Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Како да се извлече бицепсот, пред некое време пишав но никој не ми одговори, кои вежби би препорачале дали со помала тежина или со поголема, под тоа извлекување мислам доколку бицепсот е сличен како кај овој батко http://affinityfitness.net/wp-content/uploads/2013/05/Chris-Side-Biceps-3-Step-Transformation_jpg.jpg
да се извлече да почнува подоле, да ја нема таа празнина. :/
Не е можно тоа никако. Генетски ти е преодредена формата на мускулите, не можеш да ја менуваш.
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Кој би бил поефикасен тренинг за дефиниција..
Кардио на гладен стомак и поручек тежински тренинг или поручек идење у теретана со точак па тежински тренинг и пак враќање со точак ке ме фати околу 30км со точак ?
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Znaci vezbam vo domasni uslovi so eden teg nekade 40 kg gore dole tolku e sekoj den vezbam isto ramo predno zadno biceps i gradi dali pravam greshka bidejki sekoj den toa pa toa gi vezbam edni muskuli no tie mi se uslovite i plus stomacni ... :D
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Дајте некоја идеа за ефтини пари како да си направам справи за вежбање или некоја замена за справи. На располагање имам неколку шипки и јажиња. Тегови би можел да направам со бетон. На располагање имам цел таван (+греди на располагање).
П.С. Кога се прават тегови од бетон, како да ја правам смесата од песок и цимент т.е. колку да бидат во размер?
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Дајте некоја идеа за ефтини пари како да си направам справи за вежбање или некоја замена за справи. На располагање имам неколку шипки и јажиња. Тегови би можел да направам со бетон. На располагање имам цел таван (+греди на располагање).
П.С. Кога се прават тегови од бетон, како да ја правам смесата од песок и цимент т.е. колку да бидат во размер?

Оди на пазар 3 има милион постари еднорачни тегови, шипки и тежини за смешни пари верувај повеќе мака ќе видиш со бетон и слични глупости. Не мораш се одеднаш да купиш полека за 6 месеци ќе комплетираш како што напредуваш.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Купив протеин пред една недела и го пијам 3 пати дневно по 30 грама.

Ме интересира некој од искуство да ми каже, дали може да ги измиксам 3те дози наеднаш во едно поголемо шише и после да си пијам во текот на денот, или можеби ќе се згусти после протеинот пак и нема да биде добар?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Купив протеин пред една недела и го пијам 3 пати дневно по 30 грама.

Ме интересира некој од искуство да ми каже, дали може да ги измиксам 3те дози наеднаш во едно поголемо шише и после да си пијам во текот на денот, или можеби ќе се згусти после протеинот пак и нема да биде добар?
Ќе се расипе од жештинава
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
62
Поени од реакции
9
Сеа се збунив читам по нет ја вежбам секоја мускулна група 2 пати неделно глеам сите по еднаш требало повеќе одмор па што ќе кажете.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Дечки да е замолам нешто ке може? ај некој што се разбира повеќе нека ми одговори на ова прашањево,сакам најискрен одговор, И КАКО ШТО КАЖАВ НЕКОЈ ШТО СЕ РАЗБИРА ПОВЕКЕ!/.. сакам даземам креатин . ама не одам во теретана едноставно си трчам на стадион по 5км денот, и дома си правам вежби со еднорачни тегчина и плус стомачни склекови.. ДАЛИ КЕ Е ШТЕТНО АКО ЗЕМАМ БИДЕЈКЕ НЕ ОДАМ ВО ТЕРЕТАНА.. и ако е штетно што би ми препорачале .. НЕЈКАМ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАМ НЕЈКАМ ДА ОСЛАБАМ ЕДНОСТАВНО САКАМ ДА СЕ ОФОРМАМ !
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Сеа се збунив читам по нет ја вежбам секоја мускулна група 2 пати неделно глеам сите по еднаш требало повеќе одмор па што ќе кажете.
И, како ти оди за сега?
--- надополнето: 26 јуни 2013 во 18:52 ---
Дечки да е замолам нешто ке може? ај некој што се разбира повеќе нека ми одговори на ова прашањево,сакам најискрен одговор, И КАКО ШТО КАЖАВ НЕКОЈ ШТО СЕ РАЗБИРА ПОВЕКЕ!/.. сакам даземам креатин . ама не одам во теретана едноставно си трчам на стадион по 5км денот, и дома си правам вежби со еднорачни тегчина и плус стомачни склекови.. ДАЛИ КЕ Е ШТЕТНО АКО ЗЕМАМ БИДЕЈКЕ НЕ ОДАМ ВО ТЕРЕТАНА.. и ако е штетно што би ми препорачале .. НЕЈКАМ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАМ НЕЈКАМ ДА ОСЛАБАМ ЕДНОСТАВНО САКАМ ДА СЕ ОФОРМАМ !

Не е штетно, но е многу тешко, скоро не изводливо во домашни оскудни услови да се оформи тело како што треба.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Имав шанса да земам 2 кила сурутка во прав, како да ја пијам исто како протеинот ? Ќе има некоја корист од него, мала/голема ... ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Имав шанса да земам 2 кила сурутка во прав, како да ја пијам исто како протеинот ? Ќе има некоја корист од него, мала/голема ... ?
Пуна е јх, а не доволно протеин.
Поише е ко гејнер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom