Бразил - Германија | 1/2 финале | 08.07.2014 | 22:00 | Стадион Минеирао

Која репрезентација ќе игра финале?


  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да ама тоа ретко кој го спомнува , битен е петелот , а Ројс кој игра сигурно 5 пати подобро од него не е битно оти ќе фали во натпреваров еве и Бадштубер нема да игра така да и ние сме без двајца добри репрезентативци и тие се без двајца добри репрезентативци .... очекувам лесна победа на Германија и тоа со добар резултат . Само го молам Лев, Лам да си игра десно и место Ховедес да игра Дурм и Озил да не го става во прво туку во второ , а на негово место мора под итно Подолски .
Neymar >>>> Reus за твоја информација ...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Neymar >>>> Reus за твоја информација ...
Еве според мене Ројс > Нејмар и како ќе се објасниме до утре кој е подобар?

Ројс е битен за нападот на Германија во ситуацијава исто колку и Нејмар за Бразил.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Еве според мене Ројс > Нејмар и како ќе се објасниме до утре кој е подобар?

Ројс е битен за нападот на Германија во ситуацијава исто колку и Нејмар за Бразил.
Нема везе според тебе, светот знае дека Neymar >> Reus
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Ројс е играч за респект и повеќе е почитуван од Нејмар (со право ја има добиено почитта од публиката), но Нејмар е таков тип на играч што со еден шут, со еден потег може да реши утакмица и според мене подобар секако :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нема везе според тебе, светот знае дека Neymar >> Reus
кој свет бе?..сите тренери во светот да бираат еден ќе го одберат Ројс..кој нормален ќе го земи Нејмар во тимот пред Ројс?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
кој свет бе?..сите тренери во светот да бираат еден ќе го одберат Ројс..кој нормален ќе го земи Нејмар во тимот пред Ројс?
Прв пат со Џонка да се согласиме дека некој играч е подобар од некој друг. Си се опраил бачко :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ројс е играч за респект и повеќе е почитуван од Нејмар (со право ја има добиено почитта од публиката), но Нејмар е таков тип на играч што со еден шут, со еден потег може да реши утакмица и според мене подобар секако :)
Ројс е побрз од Нејмар,има подобар шут од Нејмар,послаба техника но е далеку поцврст и посилен од Нејмар,поискусен од Нејмар и повеќе знае да игра со глава плус е мажиште за разлика од делфинот..тој Нејмар тука што го прајте играчиште како да заборавивте дека минатата сезона играше за Барселона и не играше буквално ништо туку како партал ко фрлаа дефанзивците во шпанија...

тоа што му го праеше Хуанфран на Нејмар на натпреварот Атлетико-Барса беше за греота..како јас кога ќе играм против малишаните од 13-14 години[DOUBLEPOST=1404772041][/DOUBLEPOST]
Прв пат со Џонка да се согласиме дека некој играч е подобар од некој друг. Си се опраил бачко :D


За момент помислив дека си Илуминати па ќе те цитирав за Руни :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сериозно дај бе нека смени еден аватар, ко сијамски близнаци сте :) :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
не имаше на телевизија, нема менување, здравје децата наши кога ќе постираат на Кајгана ќе ги наследат и аватарите :icon_lol:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
не имаше на телевизија, нема менување, здравје децата наши кога ќе постираат на Кајгана ќе ги наследат и аватарите :icon_lol:


stajte si ja i ovaa :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom