Борби со кучиња

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ko sto znam ne sekoj prisustvuva na takvi borbi inace rado bi ve viknal, a ako tolku policijava se grizi za "kutrite mali" sto ne gi priberat ovie so mi setaat niz naselba i jadat starci i deca pred nekoj drug ne gi pribere na drug nacin. licno jas sum bil zrtva vo skolskiot dvor od copor kucinja i sea treba uste da gi zalam? ne.
ps: od slikite trebase da se razneznam?!......epa ne zapali kaj mene
Гале, лејм е да се вадиш на твојата трагична судбина со кучиња. Сеа треба да те жалиме? Не.

Ваљда ти сече повеќе од на куче, па би знаел дека и покрај тоа што не ги „жалиш“ кучињата (ташак голем, тотално небитен факт) нехумано е да присуствуваш на такви борби. Или не.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Се извинувам Скул вака што ќе се изразам ама да одлучувам јас нешто во врска со тоа... искрено тие што живеат од таквиот бизнис би им пуштил Шарпланинци да ги искасапат или пак на јавно место би ги обесил за м*да.:violent1:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Треба да живееш, таман работа, ама не да поддржуваш такви работи.

Не им го прави на другите тоа што не сакаш да ти го прават тебе, нели?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Најболното нешто е да чуваш куче само за борба.Наместо секој ден да го шеткам,да му фрлам дрво и да ми го врати,да си играм со него...Да го чувам у темница со денови,да го хранам со живо месо за да биде подиво...Па така мене или на моите дома може да се пушти и да не искасапи!
Ќе си играме сега гладијатори во арена,нешто друго?:tapp:.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Најголема глупост е борба со кучиња! Што задоволство гледаат во тоа не ми е јасно!?

На другар кучето му умре во борба и после тоа не можеше да го прежали, мислеше никоаш нема да му го убијат!
 
B

By Me

Гостин
jas imav eden komsija imase takvo kuce sekoj 2 den go davese i na kraj go zastrelal kuceto, zasto izgubil pari na nego, toa go pravat samo luge koi nemaat dusa i ne im e zal za niso, a i da moze da se prijavuvaat vakvi raboti vo policija pola Albanci ke bea vo zatvor.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
А да ве прашам, што не отворивте тема за бокс? И таму се тепаат живи суштества, нема врска на колку нозе одат...
Кучињата ќе си останат кучиња.......ако некој знае каде има борби нека пише...ја имам големо куче,па да го испробам........
Стаи две кучиња без ум, исто како што се боксерите без ум, па ќе видиме дали ќе се истепаат или не. Нема разлика.
Или за инает го пишувате ова, или пак немате чуства.:shok:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Стаи две кучиња без ум, исто како што се боксерите без ум, па ќе видиме дали ќе се истепаат или не. Нема разлика.
Мислам дека тоа не се кучиња без ум (домашните миленици што се агресивни), него несоцијализирани, кучиња што не се изнесуваат надвор доволно време и што е најважно - кучиња што они се газди во домот нивни, они се Алфа, а не нивниот сопственик.



Инаку, ми се превртува стомак кога ќе слушнам дека некое куче било употребувано за борби. Тоа така било одраснато и дури ако некој го спаси, Animal Control може да дофати раце до него и да го успие само ради тоа што мислат дека нема надеж за рехабилитација. А посебно што обично ги употребуваат Пит Булите за борби скоро ексклузивно. На тој начин им прават многу лоша репутација како агресивни животни, а у ствари не се. Толку се мили и добри и со деца, тоа не е нормално
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
Сум била сведок на неколку вакви „купци“ на кучиња кои ми нудеа пари да им продадам едно куче што го чувам во маало. Кучето е големо, прекрасно, силно, но мирно. Никогаш не би го дала на такви дивјаци, и ме интересира дали има некој закон со кој се забрануваат овие борби?
Можам да ги пријавам тие што ми нудеа пари?



mozes i toa kako. pa posle da go naebat
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Јас сум против секое малтретирање на животинчињата, и вакви теми, искрено, ме иритираат. Против нив, не можи бе, луѓето не се безбедни, а не пак кучињата.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Доволен доказ е да те начека полиција за време на таква борба?
Ништо не превземаат. Џабе. Што би му направиле на дете ? Па и на човек ? Тоа најубаво на лице место утепај се што личи на човек, а уствари не е човек - дегени се сите тие.

Ма деца колку мене, помали од мене ги носат кучињата на борби. Пит були чуваат најчесто (се диват нели), ги ранат со живо месо, секој ден ги малтретираат и организираат кај ќе им текне борби. Некогаш и за без пари. Само заради забава. Заради ЗАБАВА ??????
Ма јас заради забава ќе стрелам се живо и диво што организира, присуствува и чува кучиња за борби.

Сакав да ги искоментирам сликите што ги стави ПритиГрл. Тоа се хорори. Јас барем мислев кога чуваш куче - го сакаш. Не мислев (односно не сакав да мислам) дека има луѓе кои воопшто не им е гајле за чувствата на кучињата кои се принудени на тие борби, не им е гајле за таа болка која им ја нанесуваат ... Не ни мислев дека ги чуваат за после да им се влечат по двор (односно незнам каде таквите дегени ги чуваат кучињата) со такви тешки повреди и маки. А не ни можам да замислам како е кога ќе се распарчат до смрт ... Тоа се луѓе со тешки здравствени односно ментални проблеми. За нив смрт !!! Не, не знам нешто подобро. Нека ги закачат на некој мост или на сред плоштад, да ги јадат полека мршојадци или што да е само нека биде некое многу гладно животно, што полека ќе го распарчува ... Мх, мх, мх ... За да осетат како е ... :vozbud:

П.С (За дегените) Ќе дојдам да ве гледам, ќе ви се смеам и ќе се забавувам како и вие кога ви се бореа кучињата !!! :wink:
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Ништо не превземаат. Џабе. Што би му направиле на дете ? Па и на човек ? Тоа најубаво на лице место утепај се што личи на човек, а уствари не е човек - дегени се сите тие.

Ма деца колку мене, помали од мене ги носат кучињата на борби. Пит були чуваат најчесто (се диват нели), ги ранат со живо месо, секој ден ги малтретираат и организираат кај ќе им текне борби. Некогаш и за без пари. Само заради забава. Заради ЗАБАВА ??????
Ма јас заради забава ќе стрелам се живо и диво што организира, присуствува и чува кучиња за борби.

Сакав да ги искоментирам сликите што ги стави ПритиГрл. Тоа се хорори. Јас барем мислев кога чуваш куче - го сакаш. Не мислев (односно не сакав да мислам) дека има луѓе кои воопшто не им е гајле за чувствата на кучињата кои се принудени на тие борби, не им е гајле за таа болка која им ја нанесуваат ... Не ни мислев дека ги чуваат за после да им се влечат по двор (односно незнам каде таквите дегени ги чуваат кучињата) со такви тешки повреди и маки. А не ни можам да замислам како е кога ќе се распарчат до смрт ... Тоа се луѓе со тешки здравствени односно ментални проблеми. За нив смрт !!! Не, не знам нешто подобро. Нека ги закачат на некој мост или на сред плоштад, да ги јадат полека мршојадци или што да е само нека биде некое многу гладно животно, што полека ќе го распарчува ... Мх, мх, мх ... За да осетат како е ... :vozbud:

П.С (За дегените) Ќе дојдам да ве гледам, ќе ви се смеам и ќе се забавувам како и вие кога ви се бореа кучињата !!! :wink:
spored se ova ti deluvas beter od "niv". daj smirete malce....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom