Брак (Да или Не)

M

MiniTurtle

Гостин
Brakot sekako deka ima smisla vo denesno vreme ama apsolutno ne e pokazatel za necija ostvarenost
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Со оглед на моите лоши (екстремно лоши) искуства во врските и со оглед што сѐ се случува наоколу, дефинитивно не. За мене - не. Нити сега на младост нити на старост.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Неможе да имаш добар брак кога таа сака да излегува секој викенд,
неможеш да имаш добар брак ако ја манијачиш малолетната комшивка на инстаграм
неможе да имаш добар брак кога ги знаеш нејзините бивши ебачи
неможе да имаш добар брак ако заработуваш 500 а трошиш 700 евра
неможе да имаш добар брак ако прави вештачки нокти ,наместо ручек
неможе да имаш добар брак ако печалиш у Германија а таа у Македонија
неможе да имаш добар брак ако со разголени цицки собира лајкови на фб.
неможе да имаш добар брак ако влегуеш у брак зашто ете треба да се жениш/мажиш
...
...
...[DOUBLEPOST=1555963638][/DOUBLEPOST]Приказни од булеварот
Вчера во 09:35 ·
Кажала Да!
Па нормално ќе каже кога ја иструга цел град, сите конобари, вратари, Алфи, лопови, лажни директори со лажни визит карти, прашкари од Грчец и Припор, менаџери кои не можат да викнат ни тројца на журка... Дилери, Банкари, повратници од КП Дом, вулканизери, пиљари, гурбетџии, лимари, автомеханичар, голубари.....
Чак и шефот на смена од КПД Идризово и го има свирнато два пати..
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Не. Сакам да верувам дека по природа не сум фаталист, но кога ќе ја запознаете личноста со која си ги довршувате речениците по првата интеракција, со која заемната сексуална и секаква друга хемија ви е off the charts и која ултимативно е јин на вашиот јанг, а нештата ќе се изјаловат и нема да завршите заедно, не можете а да не се запрашате дали универзумот сепак сурово не се подјебава со вас. Ерго, кој е резонот да стапувате во брак со некој кој секогаш ќе биде second best во вашите очи и дали тоа ќе биде фер кон него и кон себеси? Darn it, сепак сум фаталист.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ќе размислам па ќе ти кажам, може така?
Не размислувај долго... Ќе го повлече предлогот.:)

Бракот останал како традиција. Паровите успешно би можеле да функционираат и без него. Сепак јас сум ЗА брак.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
Не размислувај долго... Ќе го повлече предлогот.:)

Бракот останал како традиција. Паровите успешно би можеле да функционираат и без него. Сепак јас сум ЗА брак.
Forza Milan без да размисли збори, иначе јас знам дека ептен најмногу ме сака и дека ако треба вечно ќе ме чека. :)[DOUBLEPOST=1556293189][/DOUBLEPOST]
Утре до 12 на полноќ да ми кажеш.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
ке ја пееме на велигден сум се заљубил https://youtu.be/PUMVPQMcLec :свиркам::свиркам::свиркам:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE

Kajgana Shop

На врв Bottom