Бременост

Член од
1 септември 2010
Мислења
0
Поени од реакции
0
zdr

zdr na site jas mn pusev pred da zabremenam no od toga na vaka nemam zapaleno nitu edna cigara ama toa e individualno se znae deka se mnogu stetni pa sega na vas ostanuva da odlucite ke pusite ili nema . pozz
 
Член од
31 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
pa vaka dali e mozno da sum bremena...majka mi i tatko mi bea na odmor i jas i mojot decko sedevme kajmene...imavme samo okolu 5min i jas se istrgnav bidejki i dvajcata bevme premnogu pijani a i trebase da pristignat moite drugarki...i utreto vednas dobiv menstruacija...ve molam kazete miiiiiiii
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
pa vaka dali e mozno da sum bremena...majka mi i tatko mi bea na odmor i jas i mojot decko sedevme kajmene...imavme samo okolu 5min i jas se istrgnav bidejki i dvajcata bevme premnogu pijani a i trebase da pristignat moite drugarki...i utreto vednas dobiv menstruacija...ve molam kazete miiiiiiii
ne e mozno da si bremena,stom si dobila menstruacija i stom ne svrsil vo tebe
 

MimiTO

beauty..
Член од
5 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, имам едно прашање.. имав односи со партнерот, се разбира заштитен но исто имавме незаштитен секс но никој пак не сврши во мене и пред тоа добив порано од очекуваното. Па и после меструалниот цуклус (што дојде порано од очекуванотот) повторно имавме односи (заститен а и незаштитен) и почна да ме боли стомакот, ми се наду и имам тврда столица. Па се прашувам дали има шанса да сум бремена дека имам слушнато дека тврдата столица е еден од симптимите за бременост, и болки во стомакот!? Мн ќе ми значи секое ваше мислење или споделено искуство, фала однапред.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво, имам едно прашање.. имав односи со партнерот, се разбира заштитен но исто имавме незаштитен секс но никој пак не сврши во мене и пред тоа добив порано од очекуваното. Па и после меструалниот цуклус (што дојде порано од очекуванотот) повторно имавме односи (заститен а и незаштитен) и почна да ме боли стомакот, ми се наду и имам тврда столица. Па се прашувам дали има шанса да сум бремена дека имам слушнато дека тврдата столица е еден од симптимите за бременост, и болки во стомакот!? Мн ќе ми значи секое ваше мислење или споделено искуство, фала однапред.
Најсигурно е тестот, оди не седи и не се плаши, така најсигурно ќе дознаеш.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Здраво, имам едно прашање.. имав односи со партнерот, се разбира заштитен но исто имавме незаштитен секс но никој пак не сврши во мене и пред тоа добив порано од очекуваното. Па и после меструалниот цуклус (што дојде порано од очекуванотот) повторно имавме односи (заститен а и незаштитен) и почна да ме боли стомакот, ми се наду и имам тврда столица. Па се прашувам дали има шанса да сум бремена дека имам слушнато дека тврдата столица е еден од симптимите за бременост, и болки во стомакот!? Мн ќе ми значи секое ваше мислење или споделено искуство, фала однапред.
Прво и основно кај секоја жена симптомите за бременост се различни, јас трипати бев трудна никогаш стомак не ме болело нит па сум имала тврда столица, од каде овие симптоми како веродостојност и кој ти ги кажал парите да ти ги врати... За да не се водиш по бабини деветини, купи си тест од аптека не се скапи, ем сигурна ем нема нерви да те јадат, боже мили па за се си има соодеветно место каде што можеш да се советуваш не сме 18-ти век, па ќе веруваш на тоа ветерот од која страна дувнал...
Се надевам дека ќе излезе се ок, а ако си посакувала бременост тогаш следниот пат повеќе среќа :)
 

MimiTO

beauty..
Член од
5 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Прво и основно кај секоја жена симптомите за бременост се различни, јас трипати бев трудна никогаш стомак не ме болело нит па сум имала тврда столица, од каде овие симптоми како веродостојност и кој ти ги кажал парите да ти ги врати... За да не се водиш по бабини деветини, купи си тест од аптека не се скапи, ем сигурна ем нема нерви да те јадат, боже мили па за се си има соодеветно место каде што можеш да се советуваш не сме 18-ти век, па ќе веруваш на тоа ветерот од која страна дувнал...
Се надевам дека ќе излезе се ок, а ако си посакувала бременост тогаш следниот пат повеќе среќа :)
Сабајлево, добив. И тоа многу порано.. над 12 - 13 дена порано од вообичаеното.
Но сеуште имам болки во стомакот, и тоа уште полоши, и полоши.
Но највеќе од се ме плаши тоа што.. почна да ми се гади, и да ми се поврача.

Колкави се шансите да имам добиено, а да сум бремена!?

(бтњ.. имам добиено,има ли врска тоа со праење тест за бременост.. дека утре баш сакам тест)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Сабајлево, добив. И тоа многу порано.. над 12 - 13 дена порано од вообичаеното.
Но сеуште имам болки во стомакот, и тоа уште полоши, и полоши.
Но највеќе од се ме плаши тоа што.. почна да ми се гади, и да ми се поврача.

Колкави се шансите да имам добиено, а да сум бремена!?

(бтњ.. имам добиено,има ли врска тоа со праење тест за бременост.. дека утре баш сакам тест)
има некои кои добиваат кога се бремени но тоа е мн ретко и тогаш менструацијата не е како секој друг пат....многу е пократка обично трае ден два...не е обилна и има некоја друга боја ...кафеникава некоја а ти се гади и ти се поврака веројатно од времево а и има стомачен вирус мене ми се гадеше цела недела
тоа е она што јас го мислам според ова што си го напишала
сепак ако сакаш направи си тест ама се сомневам
 

MimiTO

beauty..
Член од
5 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
има некои кои добиваат кога се бремени но тоа е мн ретко и тогаш менструацијата не е како секој друг пат....многу е пократка обично трае ден два...не е обилна и има некоја друга боја ...кафеникава некоја а ти се гади и ти се поврака веројатно од времево а и има стомачен вирус мене ми се гадеше цела недела
тоа е она што јас го мислам според ова што си го напишала
сепак ако сакаш направи си тест ама се сомневам
Фала многу.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Сабајлево, добив. И тоа многу порано.. над 12 - 13 дена порано од вообичаеното.
Но сеуште имам болки во стомакот, и тоа уште полоши, и полоши.
Но највеќе од се ме плаши тоа што.. почна да ми се гади, и да ми се поврача.

Колкави се шансите да имам добиено, а да сум бремена!?

(бтњ.. имам добиено,има ли врска тоа со праење тест за бременост.. дека утре баш сакам тест)
Не си баш у завидна ситуација, јас би ти препорачала да одиш директно на гинеколог да ги избегнеш тие тестови и исчекувања, најпаметно и најдобро е тоа иди нека те проверат со вагинално ехо да не се работи за сосем нешто трето, ти посакувам секое добро, но ние овде може само да нагодуваме што би било, симптоми можат да бидат исти на повеќе дијагнози, затоа книшката во рака и трк или клиника или некоја друга гинеколошка ординација.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
дали има девојки овде кои овој месец ќе чекаат две цртки???
би можеле да чекаме заедно:)
--- надополнето: Oct 27, 2011 8:29 AM ---
дали има девојки овде кои овој месец ќе чекаат две цртки???
би можеле да чекаме заедно:)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
толку вистинито :pos:
--- надополнето: 3 октомври 2013 во 00:03 ---
нема трудница што не е опишана со песнава :icon_lol:
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Ах бре лигли едни , читајте и дивете се ! А не тука да ми се лигавите болна ви била бременоста, приватно па државно, па инекција да не боли. Е ова е жена !!

Трудница поминала 70 километри на -35 степени за да се породи!


Една трудница од северот на Индија чиј идентитет е непознат, за да го донесе своето бебе на свет, морала да пешачи цели 70 километри преку заледена река, и тоа на температура од -35 степени Целзиусови.
Трудницата од Индија немала никаков избор бидејќи во нивното место немало болница, па морала да тргне на долг пат за да се породи. Таа одела девет дена на рекордно ниски температури, а потоа откако ја породиле успешно, наместо како секоја друга мајка да се одмара со своето дете, таа повторно била принудена со новороденчето да го помине истиот пат на ниска температура за да се врати дома.
Домот на оваа девојка се наоѓа на Хималаите, а поради временските неприлики луѓето се приморани со санки да одат до продавница за да купат нешто за да преживеат
 
Член од
24 август 2009
Мислења
68
Поени од реакции
85
Ах бре лигли едни , читајте и дивете се ! А не тука да ми се лигавите болна ви била бременоста, приватно па државно, па инекција да не боли. Е ова е жена !!
Како фино не изнавреѓа едно 99% од женскава популација, вклучувајќи ја тука и мајка ти, сестра ти, ќерка ти и се женско што познаваш. Браво бе, алал да ти е. Од авион се гледа дека си машко. Утре на ќерка ти да и го кажеш муабетов и да ја оставиш во пустелија некаде, па сама да се снаоѓа како знае и умее да раѓа, оти нели лигла ќе биде ако ги користи придобивките од цивилизацијата во кои што се кладам дека и ти уживаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom