Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Абе малку одмор меѓу спринтање :)
Инаку за изгледот и мускулатурата на спринтери вс трка со издржливост, она што го велат ендјуранс (дистанс ранинг) битни се и други ствари, не само што се добива кога се трча различно.
Битно е снага вс тежина. За да се постигне поголема снага (на куси стази), потребно е да се стави повеќе мускулна маса-со други зборови тежина, се до некоја точка кога веќе е контрапродуктивно.
Затоа тренинзите и оброците им се така поставени да ја добијат соодветната градба-од сликите.
Краткотрајна експлозивна снага-трка наспроти долготрајно трчање каде е битна издржливост.
Затоа имаат и различни типови тренинзи, исхрана...
Сеа, у мускулни влакна, активирање на одредени групи...сигурно е доста сложена тема за дискусија.
ubavo kazano,ogromna e ovaa tema za diskutiranje,...vo kratki crti ne e bitna ni samo ishranata ni samo treningot ni samo odmorot,za dobri rezultatit potrebno e da se pogodi celiot paket(zemeno vo sklop so genetskite predispozicii na poedinecot i negoviot priroden potencijal)...nishto bez dobar i kvaliteten trening normalno i bez prilagodena ishrana ovie dve raboti se vo soodnos 50:50 ako bilo shto od dvete potfrli nema rezultati(sekako da ne go zanemarime i odmorot,ama vo glavno najbitni faktori za uspeh se pred se vistinski kvaliteten i intenziven trening i dobro prilagodena ishrana:wink:
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Што продукт би ми порачале за брзо зголемување на тежина. Од кој продукт сте виделе најмногу фајде. Има ли фајде од овој QuickMass(5 кила за 10 дена) na napumpajse.com пошто гледам има ставено коментари од корисници. Посетувам и таратана барем два - три пати неделно.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Значи билдери, спринтувајте и за брзо време ке добиете тело на Мајкл Џонсон..(само не ги заборавајте златните спринтерки и златниот ланец:wink: ) :kesa:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Значи билдери, спринтувајте и за брзо време ке добиете тело на Мајкл Џонсон..(само не ги заборавајте златните спринтерки и златниот ланец:wink: ) :kesa:
pa ako za kratko vreme uspeat da ja dobijat negovata sila,brzina,veshtina,efikasnost i se drugo,ke dobijat i telo kako negovoto:wink:

Што продукт би ми порачале за брзо зголемување на тежина. Од кој продукт сте виделе најмногу фајде. Има ли фајде од овој QuickMass(5 кила за 10 дена) na napumpajse.com пошто гледам има ставено коментари од корисници. Посетувам и таратана барем два - три пати неделно.
ima rezultati od gejnerite ama ne ocekuvaj neshto ekstremno,ke kacish nekoe kilce ama povekje vo kvantitet...
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
а за чист мускул што препорачуваш? кажи ми име на продукт
 
Член од
21 февруари 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
сепак планирам да купам гејнер само сакам да ми препорачата бренд кој е стварно докажан и испробан од некои од кајганџиите.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
dovolno e doza po trening,ama poefektivno e i pred i po trening(zavisi samo shto drugo piesh vo kombinacija)
Моментално веј протеин со глутамин и декстроза после тренинг и веј после доручек, пред тоа земав и креатин 1 месец но сега 1 месец одмарам од него.

Сакам да те прашам и дали може да се зема креатин кога сме во фаза на чистење? Пошто планирам да се чистам за некој месец пошто лето иде.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Моментално веј протеин со глутамин и декстроза после тренинг и веј после доручек, пред тоа земав и креатин 1 месец но сега 1 месец одмарам од него.

Сакам да те прашам и дали може да се зема креатин кога сме во фаза на чистење? Пошто планирам да се чистам за некој месец пошто лето иде.
podobro ne zemaj kreatin vo faza na cistenje,a glutamin mozes da piesh i pred trening
 

Kajgana Shop

На врв Bottom