Бојан Велевски - Upside Down Comedy

P

PewDiePie

Гостин
Каков неинтересен,непријатен,и неинвентивен дебил. o_O :tapp:

Има нешто иритантно и одбивно во "комичаров"-тежок ФЕЈЛ.

Фино му ги дислајкнав видеата.
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
Значи не можеш да судиш само по видеата... Во живо е друго... Ова ти што го напиша може да го пише само некој кој не се разбира во станд уп, а збори. Неинвентивен викаш ? А што треба да прави да стои на глава ? :) Тоа е видео блог, седиш и збориш ... Ај информирај се малце па ке збориме
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Дечкото на сила со глата в ѕид се шиба...срамота е вака да се резили!
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
Мене ми е ок ... А и гледам си има публика ... Секој си има свој вкус тебе ако не ти се свиѓа на друг му се свиѓа ... Мене на пример други не ми се свиѓаат па не се правам паметна да јадам трици по форуми зошто знам дека има луѓе на кои им се свиѓаат, така ?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.264
Поени од реакции
38.146
Мене ми е ок ... А и гледам си има публика ... Секој си има свој вкус тебе ако не ти се свиѓа на друг му се свиѓа ... Мене на пример други не ми се свиѓаат па не се правам паметна да јадам трици по форуми зошто знам дека има луѓе на кои им се свиѓаат, така ?
добро е бе кукле, знаеме зошто си на форумов, хистерии е дечко ти, олабави ајде.
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
Од кај па сега тоа дека ми бил децко ? Зошто сум женско ? Свашта ... Нема врска ... Сега станав член на форумов и се изначитав глупости ... На оваа тема прво пишав пошто гледам какви глупости се зборат, а никој не му бил ни на настап. Јас сум била кај сите . Секој еден си зема за право за секоја тема да се занесува ... Се паметњаковичи по форумиве :P
 
Член од
2 август 2011
Мислења
355
Поени од реакции
649
А јас пак мислев дека само Маријан е антипатичен. Абе дајте кажете му на луѓево дека со харизма човек се раѓа, не е само да помислиш „А сега ке бидам харизматичен и ќе правам комедии“
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.618
Поени од реакции
407
Го гледав клипот за автобуси и мислам дека е океј ама знам каде потфрлил
1.Изгледа како копија на Маријан (не го бендисував неговиот хумор воопшто) зашто обработува некоја тема секогаш а мислам подобро е спонтано да идат зезанциите.
2.Камерата и просторијата не се баш нај-нај.
3.Треба да гради некој стил до сега што не е виден (знам дека не е лесно ама да остане препознатлив ќе мора)
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Има идеја али без реализација, тоа ти е исто како доаѓаш пред гол сам и промашуваш...
Искрено му изгледав еден клип али по 1мин веќе гледав во нешто друго значи не ми го задржи вниманието
Може со време ќе смени нешто, Иновација секако би му била добредојдена
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
1.Изгледа како копија на Маријан (не го бендисував неговиот хумор воопшто) зашто обработува некоја тема секогаш а мислам подобро е спонтано да идат зезанциите.
Зошто копија на Марјан? И сите влогери и комичари на youtube и во реалниот живот обработуваат теми (спремни им се пред време), освен improv настапите каде што импровизираат се што ќе прават, но ретко кога тие настапи се смешни, а таков на youtube тешко се наоѓа
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Од кај па сега тоа дека ми бил децко ? Зошто сум женско ? Свашта ... Нема врска ... Сега станав член на форумов и се изначитав глупости ... На оваа тема прво пишав пошто гледам какви глупости се зборат, а никој не му бил ни на настап. Јас сум била кај сите . Секој еден си зема за право за секоја тема да се занесува ... Се паметњаковичи по форумиве :P
со цел ум велиш дека овај тако звани “комичар“има нешто кративно,инвентивно ?па уште и публика имал :ROFLMAO:..
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
Јас не бранам никој па тука да ми се понашате мене. Јас само реков дека не може да плукате по луѓе што нешто самите творат( они барем несто прават, развиваат колку - толку станд уп и во МК. ) додека вие седите и навредувате по форуми. Секој си има право на свое мислење на некој му се свиѓа Маријан , на некој Никола, Бојан итн ... Ја читав темата и за Маријан ... па испаѓа дека на македонче ништо не може да му се погоди ... По сите што се обидуваат нешто ново да се плукало . Мене сите ми се ок ... Се разбира дека со време може да бидат уште подобри.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
на македонче ништо не може да му се погоди ...
Зошто го плукаш македончето? Секој нормален човек има работи што му се свиѓаат и што не му се свиѓаат. И не може нешто на сите да им биде погодено. Типично македонче - плука по македонче. (македончесепшн)

Инаку, сеуште мислам дека ти си девојка му, колку и да го негираш тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom