Борби со кучиња

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.518
Поени од реакции
4.481
Член од
6 септември 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Eve nekolku oglasi od pitbuli za borbi. Definitivno vo drzavava nisto ne im mozeme na onie sto gi borat kucinjata... Neli oni javno gi prodavaat kucinja za borbi jasno e kolku e casot. Sramota i greota e ova sto se slucuva.
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1349112
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1683961-Pit-Bull
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1484585--Titan---pit-bull---borbena-krv
Да бев 3-4 години постар само ке свртев број на некои од овие соптсвеници што чуваат кучиња за борби, ќе се сретнам со него, го фаќам за врат и го носам на некое забегано место во некој подрум заедно со мене, да видиме што мужиште е ... само така можеш да се разбереш со такви говеда говедосани, ќе го демолирам целиот па да видиме дали ќе му текне пак да се осмели на такво нешто, ни полицијата не превзема мерки, во секој криминал учествува и таа ...
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Да бев 3-4 години постар само ке свртев број на некои од овие соптсвеници што чуваат кучиња за борби, ќе се сретнам со него, го фаќам за врат и го носам на некое забегано место во некој подрум заедно со мене, да видиме што мужиште е ... само така можеш да се разбереш со такви говеда говедосани, ќе го демолирам целиот па да видиме дали ќе му текне пак да се осмели на такво нешто, ни полицијата не превзема мерки, во секој криминал учествува и таа ...
А што праиме ако он искочи поголемо мужиште од тебе,ќе бидеш храна на питовите!
 
Член од
6 септември 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
А што праиме ако он искочи поголемо мужиште од тебе,ќе бидеш храна на питовите!
Мхм ќе искочи, да продолжам да тренирам ЈКД уште 4 години ќе видиме кој е поголемо мужиште, да беше мужиште немаше кучиња да пушта да се тепаат, ако толку сака борби ќе си се пријави на UFC турнир нека го исплескаат еднаш убаво и готово.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
792
Мхм ќе искочи, да продолжам да тренирам ЈКД уште 4 години ќе видиме кој е поголемо мужиште, да беше мужиште немаше кучиња да пушта да се тепаат, ако толку сака борби ќе си се пријави на UFC турнир нека го исплескаат еднаш убаво и готово.
А, може би тој тренира, но и питови бори. Ништо не се знае. 8)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.518
Поени од реакции
4.481
Мхм ќе искочи, да продолжам да тренирам ЈКД уште 4 години ќе видиме кој е поголемо мужиште, да беше мужиште немаше кучиња да пушта да се тепаат, ако толку сака борби ќе си се пријави на UFC турнир нека го исплескаат еднаш убаво и готово.
Ima eden decko sto davi pitbuli i bokser e mislam deka ima i profi mecevi deckoto voopsto ne se krie od toa deka davi pitbuli javno si objavuva sliki a isto taka eden e od pogolemite narko dileri... Ubavo e toa sto treniras ako treniras so cel da se dokazes pred sam sebe deka si jak i silen ili use poloso da znaat drugite deka si jak i opasen i da ti se plasat si napravil golema greska i zivees vo zabluda. Imase edna mnogu dobra pogovorka "Dzaba siroka ramena kada su muda malena"... Ne me svakjaj pogresno se so ti pisav ti pisav so najubava cel.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Мхм ќе искочи, да продолжам да тренирам ЈКД уште 4 години ќе видиме кој е поголемо мужиште, да беше мужиште немаше кучиња да пушта да се тепаат, ако толку сака борби ќе си се пријави на UFC турнир нека го исплескаат еднаш убаво и готово.
Иначе куршум тебер не те стига?
А борбите се организираат за пари.Големи пари.
 
Член од
6 септември 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Ima eden decko sto davi pitbuli i bokser e mislam deka ima i profi mecevi deckoto voopsto ne se krie od toa deka davi pitbuli javno si objavuva sliki a isto taka eden e od pogolemite narko dileri... Ubavo e toa sto treniras ako treniras so cel da se dokazes pred sam sebe deka si jak i silen ili use poloso da znaat drugite deka si jak i opasen i da ti se plasat si napravil golema greska i zivees vo zabluda. Imase edna mnogu dobra pogovorka "Dzaba siroka ramena kada su muda malena"... Ne me svakjaj pogresno se so ti pisav ti pisav so najubava cel.
Погрешно си ме сватил не го пишав ова за да се докажувам пред некој кој сум и што сум, имам јас уште многу фурни леб да јадам за да станам до тоа што сакам, само изреволтиран сум од тоа како ги малтретираат кучињата, сум гледал на youtube некои борби, кучињата вриштат, пискаат летаат крвишта овие гајле немаат, околу нив уште 200 луѓе во круг насобрани, меѓу нив и деца не повеќе од 10 години уште од мали ги прават идиотчиња исто како и нив, во сето тоа и полицијата вмешана и не се превземаат никакви мерки.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
947
Поени од реакции
617
Погрешно си ме сватил не го пишав ова за да се докажувам пред некој кој сум и што сум, имам јас уште многу фурни леб да јадам за да станам до тоа што сакам, само изреволтиран сум од тоа како ги малтретираат кучињата, сум гледал на youtube некои борби, кучињата вриштат, пискаат летаат крвишта овие гајле немаат, околу нив уште 200 луѓе во круг насобрани, меѓу нив и деца не повеќе од 10 години уште од мали ги прават идиотчиња исто како и нив, во сето тоа и полицијата вмешана и не се превземаат никакви мерки.
џабе ти е Хевикс!Јас искрено несакам ни да се видам со такви психопати.
Едноставно болни умови на кои државата место да ги казнува најчесто ги дарува со работни места по администрација.Си зимаат по 30.000денари со некое едвај средно завршено и ку* не ги боли.
Забегаа ептен луѓево.Особено по маливе места.Кочани,Тетово и Струга слушам дека имало највеќе и има од сите националности.Пред некое време зборев со еден човек кој е во високи редови во полиција.Ми кажа само дека тоа се луѓе кои 90% работат во институциите во МК и заради тоа и нема реакција.И не само тоа.Голем дел од нив се невоспитани,прљави и гнасни луѓе кои на работните места најчесто и крадат.

Е тоа е!Некој ќе се мачи да заработи за леб и за него државата нема работа,а вакви психопати ќе си земаат плата и ќе крадат.Немој да се чудите доколку некој во војска нема ни одело да облече,а на улица да гледате како некој дедо си носи униформа.Се краде на големоооооооо!И не очекувај од некој кој убива и се лигави да ти среди работа за кучиња.Тие се истите луѓе, сељачана како и порано,само што овојпат некој им дал значка и палто и се облечени поинаку.Другото се е исто.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.518
Поени од реакции
4.481
Погрешно си ме сватил не го пишав ова за да се докажувам пред некој кој сум и што сум, имам јас уште многу фурни леб да јадам за да станам до тоа што сакам, само изреволтиран сум од тоа како ги малтретираат кучињата, сум гледал на youtube некои борби, кучињата вриштат, пискаат летаат крвишта овие гајле немаат, околу нив уште 200 луѓе во круг насобрани, меѓу нив и деца не повеќе од 10 години уште од мали ги прават идиотчиња исто како и нив, во сето тоа и полицијата вмешана и не се превземаат никакви мерки.
Mnogu mi e jasno sto se slucuva na borbite so kucinja. Jas sum mnogu protiv da se vrsi takvo nesto na kucinjata. Ulogata na eden silen zdrav i golem pes e da go cuva domot i semejstvoto ne da se bori za pari koi gazdata gi stava vo dzeb... Inace imam na minative stranici napisano tekst za borbite so kucinja znaci toa e sou biznis so vekovi nanazad... Inace se poteknuva od Britancite.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Абе и јас сум против борби кога ќе загубам кладба.
 
Член од
26 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
3
Борби со кучиња, хмм луда работа. НЕ ПОСТОЈАТ ЛОШИ КУЧИЊА - ПОСТОЈАТ САМО ЛОШИ СОПСТВЕНИЦИ или КАКОВ ГАЗДА ТАКВО КУЧЕ.
Кога нема да постојат помегу луѓето: насилството, омразата, љубомората тогаш и не би постоеле борбите, а тоа е невозможно. Така да постоеле и ќе постојат секогаш борбите со кучиња, дури и во најразвиените земји.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Борбите со кучиња се актуелна појава кај нас богзнае од кога. Дегенерици специјално одгледуваат огромни кучиња и ги хранат со живо месо за да станат подиви. Се обложуваат, и тоа големи пари паѓаат на овие настани.

Не сум запознаена со целиот процес на борење, не знам кога престанува борбата. Понекогаш кога едното куче ќе умре, а ако се смилуваат, тогаш го тргаат од борбата со сериозни повреди. Трагично.

Сум била сведок на неколку вакви „купци“ на кучиња кои ми нудеа пари да им продадам едно куче што го чувам во маало. Кучето е големо, прекрасно, силно, но мирно. Никогаш не би го дала на такви дивјаци, и ме интересира дали има некој закон со кој се забрануваат овие борби?
Можам да ги пријавам тие што ми нудеа пари?

Па уште кога видов дека една ваква борба се популаризира на еден дегенско-ретардирано-раперски спот онака „од финта“ ми прекипе. Па добро бе мајку му, како може некој да ужива во такви гнасотии? Сеуште ли постојат луѓе на примитивно гладијаторско ниво на развој?

Не е само тоа...говедата си ги вежбаат кучињата на обични улични кучиња. Еднаш едвај спасивме едно, го врзале за столб да не може да се брани и го с`снаа нивното да го распарчува.

Дегени, дегени, дегени.
Но што е најважно...

КАКО ПРОТИВ НИВ?
imas mala greska.. ako go ranis kuceto so zivo meso ne znaci deka stani podivo, eve i jas go hranam moeto so zivo meso pa niko mu nisto. mirno si e kako pajce ako e germanski ovcar.. hranata nema veza so toa dali ke bidi divo ili ne... covekot sto go odgleduva ima vrska so toa

inace da nazalost izgleda nema zakon za ovaa gansna pojava vo MKD :(
 
На врв Bottom