Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.752
Поени од реакции
1.209
Дали користите цитрулин малат?
Пред тренинг земам бета аланин со аргинин ниту пумпање осетив ниту подобра енергија.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.348
Поени од реакции
10.182
Дали користите цитрулин малат?
Пред тренинг земам бета аланин со аргинин ниту пумпање осетив ниту подобра енергија.
Сум земал, Ц4, N.O Xplode, Jack3d, посебно цитрулин малат, бета аланин и слични, никогаш ништо не сум осетил, џабе фрлени пари..
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Искрено немате side effects од овие pre workout supplements?
А ако имате што side effects имате најчесто
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.348
Поени од реакции
10.182
Искрено немате side effects од овие pre workout supplements?
А ако имате што side effects имате најчесто
Јок, ништо. Едино од бета аланин може да осетиш пецкање на цело тело, јас ни тоа не го осетив.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Јок, ништо. Едино од бета аланин може да осетиш пецкање на цело тело, јас ни тоа не го осетив.
Дека читам некој станувале сред ноќ со тахикардии,имале срце биење, покачен крвен притисок вознемиренсот,анксиозност и слично...
Значи имаш испиено барем 3-4 pre workouts без side effects.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.348
Поени од реакции
10.182
Дека читам некој станувале сред ноќ со тахикардии,имале срце биење, покачен крвен притисок вознемиренсот,анксиозност и слично...
Значи имаш испиено барем 3-4 pre workouts без side effects.
Да… и повеќе од 3-4 :icon_mrgr:
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Да… и повеќе од 3-4 :icon_mrgr:
Хехе, добро можда секој организам различно поднесува pre workout, тежински тренинг и исхраната и одморот играат улога.
Ти можда по искусен си малце па немаш гајле.
Не е све за секого
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.752
Поени од реакции
1.209
Искрено немате side effects од овие pre workout supplements?
А ако имате што side effects имате најчесто
Od argininot za vreme na trening imam oteznato disenje i zezenje na gradite. Ako go pijam navecer,nemozam da spijam podolgo vreme
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.782
Поени од реакции
30.571
Od argininot 2000mg i od beta alaninot 2000mg.
Argininot e od yamamoto a beta alaninot od trek nutrition.
Затоа немаш ефект, премалку е, само ако имаш мака со срце, или слично, разговарај со доктор до каде смееш да одиш.

Јас Аргинин никогаш не сум земал под 6 грамови на ден, а бета аланин 4-6 разделен во мали дози од 1-2 грама за да избегнеш пецкање и неугодност.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.752
Поени од реакции
1.209
Затоа немаш ефект, премалку е, само ако имаш мака со срце, или слично, разговарај со доктор до каде смееш да одиш.

Јас Аргинин никогаш не сум земал под 6 грамови на ден, а бета аланин 4-6 разделен во мали дози од 1-2 грама за да избегнеш пецкање и неугодност.
На паковањето пишува 2 таблети зато толку и земам. :D Е сега незнам колкава улога игра желудникот пошто сонего имам мака,ако се најадам салам и ми прави тешкотиа во дишењето и истио проблем го имам и после користење на аргининот и аланинот. Тука малце се клавам во заблуда пошто си велам ова е само таблета и не би требало да ми прави тешкотиа туку да е проблемот до притискање на диафрагмата од желудник... Иначе со срце и со кардиоваскуларност никогаш немам мака.
Ако се напијам веј посебно ако сум најаден,тое ужас. Ме кини такихардиа и тежина во стомак.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Баталете pre workouts ако гледате дека не ви одговара.
Протеин, креатин, евентуално амино иако не ти треба ни тоа баш.
За стимуланс пробај кафе, за pump пробај со citruline/citruline malate можда е по нежен немам истражувано.
Тоа што ке извежбаш малце повеќе не е побитно од тоа што ти прави анксиозност,мачнина во стомакот,вознемиреност,отежнато дишење,жештина во градите и башка ти го зема сонот.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.828
Поени од реакции
494
Дали користите цитрулин малат?
Пред тренинг земам бета аланин со аргинин ниту пумпање осетив ниту подобра енергија.
Ја го имам користено ама не за вежбање туку за слаба циркулација, одлично ја вршеше работата меѓутоа на крвна слика ми искочи како многу покачено ниво на протеини и ми рекоа да го прекинам.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Ја го имам користено ама не за вежбање туку за слаба циркулација, одлично ја вршеше работата меѓутоа на крвна слика ми искочи како многу покачено ниво на протеини и ми рекоа да го прекинам.
Во цвекло има цитрулин.
Еднаш правев смути со цвекло,морков,сок од портокал или лимон не се сеќавам и уште нешто друго.
И одма осетив дека пулсот ми се крена.
Така да работи и тоа најверојатно.
Само не блендирај го дека така можда дава поголем и инстант boost, т.е одма оди во крвотокот дека веќе е како течност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom