Боксерска вреќа

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Rockey.1, 30 мај 2014.

 1. Rockey.1

  Rockey.1

  Член од:
  16 септември 2013
  Мислења:
  689
  Допаѓања:
  511
  Здраво, незнам дали има ваква тема јас не најдов, ако има слободно бришете ја.
  Сакам да си купам боксерска вреќа онака за дома и да си вежбам на неа.
  Некои совети да ми дадете во врска.
  И дали овие производи се квалитетни? Не сум упатен многу во овие работи.
  http://pride.mk/ планирам од тука да си купам
   
 2. -x-

  -x- punished

  Член од:
  2 март 2013
  Мислења:
  1.176
  Допаѓања:
  831
  Брат искрено многу повеќе ти се исплати сам да си направиш него ли да купиш, ем поефтино ем померачки.
   
 3. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.066
  Допаѓања:
  645
  Не купувај ништо со Pride знакче, ептен се неквалитетни. Моја препорака
  http://vingfitness.com.mk/detail.aspx?id=35
  5 години ја млатам нема трепнато.
   
  На Rockey.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rockey.1

  Rockey.1

  Член од:
  16 септември 2013
  Мислења:
  689
  Допаѓања:
  511
  @ficdogg фала друже за препораката. А дали може со ММА ракавици да удирам или мора ракавици за бокс да си земам?
   
 5. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.066
  Допаѓања:
  645
  Можеш со што сакаш да удираш, квалитетна е вреќава, доаѓа полнета, мислам дека за 200 денара до дома ми ја донесоа.
   
  На Rockey.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rockey.1

  Rockey.1

  Член од:
  16 септември 2013
  Мислења:
  689
  Допаѓања:
  511
  Битно ми е да биде квалитетна да не давам само пари за џабе, па да се нервирам...
   
 7. David_R

  David_R

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  393
  А ако сакм дома да си направам со шо да ја напунам ?
   
 8. garthok

  garthok Гостин

 9. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  7.342
  Друже, линков не отвара. Да те прашам да не е Hammer вреќата? И дали сеуште ја млатиш истата?
   
  На ficdogg му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.066
  Допаѓања:
  645
  Да hammer е и уште е здрава, само ланците ги сменив после неколку години.
   
 11. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  7.342
  Килажа и должина ако можеш да ми кажеш и колку пари ја зема? Пред некоја недела баш видов дека имаат уште вреќи на продажба, во моментов вакво нешто продаваат

  [​IMG]
   
 12. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.066
  Допаѓања:
  645
  Малата ја имам јас(иста како на сликата), за цена не ми текнува точно, пред 5-6 години ја земав, ама мислам околу 100 евра дека беше.
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  38
 14. Limbo

  Limbo maybe an alien

  Член од:
  26 декември 2007
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  1.124
  И мене би ме интересирало ова, за чисто аматерски, домашни услови
   
 15. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.978
  Допаѓања:
  7.554
  Вреќа за бокс не се мери у висина туку у килажа.
  Ако е лесна перце џабе ти е, еден бокс и ќе се ниша.
   
  На Успешен κлошаρ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: