Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
HIIT е принцип на тренирање

Ако ти е само за кардиоваскуларни бенефиции и трошење калории ич не ти треба програма
Ако ти е за да подобриш време на 5к трчање или 100м спринт тогаш више ти треба програма
 
A

Aexil Kong

Гостин
HIIT е принцип на тренирање

Ако ти е само за кардиоваскуларни бенефиции и трошење калории ич не ти треба програма
Ако ти е за да подобриш време на 5к трчање или 100м спринт тогаш више ти треба програма
Пред се сакам да е намената за покачување на мускулната маса, изгледа спаѓа под првата категорија или грешам?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152

Јас оваа ја почнав.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Последно уредено:
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Одредени париметри кај резултатите од крвта кај спортисти и здрави личности може да се разликуваат кој беа тие ? има некој што се разбира на таа тематика ?
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Вегани и спорт посебно вегани во фитнес и бодибилдинг тие ко да бараш девици у јавна куќа =)
 
Член од
13 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
ај малце помош кажете ми каде грешам ...
Коа ке станам јадам корнфлекс со јогурт 0.9 масленост , јадам јаткасти плодови Па пиам протеин , знам да изедам некое овошје па да отидам да вежбам , за време на тренинг пијам бцаа и после тренинг јадам суво грозје и одма пиам протеин , после еден саат јадам ,( Стек јунешко јуфки макарони ориз грав леќа манџи јадам се ) знам да јадам во текот на денот од ручекот што ми е од после вежбање не конзумирам газирано воопшто , леб , благото ми е слаба страна али не јадам многу знам во текот на денот да изедам еден ред од чоколада и тоа е МИ ФАЛИ ЛИ НЕШТО ВО ИСХРАНАТА , ? фала однапред
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
ај малце помош кажете ми каде грешам ...
Коа ке станам јадам корнфлекс со јогурт 0.9 масленост , јадам јаткасти плодови Па пиам протеин , знам да изедам некое овошје па да отидам да вежбам , за време на тренинг пијам бцаа и после тренинг јадам суво грозје и одма пиам протеин , после еден саат јадам ,( Стек јунешко јуфки макарони ориз грав леќа манџи јадам се ) знам да јадам во текот на денот од ручекот што ми е од после вежбање не конзумирам газирано воопшто , леб , благото ми е слаба страна али не јадам многу знам во текот на денот да изедам еден ред од чоколада и тоа е МИ ФАЛИ ЛИ НЕШТО ВО ИСХРАНАТА , ? фала однапред
Мислам дека подобро би било да го пиеш протеинот одма кога ќе станеш (на гладно срце)
 

Leb

Член од
9 март 2017
Мислења
33
Поени од реакции
7
Ми треба малку помош околу дневните дози на земање протеин. Купив Impact Whey на MyProtein и ме интересира дали една доза да пијам дневно или пак две пред и после тренинг?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Ми треба малку помош околу дневните дози на земање протеин. Купив Impact Whey на MyProtein и ме интересира дали една доза да пијам дневно или пак две пред и после тренинг?
зависи од тоа колку протеин внесуваш дневно од храна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom