Бољковац:Хрватска ја започна војната!

Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Во Хрватска војна загинаа 10.000. Не стотици иљади.
Али еднаш за секогаш за век и веков раскрстија со Југославија и Србија. А кај нас има уште кои сонуваат тробојки со петокраки и ја слушаат она од Брена “Ја сам југословенка“
Na Hrvatska i platija da 'raskrsti', so amin od Belgrad. Lichno, ne se sekjavam deka nekoj izrazi zelba da plati za nas. Megjudrugoto, i zatoa shto za toa nemashe potreba.:toe:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
Во Хрватска имаше србско малцинство кое се обиде да се отцепи. Во Македонија нема такво (освен неколку иљади Македонци кои мислат дека се Срби). Затоа и немаше никакви тензии овде.
 
N

n/a

Гостин
Во Хрватска имаше србско малцинство кое се обиде да се отцепи. Во Македонија нема такво (освен неколку иљади Македонци кои мислат дека се Срби). Затоа и немаше никакви тензии овде.
Ти си болен фашист.
:toe:
И јас сериозно мислам дека некој треба да стави крај на твоето тролување по форумов.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
А бе јас им кажав факти дека уште ПРЕД хрватската влада да го донесе уставот, месеци пред Словенија и Хрватска да се отцепат, Србите направија референдум за самостојност, самопрогласија автономи, кладоа своја власт, поставија барикади, се воружија прогласија воена состојба и поставија заседа на автобуси со хрватски полицајци. Уште абер немаше за словенечка и хрватска независност а Србите во Хрватслка веќе тргнаа во акција.

Па сега плачат “оние биле лоши“
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.229
Da nemalo aber, nemalo da se machat. Ne se nekoj preterano trudoljubiv narod.:smir:

аа демек шесто чуло. Како шо викаат нинџите харагери (мислам дека така се вика) Предосеќале дека Хрватска сака да се отцепи па ги предухитриле. А можеби Хрватите имале абер дека србите имаат абер дека овие имаат абер па решиле да сменат устав и да се отцепат??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom