Брајан Адамс (Bryan Adams)

Н

'Никола'

Гостин
Не знаев дека свирел бас.:)
Иначе за човеков што да се каже, Се ќе биде малку. Комплетен музичар, во секоја смисла на зборот.
 
R

Roten 96

Гостин
Bryan Adams

Bryan Adams е кандски пејач,гитарист и фотограф.
Уште кога имал 10 години чичко му му подарил гитара и уште тогаш почнал да покажува интерес за музиката.На 15 години го напушќа училиштето и почнува да свири клавир.
Во 1979 година Bryan го прави својот прв голем допринос за музиката кога снима дует со Jim Vallenceom.Првиот албум му е издаден во 1980 год. а вториот во 1981.Во 1984 година тој добива голем број на награди поради новиот албум "Reckless".Во 1988 година Bryan го одржа својот најневообичаен концерт на кој притсуствуваа преку 50 000 луѓе.Во 1990 година го издава наплатениот свој албум во историјата "The Wall".
Во 1994 година заедно со Sting i Rod Stewart ја сними песната "All For Love".
Во 1996 година Bryan повторна пее во дует но овојпат со Barbara Streisand.
Дискографија:
Bryan Adams (1980)
You Want It You Got It (1981)
Cuts Like A Knife (1983)
Reckless (1984)
Into The Fire (1987)
Live! Live! Live! (1989)
Waking Up The Neighbours (1991)
So Far So Good (1993)
18 Til I Die (1996)
MTV Unplugged (1997)
On A Day Like Today (1998)
The Best Of Me (1999])
Spirit: Stallion Of The Cimarron (2002)
Spirit: L'étalon des plaines Francés (2002)
Room Service (2004)
Anthology (2005)
11 (2008)
Фини хитовии - Heaven,All for love,Star(мојата омилена),I was only dreamin,Summer of the 69',Please forgive me,Flying и многу други...
Јас го обожавам Bryan.Голем обожавател сум на неговата музика секојдневно го слушам.
А вие ?? :)
 
H

Hombre

Гостин
Настап на Brayan Adams како гостин на концерт во дует со Tina Turner.

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Денес ми е таков денот, цел ден со балади го поминав, па ми текна да ја размрдам темава за Брајан.

Еве една песна, не е балада, спомната е и претходно, ама многу си ја сакам па ќе ја ставам пак. :pipi:


Еве уште една песна:


Иначе му излезе и новиот сингл “Don't look back“, ама се уште не е закачена на ЈуТуб.:)
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Малце замрела темава..Гледам ставате само балади од него ама чоеков е рокер за век и векови а нели најдобрите балади ги прават рокерите..Сега на 11 октомври има концерт во Софија и мн сакам да идам ама само скапите влезници се останати 60 евра ама сепак вреди за ваква рок ѕвезда ...Омилен пејач ми е заедно со Bon Jovi,Sting i +уште некој..Брајан направи да го засакам рокот со срце и душа и од кога почнав да го слушам мн засакав електрични гитари и еве веќе 3та од него run to you ги учам акордите
Омилени песни сите ама еве најомилени
Summer of 69
Here i am
Heaven
Kids wanna rock
Its only love
Please forgive me ......
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Концерт во Скопје на 13 ноември
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
1990 - партер
2500 - silver seats
2990 - golden seats
4000 - VIP
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од понеделник, 10 јуни, во 09 часот наутро и тоа онлајн преку avalon.mk, како и преку продажната мрежа на Авалон Продукција низ Македонија и низ регионот, по следниве цени и категории:

ПАРТЕР- 1990 денари
SILVER SEATS- 2.500 денари (блок 1, 5, 6, 10, 11 и 15)
GOLDEN SEATS- 2990 денари (блок 2, 3, 4, 7, 8, 9, 12 и 14)
ВИП 4000 денари (блок 13)

ВАЖНО: На овој концерт нема да постои категоријата ФАН ПИТ затоа што Bryan Adams не сака да ги двои фановите, и никогаш и никаде не постои фан пит како категорија на неговите концерти.

Респект за последново, кој дојде најрано и најмногу му значи ова за со саати да чека нека биде во први редови, а не кој има повеќе пари.

П.с. Го обожавам човеков, не ми се верува дека стварно доаѓа, така мн бев тажен што само диџеи некои деца носат што ништо не ми значат, ама си дочекав на крај се по ред. Имам и еден коментар на профилот на кајгана од Џонтра Волта на времето, имаше една тема и ја стаив топик за таа недела да се топ10 од Брајан Адамс песни и овој нешто ми вика убаво екс ју ставаше кај го најде Брајан Адамс, амааа човеков е легенда. Небитно уствари муабетов, топпп што доаѓа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom