Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Само на црно се зимаат стероидите?
Со месеци неможам да најдам тестостерон по аптекиве (хипогонадизам)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако имаш рецепт провери во таа во Систина, исто повеќе се наоѓаше во Бети.
Ако немаш рецепт на црно, али ќе те фати и бааги поскапо, па ако имаш дијагноза оди да ти дадат рецепт.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
И јас читав на времето, па пробав неколку пати, па сфатив дека ништо придобивка немам (од аспект на физичка промена).
Има многу голема разлика во процес на опоравок, со 15гр во текот на тренингот јас приметив многу побрзо се опоравувам, помалце трае воспалението и со тоа многу побргу можам да тренирам иста мускулна група пак
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
и да најдеш без рецепт нема да ти дадат
Ако имаш рецепт провери во таа во Систина, исто повеќе се наоѓаше во Бети.
Ако немаш рецепт на црно, али ќе те фати и бааги поскапо, па ако имаш дијагноза оди да ти дадат рецепт.
Имам рецепта, ама по аптекиве нема со месеци
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Ми здосади од одење во теретани и делење соблекувални со рандом луѓе, па спреми опрема па пали кола, па вежбај па враќај се испотен...
Дајте предлози со што да ја наполнам собава и од кај би порачал основна опрема за една basic мини теретана. Собата е 2.7м х 4м, и од опрема засега имам само орбитрек.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Тестостеронот од Галеника во Бети без проблем го даваа без рецепти без ништо додека во Зегин и некои од поголемиве правеа проблеми. Чинеше 104 денари ампула. Работата е што веќе не се увезува Галеника тука и тоа ги ебе сите математики на хемичарите во МКД :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Тестостеронот од Галеника во Бети без проблем го даваа без рецепти без ништо додека во Зегин и некои од поголемиве правеа проблеми. Чинеше 104 денари ампула. Работата е што веќе не се увезува Галеника тука и тоа ги ебе сите математики на хемичарите во МКД :)
...го нема тестостеронот депо од Галеника од 250 mg/ml,
Со месеци неможам да најдам тестостерон по аптекиве (хипогонадизам)
...ама од 2016 год решението во МКД го има тестостеронот депо од Баер од 1000mg/4ml т.н. Nebido, тоа споредбено се 4 инјекции од Галеника во една инјекција од Баер,
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
...го нема тестостеронот депо од Галеника од 250 mg/ml,

...ама од 2016 год решението во МКД го има тестостеронот депо од Баер од 1000mg/4ml т.н. Nebido, тоа споредбено се 4 инјекции од Галеника во една инјекција од Баер,
Проблемот е што има падови ако се боцнам со целосната доза, и многу поскапа варијанта е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Проблемот е што има падови ако се боцнам со целосната доза, и многу поскапа варијанта е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
На лекар да ти ја среди дозата, и да најдеш енатат на црн пазар ќе биде поскап од ова (може да е отиден и над 300 ако знаат дека има недостаток).
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Проблемот е што има падови ако се боцнам со целосната доза, и многу поскапа варијанта е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
jas od minimalno poznavanje, znam deka dobar del od tie so zemaat,
odea preku Bugarija, dobar del od rabotite od tamu se zimaat.
e sega, stom vekje koristis, valjda imas nekoi kontakti od lugje koi koristat
ili pre-prodavaat.
Автоматски споено мислење:

Ми здосади од одење во теретани и делење соблекувални со рандом луѓе, па спреми опрема па пали кола, па вежбај па враќај се испотен...
Дајте предлози со што да ја наполнам собава и од кај би порачал основна опрема за една basic мини теретана. Собата е 2.7м х 4м, и од опрема засега имам само орбитрек.
jas sum razmisluval za ova, pa bi preporacal nesto po moja logika.
gledaj da najdes bench/klupa so sto e mozno povekje agli za podesuvanje
(ili fabricka, ili ti da gi napravis dupkite za podesuvanje visina i agol)
na toa bi dodal ednoracni tegovi, na koi mozes da stavas tezini t.e. da gi menuvas,
ova kje ti dade golema fleksibilnost i kje moze da gi primenis za golem del vezbi.
bi zemal i sipka/barbell. toa bi bilo za start. sekoja masina ti e golema investicija a
nemas mnogu prostor.
se nadevam imas prozor, ili prostor za provev/ventilacija vo prostorijava.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
На лекар да ти ја среди дозата, и да најдеш енатат на црн пазар ќе биде поскап од ова (може да е отиден и над 300 ако знаат дека има недостаток).
Тоа е друга опција да ќе пробам и со такво убедување, според упатството треба една инекција првично на 6 недели, и ќе морам да ја убедувам докторкава да се боцкам еднаш неделно со помала доза.
Најдов за 300 од ампула, во споредба со трошоците за HCG (користам моментално) и не е така лошо, ама во споредба со малопродажната цена е прескапо.
Автоматски споено мислење:

jas od minimalno poznavanje, znam deka dobar del od tie so zemaat,
odea preku Bugarija, dobar del od rabotite od tamu se zimaat.
e sega, stom vekje koristis, valjda imas nekoi kontakti od lugje koi koristat
ili pre-prodavaat.
Автоматски споено мислење:

ги земале легално од аптека или на црно?
Гледам да избегнам да земам на црно, со оглед на ситуацијава приморан сум
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Тоа е друга опција да ќе пробам и со такво убедување, според упатството треба една инекција првично на 6 недели, и ќе морам да ја убедувам докторкава да се боцкам еднаш неделно со помала доза.
Најдов за 300 од ампула, во споредба со трошоците за HCG (користам моментално) и не е така лошо, ама во споредба со малопродажната цена е прескапо.
Автоматски споено мислење:
jas kolku so znam, legalno se od apteki (Sopharma mislam)
ova info e od pred 10 godini.
a sto baraat vo aptekite, i kako prenesuvaat na granici, poima nemam
(nikad ne sum koristel)

megjutoa, koga vekje imas recept/preporaka od lekar, bi trebalo da mozes
da zemes od Bugarija i da si doneses tuka. a dali ti se isplati takva opcija ili ne,
na tebe e da si proveris.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Проблемот е што има падови ако се боцнам со целосната доза, и многу поскапа варијанта е.
бул.Кочо Рацин 14, Скопје, 02 3290 645 или 02 3290 636
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: dwa

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
бул.Кочо Рацин 14, Скопје, 02 3290 645 или 02 3290 636
35 евра за 5 ампули хахахахахаха
бијонсич, не купува HGH, оваа цена не сум ја сретнал ни на црн пазар :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom