Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Не идам у теретана имам бучици дома купено 15 кг[/quote
Не идам у теретана имам бучици дома купено 15 кг
Многу си земал тешки ваљда се оние со модифицирање за да можеш да почнеш. Најдобро ти е да си видиш кај чичко Google заради тоа што детална програма никој нема да ти направи на форум. Кај чичко Google ќе изгубиш едно 6 месеци лутајќи ама ќе најдеш.
 
2

~2A

Гостин
Ми се случува после вежбање да ми се тресат рацете, дали е тоа резултат од преголемо оптеретување?
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Дали ви се случило да го повредите рамото навачер во спиење со држење на рака под перница ? дали покрај третмани со масажа е паметно да одам во теретана и да правам лесни вежби за рамото ? или пак да правам вежби што не се поврзани со рамо ?

Јас си го повредив вака пред некој ден :)

И за 2 - 3 дена само ми помина.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Во капсули е како што гледам, микронизираниот во прав важи за најдобар и најбрзо се апсорбира во телото. Плус од интернет ќе го порачуваш и сигурно нема само 4 долари да те фати.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Во капсули е како што гледам, микронизираниот во прав важи за најдобар и најбрзо се апсорбира во телото. Плус од интернет ќе го порачуваш и сигурно нема само 4 долари да те фати.
Колку би чинел овој кај нас? Дали вреди да се нарача од интернет ако те фати до некои 15тина долари?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Колку би чинел овој кај нас? Дали вреди да се нарача од интернет ако те фати до некои 15тина долари?
овие креатини претежно се пијат од 2-4 капсули на ден (кре-алкалинот и етил естерот беа така), според мене подобра комбинација ти е креатин монохидрат да го земеш пола кило 780 денари oткако да се расправаш и порачуваш од интернет.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Колку би чинел овој кај нас? Дали вреди да се нарача од интернет ако те фати до некои 15тина долари?
Мајмун веќе ти наведе, значи не се исплаќа и не е квалитетен како микронизираниот монохидрат, 500 грама за 750 денари имаш од тука и ќе ти трае два месеци. Сосе паузата од месец измеѓу ако ја правиш тоа ти се 4 месеци со само 750 денари потрошени :)
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Serving Size: 3 Capsules
Amount Per Serving Creatine Monohydrate 2,100 mg

Значи ова е обичен монохидрат.... а монохидратот се пие барем 5г дневно, а тоа е од прилика 7 капсули. Значи за 200 денари ќе имаш за 8 дена... а сигурно ќе те чини повеќе од 200 денари со поштарина и царина

 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Имам едно прашање...
Со што највеќе се трошат калории?
1. Точак(статичен)
2. Точак да возиш на кеј на пример(не вртиш цело време нели)
3. Орбитрек
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Имам едно прашање...
Со што највеќе се трошат калории?
1. Точак(статичен)
2. Точак да возиш на кеј на пример(не вртиш цело време нели)
3. Орбитрек


Мене на статичен точак кога ќе извозам 40 минути највеќе имам резултати одколку на орбитрекот...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Мене на статичен точак кога ќе извозам 40 минути највеќе имам резултати одколку на орбитрекот...
да да исто... али далеку подосадно отколку точак по кеј на пример... има што да се изнагледаш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom