Брада како стил?

Дали би пуштале брада??

  • Да

    Гласови: 249 86,8%
  • Не

    Гласови: 38 13,2%

  • Вкупно гласачи
    287

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
И ја ќе ја прашав, ама знам дека ќе рече дека не менува :(
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Сакам машки со брада а и ја самиот имам брада. Сакам само совет мустаќите како да ги правам виткани и како да ја ојакнам брадата?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сакам машки со брада а и ја самиот имам брада. Сакам само совет мустаќите како да ги правам виткани и како да ја ојакнам брадата?
Check this, this, this and this. За јакнење имаш повеќе артикли во самите веб страни, удри search или нешто сл.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Batina..Imam edno najseriozno prasajne vo vrska so brada.

-Sekade mi rasti brada osven na edno mesto kade sto ima po 2/3vlakna samo. Znaci na vilica imam ,pod usi, na obrazi imam,mustaki mi rastat.
Nemam samo od desnata strana od vilicata do obrazot kade sto se spojuvaat. toa e od prilika 1cm i imam samo 3/4vlakna max, a od levata strana si rasti normalno sekade. Sto mozi da bidi probl? i kako da napravam i toj 1cm da se napraj so vlakna da ne se edno ovde drugo Skopje treto Bitola..
- Nema vrska so kosopasec , ne e krugce kako linija e. od krajot na buzata dolna do 6ka zab dolu, toa e taa linija kaj so imam malce vlakna.

Ke zaboravev Bric neam koristeno skoro nikogas, so masinka za brada ja kratam na 0.5. Ne ja drzam golema bradata i ja mavam so masinka na sekoj 2/3 dena a i ne mi rasti brzo. Imam zelba da pustam malce pogolema brada ama glupo izlea tuka kaj so e preretka bradata. Ima nekoe chare za da se izednaci so drugata strana i da se spojat ili ne??
fala odnapred
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Batina..Imam edno najseriozno prasajne vo vrska so brada.

-Sekade mi rasti brada osven na edno mesto kade sto ima po 2/3vlakna samo. Znaci na vilica imam ,pod usi, na obrazi imam,mustaki mi rastat.
Nemam samo od desnata strana od vilicata do obrazot kade sto se spojuvaat. toa e od prilika 1cm i imam samo 3/4vlakna max, a od levata strana si rasti normalno sekade. Sto mozi da bidi probl? i kako da napravam i toj 1cm da se napraj so vlakna da ne se edno ovde drugo Skopje treto Bitola..
- Nema vrska so kosopasec , ne e krugce kako linija e. od krajot na buzata dolna do 6ka zab dolu, toa e taa linija kaj so imam malce vlakna.

Ke zaboravev Bric neam koristeno skoro nikogas, so masinka za brada ja kratam na 0.5. Ne ja drzam golema bradata i ja mavam so masinka na sekoj 2/3 dena a i ne mi rasti brzo. Imam zelba da pustam malce pogolema brada ama glupo izlea tuka kaj so e preretka bradata. Ima nekoe chare za da se izednaci so drugata strana i da se spojat ili ne??
fala odnapred
Има чаре, напрај со машинка линија и на другата страна :)
Ај озбилно, а мислиш ќе се познава кога ќе порасне подолга?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Има чаре, напрај со машинка линија и на другата страна :)
Ај озбилно, а мислиш ќе се познава кога ќе порасне подолга?
neznam nemam probano.. Planiram da pocnam da ja rastam sea da vidime kako ke odi rabotava dali ke se poznava ili ne, ako ne mavam masinkata na nula :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.128
Ke se popolni mestoto so rastejne na bradata. Najteski se prvite 3 meseci koga ke izgledas kako pitac, potoa ke pocne da dobiva forma.

Jas sum na pola pat no dali ke izdrzam neznam.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom