Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6


Ако некој го користел овој суплемент или познава некој кој го користел овој суплемент би ве замолил да споделите искуства а гледам има и неколку искусни поединци на оваа тема. Планот ми е кога ќе завршам со loading and maintenance phase на креатин монохидрат односно во 4те недели кога се паузира од креатин да продолжам со NO Xplode и можеби Cellmass од BSN плус нормално whey како редовен суплемент.Само уште да напоменам дека одам на маса, рано е за чистење. Да или не?:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
кажувајете хц вежби и решенија за бицепс!!со месеци ми стагнира и ми е единствена мускулна група кај што неам добри резултати и сум разочаран!
го вежбам еднаш неделно 3 вида на вежби 4 серии...килажата ја зголемувам колку можам али џабе! :(

време е да го средам ! фала и позз :salut:
(исхрана пазам и на маса сум атм)
toa e genetika,ama sepak ima nacini kolku tolku da se nadmine taa genetska bariera( da ja nareceme taka),sum imal povekje vakvi iskustva so vezbaci koi imaat problem bash so bicepsite isto kako i ti,na niv sum im pomognal ama sum bil prisuten vo momentot na vezbanje,vaka na nevideno ne mozam neshto posebno da ti pomognam,ama za pocetok vezbaj biceps dva pati nedelno,raboti po dve vezbi za nadvoresniot i dve vezbi za vnatreshniot biceps,prvata vezba osnovna so goloemi optovaruvanja a vednash potoa vtorata so pomali optovaruvanja samo pumpanje,ima mnogu kombinacii za pravenje na trening ama na nevideno ne mozam da vidam osetam i kazam neshto konkretno...probaj vaka kolku za pocetok i za promena...:smir:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
алекс ај ако не те мрзи напиши еден комплет тренинг за бицепс :) :smir:
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0

Може да ми каже некој со искуство за овој суплемент?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
До поупатените, правам 20/22км (на точак ова) за помалку од 30 минути. Читав (Ѓороски имаше напишано) дека подобро било после вежбите да се прави кардио, значи тоа е ок, дека така можам да дадам максимум на вежби. Е сега со ова 20/22 км за 30 минути, дали е добро или да пробам за подолго време да седам на точак, пулс и такви работи не можам да си видам дека немам каде тоа, а вртењата на точакот ми се 40-45 на минута, никогаш не ми е под 40. Кенгур, зелениот чај за што го земаш? Ако може малце подетално да кажеш околу тоа.
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
До поупатените, правам 20/22км (на точак ова) за помалку од 30 минути. Читав (Ѓороски имаше напишано) дека подобро било после вежбите да се прави кардио, значи тоа е ок, дека така можам да дадам максимум на вежби. Е сега со ова 20/22 км за 30 минути, дали е добро или да пробам за подолго време да седам на точак, пулс и такви работи не можам да си видам дека немам каде тоа, а вртењата на точакот ми се 40-45 на минута, никогаш не ми е под 40. Кенгур, зелениот чај за што го земаш? Ако може малце подетално да кажеш околу тоа.
Целата филозофија во кардио тренингот ти е да го оптимизираш пулсот на 120-140 во минута и оптимално времетраење е 30-45 минути. На почеток сигурно ќе се качи пулсот и до 160 можеби но потоа ќе се врати во овие рамки 120-140. Ако можеш секој ден или 3-4 пати неделно да си на точак по 45 минути со правилна исхрана, резултатите се неизбежни. Над 3 зелени чаја дневно го стимулираат и помагаат топењето на масти, што гледам дека ти е и целта.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673

Може да ми каже некој со искуство за овој суплемент?
Јас прв пат го гледам продуктов и фирмата од која е направен така да неможам многу да ти помогнам,туку да напоменам дека од лични искуства немам толку добри препораки за суплементи од едвај познат производител.
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
на сајтот napumpajse.com (prodavnicata do studentskiot dom kuzman vo centar) gledam ima ostaveno dobri komentari od korisnici samo sto ne znam kolku se validni.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
земи си нешто проверено што си се запнал за тој, има нешто посебно во него???
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
види какви коментари има за него! поради тоа сум запнал. Иначе кој продукт според тебе е проверен. инаку да качам 5-6 кила сакам го земам dymatize high protein mega gainer. poz
јас го користев тој гејнер зимоска и сум задоволен од него и ги качив тие кила...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Ај да направам мала реклама, ако нема лутиш :vozbud:
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=56&func=showcat&catid=30
Оф топик. Ѓороски, прееска пробав на
http://www.herkules.com.mk/
изгледа има некој проблем, покажува празна страна (форумот се отвора, но таа страна не). Можда сте приметиле :smir:

Btw, одма отидов уште прееска у тие додатоци...чисто да видам дали некој суплемент влијае на покачен крвен притисок па забележав еден препарат кој у ствари го симиња притисокот.
Али после оваа статија за над 40-ка
http://blog.nutritiondata.com/heart_health_blog/2010/02/sudden-cardiac-death-more-common-in-men.html
дефинитивно ќе намалам на трчање и точак (или ќе мора со време да набавам апаратче за пулс, ако има негде)...ме зајаде јанѕа :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Имавме мал упад и проблем со страната, па најверојатно од понеделник ќе биде препознаена на нет. Инаку и сега си фукционира. До понедлник може да се влезе преку оваков линк http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=28
Што се однесува до написот, над 40, тоа е нормална појава кај луѓе кои ја преминуваат таа граница, од причина што тоа е прекретница каде се започнува полека да оди во надолна линија(особено хормоналниот статус кој е од витално значење за нормално фунционирање на организмот). Затоа е убаво и препорачливо кај помладите, со време да стекнат навика за физичка активност, редовна и правилна исхрана. Во спротивно, ќе им биде многу потешко да се активираат физички во подоцнежни години кога ќе увидат дека имаат потреба од сето тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom