Бразил - Чиле | 1/8 финале | 28.06.2010 - 20.30ч

Кој ќе биде победникот во овој дуел?


  • Вкупно гласачи
    32
Статус
Затворена за нови мислења.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Аргентина има 5 пати поизгледни шанси за проаѓање него ли Бразил.Дунга е дрво.При резултат не вади клучни играчи. Баш ме интересира кој ќе игра место Рамирес против Холандија.
Тоа дека не вади тотално си у право, и јас истото го кажав. Ама ипак Холандија е доста послба од Германија. Зашто? затоа што Робен е прилично overrated играч кој цело време се мести на лева ќе биде затворен и толку од Холандија, Шнајдер е добар да, али против Лусио па и Хуан кој игра се подобро тешко.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Аргентина има 5 пати поизгледни шанси за проаѓање него ли Бразил.Дунга е дрво.При резултат не вади клучни играчи. Баш ме интересира кој ќе игра место Рамирес против Холандија.
Ajдеее... ако Дунга е дрво... на Марадона да не му се тие двајцата асистенти ништо. Тие му ја поставуваат тактиката, овој само ги гуши и се лигави со фудбалерите. Дунга е на место. Ќе видите дека ќе ве негира. Рамиреш самиот се усра, глуп прекршок направи.

Аргентина го срка од Германија. :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Од хеликоптер се гледаше тоа. :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Нема потреба фановите на Холандија да се палат за понатаму. Крајот им доаѓа, секој ден, секој час, секоја минута и пред да почне натпреварот нека си идат дома, НАЈПАМЕТНО!!!
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Нормално дека Бразил ќе победат, како што рече vamos real нека се спремаат за дома Холанѓаните.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom