Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.847
Поени од реакции
35.617
Повеќе ме влече накај бодибилдинг. Сите видеа што сум ги видел за кросфит биле еден куп брзи, експлозивни вежби со еден куп кардио. Немам јас кондиција за такво нешто.
Во кој дел од Скопје си, и до која цена си спремен да платиш?
И дали зборуваме за 1 на 1, или мали групи?
 
Член од
4 април 2023
Мислења
13
Поени од реакции
12
Zdravo pocetnik sum pred 2 meseci pocnav so vezbanje, bev 74 kg sega sum 82 kg drasticno mi se zgolemi kilaza i obemi na raci noze gradi sega vekje nema napredok ne sum koristel suplemnti ni ishrana sto ima toa jadam standard vaka mi se super, nemam masti no sakam barem uste 5/6 kg inaku visok sum 182 cm. sto ke preporacate za da dojdam do taa kilaza. Pozdrav
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.656
Поени од реакции
3.728
Zdravo pocetnik sum pred 2 meseci pocnav so vezbanje, bev 74 kg sega sum 82 kg drasticno mi se zgolemi kilaza i obemi na raci noze gradi sega vekje nema napredok ne sum koristel suplemnti ni ishrana sto ima toa jadam standard vaka mi se super, nemam masti no sakam barem uste 5/6 kg inaku visok sum 182 cm. sto ke preporacate za da dojdam do taa kilaza. Pozdrav
Јади повеќе :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.156
Поени од реакции
39.859
Zdravo pocetnik sum pred 2 meseci pocnav so vezbanje, bev 74 kg sega sum 82 kg drasticno mi se zgolemi kilaza i obemi na raci noze gradi sega vekje nema napredok ne sum koristel suplemnti ni ishrana sto ima toa jadam standard vaka mi se super, nemam masti no sakam barem uste 5/6 kg inaku visok sum 182 cm. sto ke preporacate za da dojdam do taa kilaza. Pozdrav
само стек
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Zdravo pocetnik sum pred 2 meseci pocnav so vezbanje, bev 74 kg sega sum 82 kg drasticno mi se zgolemi kilaza i obemi na raci noze gradi sega vekje nema napredok ne sum koristel suplemnti ni ishrana sto ima toa jadam standard vaka mi se super, nemam masti no sakam barem uste 5/6 kg inaku visok sum 182 cm. sto ke preporacate za da dojdam do taa kilaza. Pozdrav
Еве @Lester Freamon препорачува едни апчиња, ама јас во ниедна аптека не ги најдов, мислам дека беа во форма на срце, сина боја.
 
Член од
4 април 2023
Мислења
13
Поени од реакции
12
Еве @Lester Freamon препорачува едни апчиња, ама јас во ниедна аптека не ги најдов, мислам дека беа во форма на срце, сина боја.
Кои друже пивски квасец да не е прати ми ги ке ги побарам јас позз.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Кои друже пивски квасец да не е прати ми ги ке ги побарам јас позз.
Абе нема да ги најдеш, изгледа немаат увоз повеќе. Пиши каква ти е отприлика исхраната од сабајле до вечер.
 
Член од
4 април 2023
Мислења
13
Поени од реакции
12
Абе нема да ги најдеш, изгледа немаат увоз повеќе. Пиши каква ти е отприлика исхраната од сабајле до вечер.
Standard na sabajle 4 jajca kajgana so 3/4 kriski leb, posle nekoja skara ( svinsko pilesko) posle riba edno prace so oriz 300/400 g blago obavenzno sekoj den po 200/300 grama navecer salata so 2/3 rakii i nekoe pivo i na rabota so dadat toa pretezno banicki i toa e


Ti gi imas koristeno? Ima li rezulat a vikas nema uvoz vekje ccc ja sum kazal od ova drzava ne biva se so e dobro go ukinat ccc mizerija..
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2021
Мислења
31
Поени од реакции
36
Standard na sabajle 4 jajca kajgana so 3/4 kriski leb, posle nekoja skara ( svinsko pilesko) posle riba edno prace so oriz 300/400 g blago obavenzno sekoj den po 200/300 grama navecer salata so 2/3 rakii i nekoe pivo i na rabota so dadat toa pretezno banicki i toa e


Ti gi imas koristeno? Ima li rezulat a vikas nema uvoz vekje ccc ja sum kazal od ova drzava ne biva se so e dobro go ukinat ccc mizerija..
:pos::pos::pos: dobar, doobaar humor, vo slucaj da si seriozen :ајнапиво::cuc::cuc:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.847
Поени од реакции
35.617
Еве @Lester Freamon препорачува едни апчиња, ама јас во ниедна аптека не ги најдов, мислам дека беа во форма на срце, сина боја.
Не си барал во правилната аптека :D
Кои друже пивски квасец да не е прати ми ги ке ги побарам јас позз.
Прашок за пециво е, т.е слична состојка. Јас тепам по 300 грама благо, а тие апчињата ги растворам и турам во смесата пред печење.
Пиво обавезно, а ракија 2 чашки на екс пред теретана наместо преворкаут.
 
Член од
4 април 2023
Мислења
13
Поени од реакции
12
Не си барал во правилната аптека :D

Прашок за пециво е, т.е слична состојка. Јас тепам по 300 грама благо, а тие апчињата ги растворам и турам во смесата пред печење.
Пиво обавезно, а ракија 2 чашки на екс пред теретана наместо преворкаут.
Sega znaci prasok e ne e apcinja aha inace za blago i pivo so rakija znae se samo rakijata so salata
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.847
Поени од реакции
35.617
Sega znaci prasok e ne e apcinja aha inace za blago i pivo so rakija znae se samo rakijata so salata
Sloboden svet, kako sakas moze da gi vikas :D
Pivo so napolitanki kako vo vojska, a rakijata da ne ja pies so salata tuku so seckano suvomesnato :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Standard na sabajle 4 jajca kajgana so 3/4 kriski leb, posle nekoja skara ( svinsko pilesko) posle riba edno prace so oriz 300/400 g blago obavenzno sekoj den po 200/300 grama navecer salata so 2/3 rakii i nekoe pivo i na rabota so dadat toa pretezno banicki i toa e


Ti gi imas koristeno? Ima li rezulat a vikas nema uvoz vekje ccc ja sum kazal od ova drzava ne biva se so e dobro go ukinat ccc mizerija..
Крш исхрана реално, со оваква исхрана јас би бил среќен да не качувам килажа т.е таложам сало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom