Божји знак или случајност?

Член од
6 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
35
Денеска влегов во една скопска црква за да се помолам и додека бев внатре надвор почна да врне силен дожд, а јас бев без чадор и си реков ај ќе почекам внатре во црквата да преврне.
Внатре во црквата чекав еден саат да преврне и додека чекав приметив дека внатре во црквата има запалени 6-7 кандилца и тие кандилца беа поставени пред различни светци.
Ми падна многу необично што пламенчињата од сите кандилца беа перфектно мирни, а тоа пламенче што беше пред иконата на Богородица трепереше цело време. (пламенот скокаше горе-доле)
Сакам да нагласам дека во црквата немаше никаков провев, барем јас не осетив никаков провев.

Што би можело да значи ова? Дали е ова некој знак од Бога или станува збор за чиста случајност. Што мислите вие?
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
364
Поени од реакции
152
Не знам што човек си, дали светците би сакале да имаaт работа со тебе, за да ти одговорам.
Веројатно сакале да те забавуваaт и да ти го одвлечат вниманието, за да не се плашиш и да не ти е досадно.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
35
Не знам што човек си, дали светците би сакале да имат работа со тебе, за да ти одговорам.
Веројатно сакале да те забавуват и да ти го одвлечат вниманието, за да не се плашиш и да не ти е досадно.
Јас сум верник и додека бев во црквата се молев на Бога за да ми помогне на мене и на брат ми додека трепереше тоа единственото пламенче што беше на кандилцето на иконата на Богородица. Не ми е јасно само зошто трепереше само нејзиното кандило а сите останати мируваа. Имам и снимка од ова со мобилен, ама незнам како да ја споделам бидејки немам јутуб канал.
 

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
33
Денеска влегов во една скопска црква за да се помолам и додека бев внатре надвор почна да врне силен дожд, а јас бев без чадор и си реков ај ќе почекам внатре во црквата да преврне.
Внатре во црквата чекав еден саат да преврне и додека чекав приметив дека внатре во црквата има запалени 6-7 кандилца и тие кандилца беа поставени пред различни светци.
Ми падна многу необично што пламенчињата од сите кандилца беа перфектно мирни, а тоа пламенче што беше пред иконата на Богородица трепереше цело време. (пламенот скокаше горе-доле)
Сакам да нагласам дека во црквата немаше никаков провев, барем јас не осетив никаков провев.

Што би можело да значи ова? Дали е ова некој знак од Бога или станува збор за чиста случајност. Што мислите вие?
Знам дека темава е одамна, но сигурен сум дека не е случајност што ја најдов.
Запамти само едно...случајност не постои.
Поздрав
 
Член од
10 март 2019
Мислења
23
Поени од реакции
2
Денеска влегов во една скопска црква за да се помолам и додека бев внатре надвор почна да врне силен дожд, а јас бев без чадор и си реков ај ќе почекам внатре во црквата да преврне.
Внатре во црквата чекав еден саат да преврне и додека чекав приметив дека внатре во црквата има запалени 6-7 кандилца и тие кандилца беа поставени пред различни светци.
Ми падна многу необично што пламенчињата од сите кандилца беа перфектно мирни, а тоа пламенче што беше пред иконата на Богородица трепереше цело време. (пламенот скокаше горе-доле)
Сакам да нагласам дека во црквата немаше никаков провев, барем јас не осетив никаков провев.

Што би можело да значи ова? Дали е ова некој знак од Бога или станува збор за чиста случајност. Што мислите вие?
Другар не е знак од никаде. Јас знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom