Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нема ништо од ова во МК, а ако има слични онда ќе бидат ѓубре.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Randomized Re-Opening of Training Facilities during the COVID-19 pandemic


 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Кога нарачувате од iHerb.com, гледате сметката да е под 25$ за да не зимаат данок и царина? Кој има нарачано во брзо време ако можеда ми пише во инбокс. Фала многу
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.686
Поени од реакции
2.521
Одлична програма од еден македонски ББ гуру

Screen Shot 2020-07-11 at 12.19.52.png
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Него не доби одговор на прашање. Може да ми одговори било кој фитнес трењер,небитно од коју федерацију има диплому.Трибулус бива ли или не га бива ? За другара прашују ?
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
Дечки ај едно наивно прашање.При користење на протеин дали има штета ако се конзумира некогаш чаша две алкохол, вино на пример.Фала ви однапред :)
Не, не не сум по пијанчење, така некогаш има моменти и прилики една чаша две вино и јас си велам дека не би требало да има зијан ама да си прашам поискусни реков :)
@bijons појасно е сега ?
...НЕ! не ми е појасно, зашто многу ретко т.е. ич женски што вежбаат бодибилдинг, пијат протеини и покрај тоа, уште чаша две вино, па ги прашуваат тука „дечките“ билдери дали е тоа во ред (женските билдерки имаат личен тренер), но сите си одговараат за своите постапки кога е во прашање здравјето!(y)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
...НЕ! не ми е појасно, зашто многу ретко т.е. ич женски што вежбаат бодибилдинг, пијат протеини и покрај тоа, уште чаша две вино, па ги прашуваат тука „дечките“ билдери дали е тоа во ред (женските билдерки имаат личен тренер), но сите си одговараат за своите постапки кога е во прашање здравјето!(y)
Дај бе не се брукај жити све, срамота е ќе ти се смеат тука.
Кај напишав јас РЕДОВНО дали смеам да конзумирам алкохол после земање протеин, прашањето ми беше дали има штета НЕКОГАШ да се напијам чаша вино,можеби роденден имам, можеби свадба, оти ги мешаш работите бе, оти со сила се прајш на будала.

Ај објаснете и на ДОКТОРКАТА дека протеинот е додаток во исхрана и не секогаш се користи за билдање на мускулна маса оти гледам во заблуда е.
Гарант мисли дека во стероиди спаѓа супстанцата :ROFLMAO:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.686
Поени од реакции
2.521
...НЕ! не ми е појасно, зашто многу ретко т.е. ич женски што вежбаат бодибилдинг, пијат протеини и покрај тоа, уште чаша две вино, па ги прашуваат тука „дечките“ билдери дали е тоа во ред (женските билдерки имаат личен тренер), но сите си одговараат за своите постапки кога е во прашање здравјето!(y)

Дај бе не се брукај жити све, срамота е ќе ти се смеат тука.
Кај напишав јас РЕДОВНО дали смеам да конзумирам алкохол после земање протеин, прашањето ми беше дали има штета НЕКОГАШ да се напијам чаша вино,можеби роденден имам, можеби свадба, оти ги мешаш работите бе, оти со сила се прајш на будала.

Ај објаснете и на ДОКТОРКАТА дека протеинот е додаток во исхрана и не секогаш се користи за билдање на мускулна маса оти гледам во заблуда е.
Гарант мисли дека во стероиди спаѓа супстанцата :ROFLMAO:
Ако не ти е во план билдање мускулна маса, ич не се замарај за алкохолот.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Ако не ти е во план билдање мускулна маса, ич не се замарај за алкохолот.

Пред да го земам протеинот се консултирав со повеќе лица меѓу кои и некои стручни дали да земам гејнер или протеин, повеќето ми викаа за протеин чист, и тука се имљв распрашувано на темава, гејнерот бил шеќери и се одлучив за протеин чист, моментално овој го користам.
Задоволна сум и од вкус и од резултатот од самиот протеин.

81ExmUn0rQL._AC_SL1500_.jpg

Јас имам недостаток на килограми, според мојата висина ми фалат едно добри 6/7 кг ако не и повеќе.
Затоа сакав да пробам со нешто плус во исхраната.
Алкохол не конзумирам овој период дури вежбам, прашањето ми се однесуваше дали има зијан некогаш една чаша две, онака од радозналост ме интересираше, се дешава некогаш да се напие чоек, значи не зборам за континуирано пиење на алкохол, или количински, остави ја докторката шо си ги врти муабетите како сака :)
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.686
Поени од реакции
2.521
Пред да го земам протеинот се консултирав со повеќе лица меѓу кои и некои стручни дали да земам гејнер или протеин, повеќето ми викаа за протеин чист, и тука се имљв распрашувано на темава, гејнерот бил шеќери и се одлучив за протеин чист, моментално овој го користам.
Задоволна сум и од вкус и од резултатот од самиот протеин.

Прегледај го приврзокот 258859

Јас имам недостаток на килограми, според мојата висина ми фалат едно добри 6/7 кг ако не и повеќе.
Затоа сакав да пробам со нешто плус во исхраната.
Алкохол не конзумирам овој период дури вежбам, прашањето ми се однесуваше дали има зијан некогаш една чаша две, онака од радозналост ме интересираше, се дешава некогаш да се напие чоек, значи не зборам за континуирано пиење на алкохол, или количински, остави ја докторката шо си ги врти муабетите како сака :)
Гејнерите се праени од малтодекстрин и декстроза, најчесто. Помагаат не викам не. Јас со една туба качив 7-9кг ама и јадев повеќе. Сето тоа сало беше. Мускул не се клава за 1 месец. Од кога ја завршив тубата, почнав дома да си правам со блендер (овес, банана, whey, путер од кикири) и пак некаде ми идеше околу 800-1000 калории, гејнерот што го имав, две дози беше 1200 калории.

Само со протеин не можиш да накачиш килажа, а викаш веќе слаба си.

Ако си на IOS симни ја happyscale аплкацијата. Секое утро на празен стомак, после мочкање, без алишта вагај се и внеси ја килажата во апликацијата, така секој ден, апликацијата вади средна вредност за 7 дена. Така ќе можиш отприлика да видиш дали накачуваш на килажа или си стојш во место.

Ако ти е целта 6-7 кила лесно ќе ги стајш во сало со повеќе јадење.

Ако сакаш мускул ќе треба малце повеќе да се потрудиш во теретана и ќе одземи доста повеќе време.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Него не доби одговор на прашање. Може да ми одговори било кој фитнес трењер,небитно од коју федерацију има диплому.Трибулус бива ли или не га бива ? За другара прашују ?
Кажи му на другар ти дека ќе добие наутро по јака ку*одрвица, а зашто е со споро палење афродизијаков, сеуште не е завршена студијата.
Автоматски споено мислење:

@cholismo , си купи протеин, сега штом сакаш да зголемиш ТТ, послушај го советот на @Zippertrax и направи си гејнер за таа цел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom