Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Што продукт би ми порачале за брзо зголемување на тежина. Од кој продукт сте виделе најмногу фајде. Има ли фајде од овој QuickMass(5 кила за 10 дена) na napumpajse.com пошто гледам има ставено коментари од корисници. Посетувам и таратана барем два - три пати неделно.
Sekogas prva e Ishranata toa neka ti bide jasno se znae za masa na sto treba da Obrnes vnimanie Jaglehidrati, i proteinite se bitni no koga sme na masa jaglehidratot e toj sto e vazen e sea za Gejneri imam dosta iskustvo so tie sranja bi ti preporacal Serious Mass optimum Nutrition ako si stvarno slab zatoa sto ovoj gejner brzo ja nakacuva muskulnata masa no taa muskulna masa ne kvalitetna tuka imas i salo a ako imas onaka muskulce da ne si bas grisina mozes da zemes spored mene hi-protein gejner dymatize ili ultimate nutrition iso mass xtreme mislam deka bese so gejnerot najubavo odi kreatince i toa bi bilo toa
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Незнам само како дојдовте до заклучок спринт за дефиниција и мускули?!
Што е спринт за вас? Спринт на 100 или 200 метри?
Дали вие воопшто знаете колку време, во саати трчаат маратонците?
Дали ви познат начинот на тренинг кај спринтери(кондиционен, тежински)?

Гејнерот си има своја намена и значење.
А креатинот, може да се пие и на маса и на дефиниција.
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Незнам само како дојдовте до заклучок спринт за дефиниција и мускули?!
Што е спринт за вас? Спринт на 100 или 200 метри?
Дали вие воопшто знаете колку време, во саати трчаат маратонците?
Дали ви познат начинот на тренинг кај спринтери(кондиционен, тежински)?

Гејнерот си има своја намена и значење.
А креатинот, може да се пие и на маса и на дефиниција.
Па веројатно не само 100-200 метри денеска и толку, туку неколку километри комбинирано 100-200 темпо после 100-200 спринт. :) Бар јас така сфатив.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Па веројатно не само 100-200 метри денеска и толку, туку неколку километри комбинирано 100-200 темпо после 100-200 спринт. :) Бар јас така сфатив.
mnogu jasno,mokno telo se pravi vo kombinacija so moken trening i mokna ishrana
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ако не се лажам HIIT кардио тренингот се прави на тој принцип со спринтови

- 5 минути загревање
- 30 секунди спринт
- 1 минута џогинг или брзо одење
- втора и трета точка се повторуваат 6-10 пати, односно тренингот да трае околу 20-30 мин

Кој го практикувал може да кеже импресии
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Jas pravam kardio na nacinot koj prethodno go kaza Gjoroski, 30-50 min (zavisi kolku ke mi kaze) i so proverka na puls. Prezadovolna sum. A sprint ne trcam zasto me pukale tahikardii potoa. Naednas treba da napnes da ti pumpa krv srceto do miljon i nazad i potoa da odis-ne fala. Nemam namera da me udri infarkt.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Па веројатно не само 100-200 метри денеска и толку, туку неколку километри комбинирано 100-200 темпо после 100-200 спринт. :) Бар јас така сфатив.
За каков спринт тогаш правите моабет и споредувате слики на спринтер и маратонец???
А моќно тело се прави со мозок и знаење. Не е ова спорт на физикалци.

Хит тренингот е наменет за оние луѓе кои им е досадно да работат една иста работа подолг временски период.Како би ги привлекле оние просечни луѓе кога искрено би има кажале што се треба секојдневно да работи, за да постигне тело на некој свој идол?
Значи, ако е тема бодибилдинг, има начин и правило. Ако зборуваме за фит варијанта, има милион различни програми.
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Sekogas prva e Ishranata toa neka ti bide jasno se znae za masa na sto treba da Obrnes vnimanie Jaglehidrati, i proteinite se bitni no koga sme na masa jaglehidratot e toj sto e vazen e sea za Gejneri imam dosta iskustvo so tie sranja bi ti preporacal Serious Mass optimum Nutrition ako si stvarno slab zatoa sto ovoj gejner brzo ja nakacuva muskulnata masa no taa muskulna masa ne kvalitetna tuka imas i salo a ako imas onaka muskulce da ne si bas grisina mozes da zemes spored mene hi-protein gejner dymatize ili ultimate nutrition iso mass xtreme mislam deka bese so gejnerot najubavo odi kreatince i toa bi bilo toa
има ли некаква врска тоа што сум ектоморф. бидејки онака мускулите ми се добро дефинирани али сепак фали маса.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
има ли некаква врска тоа што сум ектоморф. бидејки онака мускулите ми се добро дефинирани али сепак фали маса.
Квалитетна мускулна маса за да се изгради е потребен временски период на вежбање и правилна исхрана. Не се постигнува преку ноќ или за краток временски период. Доколку имате проблеми со телесна тежина и мускулна маса, направете убаво пресек и утврете каде грешите. Дали е тоа недоволен внес на калории во текот на денот или преобемни тренинзи. Откако ќе видите каде сте, лесно се модифицира и решава проблемот.
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
За каков спринт тогаш правите моабет и споредувате слики на спринтер и маратонец???
А моќно тело се прави со мозок и знаење. Не е ова спорт на физикалци.

Хит тренингот е наменет за оние луѓе кои им е досадно да работат една иста работа подолг временски период.Како би ги привлекле оние просечни луѓе кога искрено би има кажале што се треба секојдневно да работи, за да постигне тело на некој свој идол?
Значи, ако е тема бодибилдинг, има начин и правило. Ако зборуваме за фит варијанта, има милион различни програми.
Епа можеш ли да кажеш нешто поконкретно?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Морам да знам многу повеќе за тебе/личноста, за да кажам поконкретно што и како понатаму.
Тоа е исто како на кројач, преку форумов да му порачаш одело, а не те видел и не ти земал мерка.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
кажувајете хц вежби и решенија за бицепс!!со месеци ми стагнира и ми е единствена мускулна група кај што неам добри резултати и сум разочаран!
го вежбам еднаш неделно 3 вида на вежби 4 серии...килажата ја зголемувам колку можам али џабе! :(

време е да го средам ! фала и позз :salut:
(исхрана пазам и на маса сум атм)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
За каков спринт тогаш правите моабет и споредувате слики на спринтер и маратонец???
А моќно тело се прави со мозок и знаење. Не е ова спорт на физикалци.

Хит тренингот е наменет за оние луѓе кои им е досадно да работат една иста работа подолг временски период.Како би ги привлекле оние просечни луѓе кога искрено би има кажале што се треба секојдневно да работи, за да постигне тело на некој свој идол?
Значи, ако е тема бодибилдинг, има начин и правило. Ако зборуваме за фит варијанта, има милион различни програми.
jas iskreno ne vidov nekoj da go negira ova,vprocem sekoj sport i sekoe telo(mokno ili ne)se raboti i pravi so mozok i znaenje,taka shto jasno e deka ne postoi sport za fizikalci,barem na nas toa ni e mnogu jasno neli?a isto i mnogu e jasno deka ne postoi univerzalna formula koja ke bide isto efikasna za sekoe telo i licnost
 

Kajgana Shop

На врв Bottom