Бојан Велевски - Upside Down Comedy

Член од
5 јуни 2012
Мислења
41
Поени од реакции
22
Ти нешто како да патиш да збориш со женската на Бојан па сите викаш дека му се женски ? :) Ретко се уклуцувам на форумов да , пошто пред се има теми кои не ме интересираат па разгледувам и коментирам само на теми кои ме интересираат а не само на оваа тема. Тоа што постирав клипови е дека сум subscriber на станд уп мацедонија и имаа доста активности периодов и сакав да чујам мислења. Нема јас тука што да се објаснувам крај краева кај коментирам, некој нема време да кисне по форуми и да коментира и да си донесува секакви заклучоци на све и свашта.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
И јас сум сабскрајбер на станд ап МК, и јас ја следам стенд ап сцената и Боки и сум му фан па пак не сметам дека треба да враќам стари теми на Боки и да си пишувам сам во нив. Покрај се тоа, јас ја отворив темава и пак не сум си ја вратил :D

Кога (ако) веќе тоа ти е причината, зошто не пишуваш и ни даваш новости за Никола (Идиотека) и оној Сашо? Зошто не отвориш тема за станд апот во Македонија (ако веќе нема таква)?

Глупо ми е и мене да се замарам со ова, ама ај, и онака имам премногу слободно време и немам попаметни работи

БТВ, кажи ми уште еднаш како тоа ти немаш време за глупости додека му се правдаш на рандом детиште на интернет :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.869
Поени од реакции
83.263
Овие стенд-аповиве што му се ептен тапа некако.
Премногу се обидува а и башка има крадено идеи од други стенд-ап настапи. Тоа е ок до негде али овдека изгледа како цел стенд-ап да му е позјамуван со идеи..
И башка стварно не ми е јасно кои се фациве што се смееа цело време.
Ептен ме нервираат фаци што кога ќе отидат на стенд-ап,театарска претстава комедија, филм комедија на кино и се смеат на се и сешто пошто нели идат на место каде што треба да се смее и ако не се смеат им пропаднало идењето.
 
P

PewDiePie

Гостин
Колку си строг, одма го отпиша човекот :) Јас мислам дека се надежни. Има и други видеа Бојан. Еве уште две од негови настапи : http://www.youtube.com/watch?v=8fa15lOAMp0 ; http://www.youtube.com/watch?v=FOoCtQYGCAQ
а)Мајка
б)Сестра
в)Братучедка
г)Другарка


Инаку знаеш човекот е интересна појава,секогаш го хејта она што некој му го или сака да му го наметне. Значи мене лично овој ми е антипатичен и одвратен,уште кога се лигавеше во тоа мултикултуралниот фејл наше маало ми идеше да го плукнам преку тв.
Не е смешен,влече некој акцент,што крајно иритира,значи или зборваш на акцент и си смешен така(како Марјан Георгиевски,после стана тиња ама сега па и не би ми сметал клип од него) или не кур глуми скопјанец ако не си.

И кажи му дека во Македонскиот јазик не постои збор мУшки,туку машки.

Стока неписмена.
 
G

Geezer

Гостин
Типов е бледа копија на Сашко Коцев. Сум го гледал, пробува да го имитира во секаков поглед, таква дикција, таков изговор, такви фори...

Мислам не го бива, колку да го гурате со сила.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.057
Поени од реакции
3.193
Мене ми е нешто свежо и ново па и интересно , на пр маријан тргна исто па зема залет па зарѓа овој ќе видиме како ќд испадне има време
сепак
само напред
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.014
Поени од реакции
7.614
Типов е бледа копија на Сашко Коцев. Сум го гледал, пробува да го имитира во секаков поглед, таква дикција, таков изговор, такви фори...

Мислам не го бива, колку да го гурате со сила.
Врска нема со сашко коцев. Типично се понаша ко скопјанец. Сашко Коцев е од куманово и го има земено скопскиов дијалект, не е негов, не го поседува/измисли/патентира или било шо.
 
G

Geezer

Гостин
Врска нема со сашко коцев. Типично се понаша ко скопјанец. Сашко Коцев е од куманово и го има земено скопскиов дијалект, не е негов, не го поседува/измисли/патентира или било шо.
Сашко не е од Скопје, ама збори скопски. И има врска.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.014
Поени од реакции
7.614
Сашко не е од Скопје, ама збори скопски. И има врска.
Па шо реков ја. Сашко не е од скопје а збори скопски. Афтоматски бојан не го имитира сашко пошо пред се, бојан зборел вака пред сашко да научи да збори вака.
 
G

Geezer

Гостин
Па шо реков ја. Сашко не е од скопје а збори скопски. Афтоматски бојан не го имитира сашко пошо пред се, бојан зборел вака пред сашко да научи да збори вака.
Аха. Бојан што е од Штип по потекло, тоа друга работа.
 
G

Geezer

Гостин
...
Дечко потекло и кај израснал и живеел врска си немаат.
Опрај се.

... и живеел таму некој период.
Не планирав тоа да го пишам, зошто немаше врска со муабетот. Али ако сакаш и матичен број, ќе се потрудам да најдам.

Сеедно, тапа е типот.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.014
Поени од реакции
7.614
...


... и живеел таму некој период.
Не планирав тоа да го пишам, зошто немаше врска со муабетот. Али ако сакаш и матичен број, ќе се потрудам да најдам.

Сеедно, тапа е типот.
Taпа нетапа ми беше мене друг муабет.
Ја само кажувам дека типот се понаша и збори скопски, а не сашкокоцевски.
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
Уште еден wanna be funny, али слабо му успева, башка имав прилика да работам со него и уште толку се уверив дека е дебил и се остало,
најјакото е шо се пушта со лејм финти на секое женско шо ќе го види, као прав сељак нели.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom