Брак набрзинка

A

AnFem

Гостин
Реков „да“ после 3 месеци врска... Живееме заедно веќе 10 месеци и преубаво ни е. И знам дека цел живот ќе трае. Вистинската љубов се познава многу бргу.
Сонце бе! Мило ми е ако ти е убаво, цел живот да ви биде така!
Не ми е целта да мрчам или нешто, сфати го како совет... Вистинската љубов се познава откако ќе го запознаеш подобро партнерот, ќе му ги увидиш мааните и ќе научиш да се носиш со нив. Се додека ти цветаат рози, ти леткаат срценца и пиленца ти пеат си на некој начин заслепен. Секој може кога му е убаво... Кога со партнерот ќе поминеш низ бурни времиња и истите успешно ќе завршат, тогаш ќе сфатиш колку ви е силна љубовта.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Сонце бе! Мило ми е ако ти е убаво, цел живот да ви биде така!
Не ми е целта да мрчам или нешто, сфати го како совет... Вистинската љубов се познава откако ќе го запознаеш подобро партнерот, ќе му ги увидиш мааните и ќе научиш да се носиш со нив. Се додека ти цветаат рози, ти леткаат срценца и пиленца ти пеат си на некој начин заслепен. Секој може кога му е убаво... Кога со партнерот ќе поминеш низ бурни времиња и истите успешно ќе завршат, тогаш ќе сфатиш колку ви е силна љубовта.
Што ако му е само арно наредните 25 години? Да чекаат да му се снеарни во врската за да заклучат дали се спремни за брак.
За склопување брак мислам дека се и доволно и по три месеци интензивна врска со некого, за планирање на деца мислам дека е потребно малку повеќе време.
 
С

Спасе супата

Гостин
Чекав, чекав и од многу чекајне се скисели стопанката. Зато со ум.
 
A

AnFem

Гостин
Што ако му е само арно наредните 25 години? Да чекаат да му се снеарни во врската за да заклучат дали се спремни за брак.
За склопување брак мислам дека се и доволно и по три месеци интензивна врска со некого, за планирање на деца мислам дека е потребно малку повеќе време.
Зависи што подразбираш под „арно“. Во 25 години мора да дојде до некакво недоразбирање и/или кавга. Ако таквите моменти ги решаваш по брза постапка и успешно, т.е. да биде ок и за двајцата, тогаш е арно, барем за мене.


Чекав, чекав и од многу чекајне се скисели стопанката. Зато со ум.
Ајде бе љубов, чекам и јас.

П.С. Дојди си дома, вечерата ти се олади.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Како помал еден мој роднина после неговиот развод ми рече : Кој набрзина се жени, на танане се кае. Уште му ги памтам тие зборови.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
За склопување брак мислам дека се и доволно и по три месеци интензивна врска со некого
Што е мерило за интензивна врска? Гигабитна конекција? Тандерболт?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544

Со мене најде за бугарски евергрини. :icon_lol:
Спасе, песента на Сашо е б'лгарска копија на френскиа оригинал. Артиста които е написал и компонирал тази песен казва се Енрико Масиас (френски Евреин които е емигрирал от Алжир). Бил е много популјарен в'ф времето на башта ми и мајка ми. Ја го те на клипа долу. Виждам че си по музиката, та да те апдејтирам малко.

Он топик: мислја че нјама статистически показатели които безспорно оказват че б'рзите бракове са понекачествени и по-б'рго се развеждат.
 
С

Спасе супата

Гостин
Тапетарот Петар
Благодарја ти за красивата песен. Сега ште се окаже, че се оправдјавам, но знаех че е ремикс. Не знаех точно чијато беше оригинала. Когато вече сме сред копиите ето оште една хубава песен од това време. Oригинала е на англииски език. Това е един от наи-добрите блгарски певци.
Песента се казва кштата на изгравјаштото сл‘нце
http://www.youtube.com/watch?v=jD_Y9BxHxJg
Оригинала
http://www.youtube.com/watch?v=bwAw9ThDQmk

Онтопик: Кој да знае. Само тие што пробале можат да ни кажат како е. Другото е нагаѓање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom