на пазар по фејкови од мерак,туку мораат оти немаат пари за оригинал.
Мислев на оние кои можат да си дозволат па дури и Ваикики. За жал знам дека постојат и такви луѓе кои не можат ни блуза од 200 денара да си дозволат.

Немам ништо брендирано и скапо во мојот плакар. Носам фармерки од 450-650 денари, блузи начекувам и од 150 денари, наочари купувам од обични продавници а не од Рејбан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom